Kategorie

Konto

Koszyk

Jaki tablet do 500 zł? Oto 3 propozycje

Opublikowano: sie 04,2021 11:23

Jaki tablet do 500 zł? Oto 3 propozycje

Tablet to niezwykle praktyczne urządzenie, które posłużyć może nam zarówno do czytania e-booków i grania w ulubione gry, jak i surfowania po sieci czy pracy. Tego typu sprzęt nabyć możemy w cenie nieprzekraczającej 500 złotych. Na co warto zwrócić uwagę? Sprawdziliśmy to!

Spis treści

Dobry tablet do 500 zł – czy to możliwe?

Poza wymienionymi powyżej funkcjami, dobry tablet do 500 zł wykorzystać możemy także na wiele innych sposobów. Jeżeli będzie on posiadał moduł GPS, doskonale sprawdzi się w roli nawigacji samochodowej. Z kolei, gdy będzie wyposażony w kamerę, pozwoli nam na wykonywanie zdjęć oraz tworzenie nagrań wideo.

Dobry tablet do 500 złotych może posiadać jeden z trzech systemów operacyjnych. Dwoma wiodącymi platformami mobilnymi są Google Android oraz Apple iOS. Gwarantują one dostęp do ogromnej ilości aplikacji oraz gier. Alternatywę dla nich stanowić może tablet z Windows 10. Ten z kolei świetnie sprawdzi się u osób, które chcą na nim pracować. Niektóre modele są w stanie z powodzeniem zastąpić klasyczny komputer.

Nie bez znaczenia jest także wydajność tabletu. Jeżeli mniej niż specyfikacja interesuje nas to, czy wszystkie gry oraz aplikacje będą działały prawidłowo, zaopatrzmy się w tablet Apple iPad. W przypadku urządzeń z Androidem, aby móc cieszyć się komfortowym użytkowaniem, należy upewnić się, że urządzenie ma odpowiednio wydajny procesor wraz z układem graficznym. Najczęściej spotkać można modele ośmiordzeniowe, lecz ważny jest także ich model oraz to, w jakim procesie technologicznym zostały wykonane. Wykorzystuje się tu oznaczenie „nm.” Im jest ono niższe, tym procesor nowszy. Równocześnie, przyda się również spora ilość pamięci RAM. Niezbędne minimum to 3GB. W przypadku tabletów Windows, stosuje się procesory z rodziny Intel. Taki sprzęt powinien mieć pamięć na poziomie minimum 2 GB RAM.

Dobry tablet do 500 zł powinien posiadać wyświetlacz IPS. Godne polecenia są również ekrany AMOLED, które charakteryzują się bardziej żywymi i kontrastowymi kolorami, lecz także wyższą ceną.

Jeśli chodzi o przekątną ekranu, w przypadku fanów gier najlepiej sprawdzą się podręczne tablety w przedziale od 7 do 8 cali. Gdy urządzenie ma nam służyć do oglądaniu filmów lub do pracy, zaopatrzmy się w model o wielkości 10 cali lub większy.

Kolejny z istotnych parametrów to materiał, z którego została wykonana obudowa. Dobrze sprawdzą się tu miękkie tworzywa sztuczne, dzięki którym nasze dłonie nie będą się ślizgały po tablecie. W nieco droższych modelach stosuje się wysokiej jakości aluminiowe obudowy.

Jaki tablet do 500 zł?

Przykładem wysokiej jakości tabletu w cenie nie przekraczającej 500 złotych może być tablet ARCHOS Access 101 3G GPS. Posiada on ekran 10,1 cala zapewniający jasne, kolorowe renderowanie, które idealnie sprawdzi się podczas oglądania filmów. Łączność 3G zapewnia z kolei dostęp do Internetu w dowolnym miejscu. Czterordzeniowy procesor to z kolei gwarancja doskonałej wydajności sprzętu, bez względu na to czy gramy w ulubioną grę czy pracujemy na edytorze tekstowym.

Kolejna godna uwagi propozycja to tablet Lenovo TAB7 ESSENTIAL 7cala 3G/16GB WIFI. To urządzenie dla całej rodziny, z którego z powodzeniem korzystać mogą zarówno dorośli, jak i dzieci. Jest to możliwe dzięki osobnym kontom dla każdego użytkownika, z osobistymi ustawieniami. Tablet ten ma grubość zaledwie 8,8 milimetra i waży jedynie 254 gramy.

Ciekawą propozycję dla najmłodszych stanowi 7-calowy tablet edukacyjny z dedykowanym oprogramowaniem dla najmłodszych Kids Tab. Urządzenie to jest na tyle łatwe w obsłudze, że może być z powodzeniem wykorzystywane już przez 4-latka.

Jak się okazuje, za wysokiej jakości tablet, który sprawdzi się zarówno do grania w gry, jak i czytania e-booków czy pracy, zapłacimy nie więcej niż 500 złotych. 

Może zainteresują Cię również:

Jaki tablet do 1000 zł? 4 modele

Wybieramy tablet dla dziecka! Oto 4 najlepsze modele

Jakie etui na tablet? 3 stylowe propozycje

Tablety i akcesoria

Tablety i akcesoria

Tablety graficzne