Kategorie

Konto

Koszyk

Kiedy pić olej lniany?

Opublikowano: paź 29,2021 15:15

Kiedy pić olej lniany?

Olej lniany to produkt bardzo zdrowy i przynoszący naszemu organizmowi wiele korzyści. W jakich sytuacjach warto po niego sięgnąć? Czy każdy może pić olej lniany? Postaramy się wyjaśnić kłopotliwe kwestie i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Spis treści

Na co pomaga olej lniany?

Właściwości oleju lnianego są wyjątkowo bogate i różnorodne. Może on być pomocny przy wielu problemach zdrowotnych i dolegliwościach. Specjaliści zachęcają na przykład, aby stosować olej lniany na zaparcia – ponieważ zawiera on duże ilości błonnika, wspomaga pracę całego układu pokarmowego i przyspiesza przemianę materii.

Z tego samego powodu zaleca się również picie oleju lnianego na odchudzanie. Ponadto opisywany tu produkt ma bardzo pozytywny wpływ także na układ krążenia. Olej lniany a cholesterol? Już wyjaśniamy. Środek ten jest wyjątkowo bogatym źródłem kwasów Omega-3 oraz Omega-6, niezbędnych do prawidłowego obiegu lipidów we krwi, a także obniżenia ogólnego stężenia negatywnego cholesterolu oraz wzrostu ilości tego pozytywnego. Dzięki temu olej z siemienia lnianego w dużym stopniu obniża ryzyko wystąpienia różnych schorzeń układu krążenia, w tym między innymi miażdżycy.

Warto przy tym pamiętać, że najbardziej zdrowy i pożyteczny dla naszego organizmu jest olej lniany tłoczony na zimno.

Picie oleju lnianego – dlaczego warto się na to zdecydować?

Zatem dobrze jest zdecydować się na codzienne picie oleju lnianego. Już obecność kwasów Omega-3 oraz Omega-6, których w diecie większości z nas zdecydowanie brakuje, jest argumentem za tym, aby regularnie po niego sięgać. Zachęcamy, abyś namówił do tego całą rodzinę. Olej lniany do picia warto sprezentować zwłaszcza osobom starszym, którzy najbardziej narażeni są na miażdżycę czy inne schorzenia układu krążenia. Sam pomyśl – to tylko chwila dziennie, a efekty dla zdrowia nieocenione!


Olej lniany 100 ml wysokolinolenowy SUPER JAKOŚĆ

Jak pić olej lniany?

Załóżmy, że zdecydowałeś się regularnie przyjmować olej lniany. Jak pić ten specyfik? Wiadomo, że najwięcej pożytku przynosi olej lniany na czczo – wówczas nasz organizm jest w stanie wchłonąć najwięcej składników odżywczych. Dla dorosłych osób wskazane jest przyjmowanie od 2 do 4 łyżek dziennie, koniecznie na zimno. W żadnym wypadku nie wolno go podgrzewać ani smażyć.

Początkowo dla niektórych osób przełknięcie czystego oleju może się okazać kłopotliwe, dlatego warto zawsze mieć pod ręką szklankę soku do popicia. Oprócz tego istnieje kilka innych sposobów na to, jak spożywać olej lniany. Można go na przykład połączyć z twarożkiem, dodać do surówki lub sałatki, gotowanych albo duszonych warzyw czy nawet polać bezpośrednio na chleb. Warto trochę poeksperymentować!

Pamiętaj, że nie ma żadnych przeciwwskazań, aby podawać olej lniany dzieciom – twój maluch bez przeszkód może więc pić 2-3 łyżki dziennie. Z pewnością pozytywnie wpłynie to na jego odporność, rozwój i ogólny stan zdrowia. Ponadto olej z lnu zaleca się też kobietom w ciąży.

Kiedy pić olej lniany?

Być może zastanawiasz się, kiedy pić olej lniany – rano czy wieczorem? Specjaliści twierdzą, że najlepsze efekty przynosi picie oleju lnianego na czczo – a więc jeszcze przed śniadaniem. Nie jest to jednak bezwzględne wskazanie – jeżeli tak ci będzie wygodniej, to możesz przyjmować olej z lnu również popołudniu lub wieczorem.

Gdzie najlepiej kupić olej lniany? Duży wybór znajdziesz w sklepach spożywczych, delikatesach, ale najlepszą cenę możesz uzyskać w sklepach internetowych.

Więcej inspiracji na tematów olejów i produktów bio znajdziesz w naszej kategorii Olej oliwa sosy.