Kategorie

Konto

Koszyk

Jaki prezent na bierzmowanie?

Opublikowano: sie 04,2021 11:16

Jaki prezent na bierzmowanie?

Przyjęcie sakramentu bierzmowania to wielkie wydarzenie w życiu każdego chrześcijanina. Będąc gościem zaproszonym na spotkanie po bierzmowaniu, warto przygotować dla bohatera uroczystości symboliczny upominek, który upamiętni ten ważny dzień i stanie się pamiątką na całe życie. Jeśli chcesz uczcić to wydarzenie drobnym podarunkiem, zastanów się, co kupić, by prezent spełnił swoją rolę i przede wszystkim był stosowny do okazji. Podpowiadamy, jaki prezent wybrać na bierzmowanie dla chłopaka, a jaki dla dziewczyny.

Spis treści

Prezent na bierzmowanie – co kupić?

Uniwersalny pomysł na prezent na bierzmowanie to album, do którego bierzmowany będzie mógł wkleić zdjęcia z tego dnia lub Pismo Święte oprawione skórą z grawerem, które zostanie z osobą przyjmującą sakrament na całe życie. Prezent na bierzmowanie wcale nie musi być drogi. Możesz zatem kupić srebrny lub złoty krzyżyk na łańcuszku, a rzut oka na niego nawet po upływie lat przypomni obdarowanemu dzień bierzmowania.

Jaki prezent na bierzmowanie sprawdzi się zarówno dla chłopaka, jak i dziewczyny? Między innymi różnego rodzaju artykuły piśmiennicze. Dobrym wyborem będą więc grawerowane pióra, które są praktyczną pamiątką, z której bierzmowany będzie mógł korzystać na co dzień.

Prezent na bierzmowanie dla dziewczyny

Prezent na bierzmowanie dla dziewczynki powinien być skromny. Bierzmowanie zazwyczaj obchodzi się w wieku 16-17 lat i jest to uroczystość, która już na zawsze pozostaje w naszej pamięci. Jaki prezent na bierzmowanie dla dziewczynki będzie najlepszy? Popularną praktyką jest wręczanie nastolatce koperty z pieniędzmi, które będzie mogła wydać na konkretny cel i na pewno będzie zadowolona. Jeśli nie chcemy dawać gotówki, możemy kupić kolczyki, łańcuszek lub bransoletkę. Biżuteria będzie pamiątką na całe życie.

Przy wyborze prezentu warto też zastanowić się nad zainteresowaniami bierzmowanej nastolatki. W ten sposób wybrany przez nas prezent na pewno będzie trafiony.

Prezent na bierzmowanie dla chłopca

Jeśli chodzi o prezent na bierzmowanie dla chłopca, również możemy postawić na biżuterię. W tej roli dobrze sprawdzą się zarówno męskie łańcuszki i naszyjniki, jak i zegarki. Na biżuterii można wygrawerować np. datę przyjęcia sakramentu bierzmowania, co upamiętni ten ważny dzień.

Jaki prezent na bierzmowanie dla chłopaka jeszcze można wybrać? Dobrym pomysłem jest zakup serii książek dotyczących zainteresowań nastolatka, pod warunkiem, że lubi czytać i poszerzać swoją wiedzę.

Prezent na bierzmowanie dla chrześniaka

Rodzice chrzestni zazwyczaj czują się w obowiązku przygotować dla bierzmowanego wyjątkowy upominek, dlatego długo zastanawiają się, jaki prezent na bierzmowanie od chrzestnej czy chrzestnego będzie najlepszy. Rolę prezentu na bierzmowanie dla chrześniaka mogą pełnić pieniądze. Nie ma określonej kwoty, jaką powinno się włożyć do koperty. Można do niej dołączyć Biblię lub Pismo Święte, które idealnie pasują do charakteru uroczystości.

Jaki prezent na bierzmowanie od świadka?

Misja świadka osoby bierzmowanej jest duża – ma być on dla bierzmowanego wzorem życia zgodnego z wyznawaną wiarą. Najważniejsze więc, by pomógł osobie przyjmującej sakrament odpowiednio przeżyć ten dzień i zrozumieć jego ideę. Jeśli chce go obdarować drobnym upominkiem, to może, ale nie musi tego robić. Prezent na bierzmowanie od świadka powinien być praktyczny. Dużą popularnością cieszą się na przykład rowery, które posłużą obdarowanej osobie przez kilka dobrych lat.

Wielu jest zdania, że bierzmowanie nie jest okazją, która wymaga obdarowywania prezentami. To sakrament, który skłania do refleksji i przemyśleń, nie powinien więc być on pretekstem do wręczania nastolatkowi jakichkolwiek podarunków. Jednak wyważony upominek będzie z pewnością mile widziany.

 

Może zainteresują Cię również:

Jaki prezent na chrzciny dla chłopca?

33 prezenty ślubne do 100zł, 200zł i 300zł

Co na prezent dla noworodka? Sprawdzamy!

Książki religijne ☆ Książki o religii

Książki podróżnicze

Biżuteria i zegarki

SREBRNY WISIOREK SERCE KOŃ KONIE PRÓBA SREBRA 925
SREBRNE KOLCZYKI PRZECIĄGANE PRZEZ UCHO PRÓBA SREBRA 925
SREBRNY CHARMS KOSTKA DO GRY PRÓBA SREBRA 925
SREBRNY CHARMS PIES PRÓBA SREBRA 925
SREBRNY KOMPLET Z ONYKSEM PRÓBA SREBRA 925