Kategorie

Konto

Koszyk

Jaka książka na prezent ślubny?

Opublikowano: lip 21,2021 16:43

Jaka książka na prezent ślubny?

Coraz więcej przyszłych małżonków umieszcza na zaproszeniu ślubnym adnotację, w której proszą o podarowanie czegoś bardziej praktycznego niż bukiet kwiatów, na przykład książki. Jakie pozycje sprawdzą się na taką okazję? Oto kilka ciekawych inspiracji.

Spis treści

Książka na prezent ślubny

Często na zaproszeniu możemy znaleźć szczegółową informację, jaką książkę na prezent ślubny życzyliby sobie małżonkowie. Taka podpowiedź znacząco ułatwi wybór, zawężając zakup na przykład do kryminałów czy książek kucharskich. Potwierdzając swoją obecność na weselu, warto podpytać Parę Młodą o to, czy preferują książki autorów polskich czy zagranicznych, czy mają ulubionego autora, a może kolekcjonują książki z określonej serii i brakuje im tylko kilku pozycji? Najlepiej, by przyszli małżonkowie podali listę upragnionych pozycji, a każdy z gości deklarowałby, które z nich planuje zakupić – unikniemy w ten sposób problemu ze zdublowanymi książkami i koniecznością ich wymiany.

Jeżeli dobrze znamy Młodą Parę, wybór idealnej książki na prezent ślubny nie powinien stanowić dla nas większego problemu – wiemy w końcu, czym się interesują i jakie mają poczucie humoru. Nieco trudniej sytuacja może wyglądać w przypadku podarunku dla osób z dalszej rodziny. Dobrą książką na prezent ślubny wydaje się pozycja znajdująca się aktualnie na liście bestsellerów. Sprawdzi się wówczas coś uniwersalnego, na przykład biografia czy reportaż.

W prezencie ślubnym podarować możemy też książkę„Nowożeńcy. Instrukcja obsługi”autorstwa Caroline Tiger, która jest przewodnikiem po pierwszym roku wspólnego życia po zaślubinach. Autorka prezentuje w niej problemy, z jakimi najczęściej borykają się świeżo poślubieni małżonkowie i podpowiada, jak można je rozwiązać.

Alternatywę dla klasycznej, papierowej książki stanowić może e-book. To idealne rozwiązanie dla osób, które dużo podróżują i w trakcie przemieszczania się z miejsca na miejsce lubią słuchać ulubionych pozycji.

Książka z dedykacją na prezent ślubny

Aby nadać książce podarowanej w prezencie ślubnym wyjątkowego charakteru, warto umieścić tam dedykację. Może być to zarówno ulubiony cytat czy wiersz, jak i kilka szczerych słów od serca. Ciekawą opcją będzie dołączenie do książki ręcznie robionej kartki z życzeniami.

Książka kucharska na prezent ślubny

Jeżeli wychodząca za mąż para pasjonuje się gotowaniem lub dopiero planuje opanować tę sztukę, doskonałym pomysłem na prezent ślubny będzie książka kucharska. Zdecydowanie polecamy pozycje takich kucharzy, jak Jamie Oliver czy Nigella Lawson. Można też postawić na książkę tematyczną – z przepisami na desery czy koktajle.  

Albumy na prezent ślubny

Piękny album to pozycja, która powinna znaleźć się w każdej domowej biblioteczce. Mowa tutaj zarówno o wydaniach dotyczących podróży czy architektury, jak i tych, które skupiają się na najważniejszych dziełach malarskich czy kinematograficznych.

Jakich książek nie kupować na prezent ślubny?

Przyjęło się, że na ślub nie powinno wręczać się książek religijnych, takich jak Pismo Święte czy Koran. Za nietakt uznane może zostać także wręczenie pozycji traktującej o wychowywaniu dzieci.

Książki stanowią alternatywę dla klasycznego prezentu ślubnego. Jeśli uzupełnimy taki podarunek o wyjątkową dedykację lub autograf ulubionego autora, stanowić będzie doskonałą pamiątkę na lata.

Może zainteresują Cię również:

33 prezenty ślubne do 100zł, 200zł i 300zł

Szukasz pomysłu na prezent ślubny? Zobacz nasze propozycje

Książki kucharskie, które warto mieć

Książki

Kwiaty na ślub ☆ Bukiety ślubne

Artykuły na przyjęcia

 

;

Pokaż więcej