Kategorie

Konto

Koszyk

Jaki prezent na pierwszą rocznicę ślubu?

Opublikowano: sie 04,2021 11:17

Jaki prezent na pierwszą rocznicę ślubu?

Ślub to bardzo ważne wydarzenie w życiu – dlatego też jego rocznica często jest mniej lub bardziej obchodzona. Dla gości oznacza to zawsze problem wyboru odpowiedniego prezentu. Co wybrać na pierwszą rocznicę ślubu? Podpowiadamy!

Spis treści

Prezent na pierwszą rocznicę ślubu

Czy jednak prezent na pierwszą rocznicę ślubu to obowiązek? Wszystko oczywiście zależy od okoliczności. Wiele małżeństw nie organizuje z tej okazji żadnych przyjęć czy spotkań i spędza ją tylko we dwoje. Warto to uszanować, szczególnie że podarowany wówczas prezent może być odebrany jako „zobowiązanie” do zaproszenia i zorganizowania zabawy. Jeśli jednak papierowe małżeństwo już przygotowało przyjęcie, to z pewnością nie wypada pojawić się z pustymi rękami. Z drugiej jednak strony, nie powinno się też przesadzać w drugą stronę – w końcu rocznica ślubu to nie wesele, by kupować drogie prezenty czy też wręczać grube koperty. Inną sytuacją jest, gdy mówimy o prezentach na pierwszą rocznicę ślubu wręczanych sobie wzajemnie przez małżonków. W tego typu przypadkach traktuje się je z reguły jako normę – chyba że para umówiła się, że nic sobie nie kupuje, a razem składa się np. na romantyczny wyjazd. Nawet jednak wówczas wiele osób decyduje się na zakup kwiatów czy choćby drobnego gadżetu – ku pamięci!

Pierwsza rocznica ślubu: co kupić?

Cóż więc kupić na pierwszą rocznicę ślubu? A może po prostu wręczyć kopertę z pieniędzmi? Naszym zdaniem w większości przypadków lepiej odrzucić drugą opcję, chyba że wiemy o jakimś konkretnym marzeniu pary, którego nie możemy tak po prostu spełnić. W tego typu przypadkach czasem warto jednak po prostu porozmawiać z innymi zaproszonymi gośćmi i zrobić składkę – będzie to z pewnością milsze i bardziej eleganckie. Idąc w stronę mniej lub bardziej materialnych prezentów, trzeba z pewnością pamiętać o gustach obdarowanych – w końcu to oni mają być zadowoleni! Z kolei jeśli chodzi o prezenty dawane sobie nawzajem przez współmałżonków, to z pewnością kluczowe będą potrzeby i marzenia „drugiej połówki”. Warto o nich pamiętać, a nie kupować „na oko”. 

Prezent na pierwszą rocznicę ślubu dla żony

Co mąż może kupić żonie na rocznicę ślubu? Oczywiście biżuterię, kolczykiperfumy lub olbrzymi bukiet kwiatów! Jeśli jednak małżonek nie chce być nudziarzem, którego prezenty są przewidywalne i sztampowe, to powinien poszukać nieco dalej. Czasem doskonałym rozwiązaniem będzie np. ekskluzywna torebka, bielizna czy inny modny dodatek, o których marzy partnerka. Innym ciekawym rozwiązaniem jest pójście w stronę „wspomnień”. Piękny album ze zdjęciami, komplet fotografii ślubnych w ramkach czy chociażby wspólna rocznicowa sesja zdjęciowa z pewnością wielu Paniom przypadnie do gustu.

Prezent na pierwszą rocznicę ślubu dla męża

Wybór prezentu na pierwszą rocznicę ślubu dla męża nie jest prosty – można oczywiście nabyć biżuterię, perfumy czy jakiś element ubioru. Ale zawsze warto rozeznać się w zainteresowaniach partnera i spróbować wybrać coś bardziej oryginalnego – jak np. zestaw książek, elektroniczny gadżet czy chociażby komplet kluczy do samochodu czy roweru. Ewentualnie zawsze też możemy sięgnąć po klasykę męskiej biżuterii – czyli porządny zegarek.

Pierwsza rocznica ślubu prezent od rodziców

Co na rocznicę ślubu powinni kupić rodzice? Wiele osób powie, że coś fajnego i użytecznego! Podejście takie jest dość powszechne, dlatego też tak popularne są np. zestawy kieliszków, pościele czy szlafroki z dedykacjami lub podręczny sprzęt AGD i RTV. Ciągle w cenie są też oczywiście różnego rodzaju gadżety, czy też wszelkiego rodzaju vouchery – na zakupy lub usługi.

Prezent na pierwszą rocznicę ślubu dla znajomych

Oczywiście największe pole do kreatywności w zakupie prezentów na pierwszą rocznicę ślubu mają przyjaciele i znajomi. Nie są oni skrępowani formą podarków, ich wartością czy jakimikolwiek „oczekiwaniami”. Dlatego też mogą oni zdecydować się zarówno na któryś z wcześniej wspomnianych prezentów, jak i pójść w zupełnie inną stronę. Obecnie modne są zarówno wesołe gadżety – takie jak koszulki z nadrukami, wszelkie dekoracje i ozdoby lub zabawne bibeloty, jak i proste rzeczy użytkowe, jeśli np. wiemy, że komuś czegoś brakuje w mieszkaniu czy domu. Rocznicowy zestaw do otwierania wina, nieprzeciętna książka kucharska czy nawet czasem ciekawy gadżet do sypialni z pewnością mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

Zakup prezentu na pierwszą rocznicę ślubu jest zarówno prosty, jak i złożony. Wynika to z faktu, że ilość dostępnych możliwości jest olbrzymia, jednak oczekiwania i możliwości budżetowe bywają bardzo różne. Nie można przy tym też zapominać, że zawsze uczynek jest ważniejszy niż forma. Dlatego też często nawet proste prezenty są dłużej wspominane, niż te bardziej bogate. Niezależnie jednak od tego, czego szukamy, zawsze warto odwiedzić platformę handlową Arena.pl. Ilość dostępnych na niej produktów jest olbrzymia, co często pozwala rozbudzić wyobraźnię!

 

Może zainteresują Cię również:

6 pomysłów na prezent walentynkowy!

33 prezenty ślubne do 100zł, 200zł i 300zł

6 pomysłów na prezent walentynkowy! - Poradniki • Artykuły • Recenzje • Arena.pl

Zegarki i pulsometry

Książki podróżnicze

Biżuteria i zegarki