Kategorie

Konto

Koszyk

Depilacja miejsc intymnych w domu — jak zrobić i co się przydaje?

Opublikowano: maj 13,2021 13:25

Depilacja miejsc intymnych w domu — jak zrobić i.jpg

Depilacja miejsc intymnych wielu z nas kojarzy się z bólem czy zacięciami. A przecież wcale nie musi tak być! Zabieg ten można przeprowadzić w prosty, bezpieczny i przede wszystkim bezbolesny sposób. I co najważniejsze — nie wymaga to wyjścia do kosmetyczki. Zastanawiasz się, jak przeprowadzić depilację miejsc intymnych w domu? Jakie są dostępne sposoby? Przeczytaj nasz artykuł!

Depilacja miejsc intymnych w domu — o czym pamiętać?

Depilacja miejsc intymnych w domu powinna zostać przeprowadzona w bezpiecznych i odpowiednich warunkach. Nie należy zapominać o regularnym myciu miejsc intymnych wodą, a także o tym, by regularnie wymieniać wkłady i ostrza (o ile korzystamy z maszynek do golenia). Nie ma tak naprawdę jednej, najlepszej metody depilacji miejsc intymnych, bowiem każdemu z nas sprawdza się zupełnie coś innego — to naturalne.

 

Skuteczna depilacja miejsc intymnych w domu jest oczywiście możliwa, jednak wymaga nabrania nieco wprawy i doświadczenia. Dodatkowo pamiętaj, że depilacja miejsc intymnych w czasie ciąży może je podrażnić — w tym wyjątkowym czasie warto postawić na maszynki do golenia i zrezygnować z wosku czy depilatora. Przedstawiamy domowe sposoby depilacji miejsc intymnych.

Depilacja miejsc intymnych — sposoby

Sposobów depilacji miejsc intymnych jest naprawdę wiele. To przede wszystkim:

 

●     pianki i kremy,

●     maszynki do golenia,

●     plastry i woski,

●     pasta cukrowa,

●     depilatory.

 

Pamiętaj, że golenie i depilacja to indywidualne kwestie, zatem każdej osobie może się sprawdzić inna metoda. Depilacja miejsc intymnych pastą cukrową to bez wątpienia jeden z najmniej bolesnych sposobów. Polega na oczyszczeniu skóry, ugnieceniu pasty oraz nałożeniu jej w pożądane miejsce. Produkt nakłada się pod włos i wygładza. Gdy zaschnie — wystarczy go zerwać. Depilacja miejsc intymnych woskiem wygląda całkiem podobnie.

 

Jeśli chodzi o depilację miejsc intymnych depilatorem, jest to już metoda nieco bardziej bolesna, jednak wiele osób mimo to — wybiera ją. Dlaczego? Podczas zabiegu włoski są wyrywane razem z cebulkami, a to z kolei sprawia, że odrastają o wiele rzadziej i nie są tak gęste czy mocne. Zabieg jednak jak każdy inny — należy przeprowadzać regularnie.

 

Kolejna z dostępnych metod to depilacja miejsc intymnych kremem. Przed przeprowadzeniem tego zabiegu warto sprawdzić, czy produkt nie zawiera żadnego składnika uczulającego. Kremy do depilacji mają silne działanie i lepiej uniknąć przykrej sytuacji. Depilacja miejsc intymnych kremem nie jest skomplikowana ani bardzo bolesna, zatem osoby wrażliwe na ból śmiało mogą się na nią zdecydować.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowej depilacji i dostępnych metodach, znajdziesz wiele naszych artykułów na ten temat, w tym:

·      Depilacja woskiem w domu — co musisz o niej wiedzieć?

·      Jakie plastry do depilacji?

·       Jak działa depilator laserowy

·      Jaki depilator laserowy wybrać? Podpowiadamy!

Depilacja miejsc intymnych — czym?

Depilacja miejsc intymnych — czym przeprowadzić ten zabieg? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Niektóre osoby preferują depilację miejsc intymnych maszynką, inne — depilację miejsc intymnych plastrami z woskiem. Jeśli poszukujesz najskuteczniejszej metody, dzięki której będziesz mogła odpocząć na dłuższy czas od maszynek i regularnego golenia — depilacja miejsc intymnych laserem w profesjonalnym salonie kosmetycznym może okazać się strzałem w dziesiątkę.

 

Wystarczy przeprowadzić serię zabiegów, aby na przynajmniej kilka miesięcy pożegnać się z włoskami w okolicach intymnych! Musisz jednak pamiętać, że skuteczność takiego zabiegu zależy od zawartości melaniny w Twoim organizmie (to pigment odpowiadający za barwę skóry i włosów).

 

Depilacja laserowa miejsc intymnych w domu również jest możliwa, jednak wymaga ona już nieco większej wiedzy oraz przede wszystkim sprzętu, który wcale nie należy do najtańszych. Taki zabieg być może zastąpi Ci depilacja miejsc intymnych woskiem w domu lub depilatorem, który także pozwala pozbyć się włosków na dłuższy czas.

 

Jeżeli zainteresował Cię ten tekst, przeczytaj więcej:

 

·      Urządzenia do pielęgnacji ciała

·      Mydła

·      Balsamy do ciała

·      Peelingi do ciała

·      Biust i rozstępy

·      Pielęgnacja dłoni i stóp

·      Balsam wyszczuplający — jaki wybrać?

·      Krem antycellulitowy — czy warto na niego postawić?

·      Krem do stóp — jaki wybrać?

·      Krem na dzień — jaki wybrać?