Kategorie

Konto

Koszyk

6 akcesoriów do ogrodu, które przydadzą ci się tego lata

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

6 akcesoriów do ogrodu, które przydadzą ci się tego lata

Wraz z sezonem wiosenno-letnim rozpoczyna się wielogodzinne przesiadywanie w przydomowym ogrodzie. Po pierwsze po to, aby zadbać o jego nienaganny wygląd, a po drugie dlatego, że to doskonałe miejsce do relaksu po ciężkim dniu pracy. Aby przestrzeń wokół domu stała się jego najlepszą wizytówką, a jednocześnie zachęcała domowników do wspólnego wypoczynku, warto wyposażyć się w kilka elementów. Sprawdź, jakie akcesoria do ogrodu przydadzą Ci się tego lata!

Akcesoria do nawadniania ogrodu

Regularne nawadnianie trawnika i roślin to bezwzględna podstawa, zwłaszcza w długie i upalne dni latem. W tym celu konieczny okaże się zakup akcesoriów ogrodowych do podlewania. Na jakie warto zwrócić uwagę?

1. Zraszacz

Zraszacz, który ze względu na swój wygląd nazywany jest często prysznicem ogrodowym, to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla roślinności, ale i mieszkańców domu, zwłaszcza dzieci. Akcesoria do podlewania ogrodu tego typu posiadają najczęściej regulowaną główkę, dzięki której istnieje możliwość natężenia dostarczanej wody, co ze względu na różne preferencję kwiatów czy krzewów wydaje się być bardzo istotną sprawą. Ponadto jego konstrukcja powinna być na tyle lekka i mobilna, aby swoje funkcje mógł pełnić w różnych częściach ogrodu.

2. Spiralny wąż ogrodowy

Pomimo tego, że wąż ogrodowy jest powszechnie wykorzystywany do nawadniania ogrodu, to ostatnio coraz częściej spotykany jest w formie spiralnej. Dzięki swojej charakterystycznej konstrukcji jest bardzo prosty w użytkowaniu, natomiast jego wysoka elastyczność pozwala na pełną swobodę ruchów. Ponadto spirala wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, która zawsze wraca do swojego pierwotnego położenia. Dzięki temu akcesorium tego typu zajmuje mniej miejsca i nie sprawia trudności w zwijaniu.

Akcesoria do pielęgnacji ogrodu

Ogród o pięknym trawniku i  wypełniony wieloma kwiatami wymaga odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Jakie akcesoria do ogrodu okażą się pomocne?

1. Ręczny opryskiwacz

Ręczny opryskiwacz to urządzenie, które sprawdzi się idealnie w trakcie wszelkich prac ochronnych i pielęgnacyjnych, odbywających się przy użyciu płynnych nawozów oraz wszelkich środków ochrony roślin. Z powodzeniem można go wykorzystywać w ogrodzie, na tarasie czy balkonie.

2. Elektryczne nożyce do żywopłotu

Osoby, które zdecydowały się na obecność żywopłotu w swoim ogrodzie, wiedzą, jak problematyczne może być jego przycinanie. Elektryczne nożyce nie tylko znacznie ułatwią ten zabieg pielęgnacyjny, ale także w krótkiej chwili umożliwią uzyskanie idealnego kształtu żywopłotu.

Meble i akcesoria ogrodowe z drewna

Ogród to przede wszystkim miejsce odpoczynku i spotkań we wspólnym gronie przyjaciół lub rodziny, dlatego warto zadbać o odpowiednią architekturę ogrodową. Jakie akcesoria drewniane warto mieć u siebie?

1. Zestaw mebli

Jeśli w ogrodzie nie ma jeszcze mebli ogrodowych, to należy to szybko zmienić. Leżaki, hamaki, ławki czy klasyczny zestaw stołu z krzesłami – wszystkie te akcesoria ogrodowe z drewna sprawią, że codzienną  tradycją stanie się wspólne grillowanie.

2. Huśtawka

Huśtawki to obowiązkowy element ogrodu, jeśli na jego terenie przebywają najmłodsi domownicy. Te akcesoria ogrodowe dla dzieci będą doskonałą formą rozrywki na świeżym powietrzu. Huśtawki z drewna idealnie komponują się z aranżacją ogrodu, lecz mogą być także wykonane z innych materiałów.

Ogród latem powinien nie tylko pięknie wyglądać, ale także być funkcjonalny i wygodny dla wszystkich mieszkańców domu. Składa się na to: regularne nawadnianie, odpowiednia pielęgnacja, a także wyposażenie go w komfortowe meble. A zadbanie o te aspekty nie odbędzie się bez odpowiednich akcesoriów ogrodowych.