Kategorie

Konto

Koszyk

Co na oparzenia słoneczne?

Opublikowano: sie 05,2021 14:01

Co na oparzenia słoneczne.jpg

Co na oparzenia słoneczne?

Co na oparzenia słoneczne? To, który ze sposobów na oparzenia słoneczne zastosować, należy od stopnia oparzenia. Pierwszy objawia się widocznym rumieniem na skórze, któremu towarzyszy ból i wrażliwość na dotyk. W przypadku drugiego do czynienia mamy z bólem o silnym natężeniu, piekącą skórą i bąblami. Jeżeli chodzi natomiast o oparzenia słoneczne trzeciego stopnia, uszkodzeniu ulegają wówczas wszystkie warstwy naskórka. Jednym sposobem na oparzenia słoneczne tego typu jest natychmiastowa konsultacja z lekarzem.

Co najlepiej używać na oparzenia słoneczne?

Co najlepiej na oparzenia słoneczne stosować? Jeżeli opalanie poskutkowało nieprzyjemnymi, bolesnymi dolegliwościami, najlepiej zastosować specjalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała. Co stosować na oparzenia słoneczne? Pielęgnacja uwzględniać powinna stosowanie żelu na oparzenia, kremu na oprzenia słoneczne lub maści na oparzenia słoneczne z panthenolem, aloesem oraz alantoiną.

Jeżeli planujesz wakacyjny wyjazd, do swojej kosmetyczki poza kremami na oparzenia słoneczne spakować powinnaś również olejki do pielęgnacji, serum do twarzy oraz samoopalacze. Niezbędne okazać mogą się również przeciwsłoneczne parasole i akcesoria.

Co na oparzenie słoneczne twarzy

Oparzenia słonecznego twarzy nigdy nie powinno się lekceważyć — może się ono bowiem przyczynić do uszkodzenia układu wzrokowego, słuchowego oraz oddechowego. Najbardziej wrażliwe są powieki, co jest związane z tym, że pokrywająca je skóra jest niezwykle cienka i delikatna. Co na oparzenie słoneczne twarzy? W niektórych przypadkach w zupełności wystarczający będzie zimny okład. Niekiedy niezbędne okazać mogą się również kosmetyki po opalaniu, takie jak krem na oparzenia słoneczne twarzy lub maść na oparzenia słoneczne twarzy. Kremy do twarzy na oparzenia powinien zawierać składniki, takie jak panthenol czy alantoina.

Co na oparzenia słoneczne dla dzieci?

Skóra dzieci poniżej 3 roku życia jest niezwykle delikatna i wrażliwa. Wytwarza ona o wiele mniejszą ilość melaniny, czyli brązowego pigmentu absorbującego światło i chroniącego przed promieniami UV niż skóra osoby dorosłej. Co za tym idzie, u maluchów znacznie łatwiej o oparzenia słoneczne. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że jest ono nie tylko bolesne, lecz może się również przyczyniać do rozwoju czerniaka w dorosłym życiu. Objawami lekkiego oparzenia słonecznego u dzieci są zaczerwienienie skóry i podniesienie jej temperatury, ból oraz swędzenie. Do symptomów silnego oparzenia zalicza się natomiast mocne zaczerwienienie, pęcherze, mrowienie skóry, ból głowy, nudności, gorączkę, dreszcze i zawroty głowy. Co na oparzenia słoneczne u dzieci? Malucha należy jak najszybciej zabrać ze słońca i położyć w cieniu. Co na oparzenia słoneczne u dzieci? Gdy jest ono niewielkie, w zupełności wystarczające będą zimne okłady ze zmoczonego w wodzie ręcznika. Dobrze sprawdzi się tu także spray na oparzenia słoneczne, balsam na oparzenia słoneczne lub żel na oparzenia słoneczne zawierający w składzie aloes, alantoinę lub panthenol, które znane są z właściwości łagodzących.

Co na oparzenia słoneczne – domowe sposoby

Co zrobić na oparzenia słoneczne? Z pomocą przychodzą domowe sposoby na oparzenia słoneczne! Co na oparzenia słoneczne? Domowym sposobem, który cieszy się dużą popularnością jest chłodny kompres z ręcznika lub gazy namoczonej w zimnej wodzie i przyłożonej na poparzone miejsce. Skutecznie zredukuje on zaczerwienienie i uśmierzy ból. Na oparzenia słoneczne bardzo dobrze nadaje się także zimna maślanka, jogurt, kefir czy zsiadłe mleko. Produkty tego typu wyciągają z ciała podwyższoną temperaturę, nawilżają skórę, przywracają jej prawidłowe pH i tworzą powłokę chroniącą prze szkodliwym działaniem drobnoustrojów chorobotwórczych. Na oparzone słońcem miejsce nakładać można również schłodzone, pokrojone w plasterki pomidory. Zawierają one likopen, czyli przeciwutleniacz redukujący temperaturę ciała. Kolejnym dobrym domowym sposobem na oparzenia słoneczne jest kąpiel w occie jabłkowym. 1 szklankę produktu należy wlać do wanny z chłodną wodą, a następnie wejść do niej na około 15 minut. Tym, co wyróżnia ocet jabłkowy jest odczyn pH niemalże identyczny z pH zdrowej skóry. W walce z poparzeniami słonecznymi doskonale sprawdza się również żel z aloesu. Chłodzi on ciało, nawilża je i tworzy na jej powierzchni barierę ochronną. Dodatkowo, zawiera antyoksydanty pomagające zwalczyć stan zapalny. Jak jeszcze można sobie poradzić z bolesnym oparzeniem słonecznym? Z pomocą przychodzi napar z mięty nakładany na skórę w formie chłodzących okładów. Przyrządzić można go również na bazie nagietka. Aby zredukować zaczerwienienie skóry, sięgnąć możesz także po miód. Jako że działa on przeciwzapalnie, świetnie radzi sobie z obrzękami. Wystarczy wmasować go w skórę, zostawić na kilkanaście minut, a następne spłukać chłodną wodą.

Na naszym blogu przeczytasz również: Krem na dzień – jaki wybrać oraz Parasol ogrodowy – jaki wybrać.

Jeżeli zainteresował Cię ten tekst, przeczytaj więcej:         

Pielęgnacja okolic oczu        

Kosmetyki do demakijażu                

Krem do stóp — jaki wybrać?  

Pielęgnacja rąk         

Co daje olejowanie włosów?        

Jak dbać o włosy? O tym musisz pamiętać!   

Oryginalny materac plażowy — oto propozycje, którymi zachwycisz znajomych  

Torba plażowa — wybieramy najlepsze  

Akcesoria plażowe — 5 największych hitów tego lata