Kategorie

Konto

Koszyk

Kupujemy basen ogrodowy – sprawdź nasze propozycje!

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Kupujemy basen ogrodowy – sprawdź nasze propozycje!

Gorące, letnie popołudnia to doskonała okazja, aby zrelaksować się w basenie wypełnionym zimną wodą. Kilkanaście lat temu posiadanie własnego basenu ogrodowego zarezerwowane było wyłącznie dla ludzi dobrze sytuowanych, dzisiaj na jego zakup może pozwolić sobie prawie każdy, kto ma miejsce obok domu. Dmuchany, na stelażu czy wkopany? Sprawdź jaki basen ogrodowy sprawdzi się dla całej rodziny!

Jak wybrać basen ogrodowy?

Baseny i akcesoria z nimi związane to coraz częstszy zakup miłośników spędzania wolnego czasu w przydomowym ogrodzie. Ich wybór jest na tyle szeroki, iż trudno od razu zdecydować, jaki rodzaj będzie najbardziej odpowiadał naszym potrzebom. Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy będą z niego korzystały wyłącznie dzieci, czy także osoby dorosłe.

Drugą ważną kwestią jest przewidywana liczba osób, która ma się w nim pomieścić. Na koniec warto zastanowić się, czy basen ma być stałym elementem ogrodu czy tylko jego wakacyjną atrakcją.

Basen ogrodowy całoroczny

Ogromną zaletą basenów całorocznych jest fakt, iż nie trzeba ich składać i rozkładać w związku ze zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi. Wszystko za sprawą wysokiej jakości materiałów, z których zostały wykonane oraz niezwykle stabilnej konstrukcji. Przed zakupem takiego basenu warto sprawdzić, czy jego stelaż zbudowany został z nierdzewnych metali oraz kilkuwarstwowych materiałów PVC. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup całorocznego basenu ogrodowego z pokrywą.

Basen ogrodowy dla niemowląt

Baseny dla dzieci to doskonała okazja do zabawy w ciepłe dni latem. Tego typu rozrywki mogą jednak doświadczać już niemowlęta, bowiem w sprzedaży dostępne są dmuchane baseny ogrodowe, które zaprojektowane zostały z myślą o najmłodszych.

To doskonały sposób, aby oswoić dziecko z wodą, a także stworzyć mu okazję do świetnej zabawy. Kupując basen ogrodowy dla dzieci warto zwrócić uwagę na modele z daszkiem przeciwsłonecznym oraz kupić akcesoria, które umilą im czas spędzony w wodzie.

Basen ogrodowy do wkopania

Basen do wkopania sprawdzi się w ogrodach o odpowiednio dużym metrażu. Decydując się na taki rodzaj, należy dokładnie sprawdzić jego wymiary i wybrać odpowiedni kształt. Basen ogrodowy wkopany jest zdecydowanie tańszą opcją niż wybudowanie betonowego zbiornika. Na dodatek jego instalacja jest o wiele prostsza, a odporność na działanie warunków atmosferycznych odpowiednio wysoka.

Basen ogrodowy – duży czy mały?

Rozmiar basenu jest uwarunkowany nie tylko powierzchnią ogrodu, ale również liczbą osób, która mają z niego korzystać. Jeśli ma być on przeznaczony dla niewielkiej liczby użytkowników, warto postawić na mniejsze modele. Duży basen ogrodowy to z pewnością większy komfort, ale i wyższa cena oraz częstsza konieczność czyszczenia.

Basen ogrodowy okrągły

Bardzo częstym dylematem jest kształt basenu. Basen ogrodowy prostokątny czy okrągły? Najpopularniejsze są baseny okrągłe, gdyż przemawia za nimi stosunkowo niska cena oraz sprawdzają się doskonale w trakcie organizowania rodzinnych imprez, gdzie całe towarzystwo widząc siebie, może swobodnie prowadzić dyskusje.

Ile kosztuje basen ogrodowy?

Cena basenu ogrodowego jest zależna od materiału, z którego został wykonany, rozmiaru, a także sposobu montażu. Różny jest koszt zakupu basenów ogrodowych na stelażu, rozporowych, drewnianych czy dmuchanych. Najtańszy może kosztować więc kilkadziesiąt złotych, z kolei najdroższy – nawet kilkanaście tysięcy.

Jak czyścić basen ogrodowy?

Aby woda w basenie była nieskazitelnie czysta, trzeba ją regularnie filtrować i uzdatniać. Zwłaszcza baseny o dużej powierzchni wymagają zastosowania specjalnych pomp i filtrów. W sytuacji, gdy np. skimmery nie wychwycą wszystkich zanieczyszczeń, które następnie opadną na dno, konieczne będzie użycie specjalnego odkurzacza wysysającego.

Posiadanie basenu ogrodowego to marzenie niejednej osoby. Obecnie jego spełnienie jest na wyciągnięcie ręki, za sprawą bogatej oferty basenów w różnej cenie.