Jaka hulajnoga dla 6-latka?

Hulajnoga potrafi sprawić frajdę zarówno starszym, jak i młodszym dzieciom. Jazda na niej jest nie tylko ciekawym przeżyciem, ale także przynosi wiele korzyści dla prawidłowego rozwoju naszej pociechy. Jaka hulajnoga dla 6-latka będzie najlepsza? Jak dobrać sprzęt do umiejętności dziecka? Czym jeszcze kierować się podczas zakupu? Podpowiadamy!

Jaka hulajnoga dla dziecka?

Hulajnoga dla dziecka to sprzęt kształtujący równowagę i koordynację ruchową. Jazda na niej wzmacnia też kondycję i pomaga walczyć ze zbędnymi kilogramami. Ogólnie, hulajnogi dziecięce niewiele różnią się od swoich „starszych” odpowiedników. Są po prostu odrobinę mniejsze i dostosowane do wagi ciała około 50 kg. Niektóre 6-latki, mogące pochwalić się nieco większą postawą, korzystają z modeli przeznaczonych dla osób dorosłych. W takim przypadku komfortowym rozwiązaniem jest sprzęt z regulowaną wysokością rączki. Warto także pamiętać, żeby hulajnoga dla 6 latka wyposażona była w odblaski i szeroką platformę.  

Hulajnoga trójkołowa

Starsze pociechy z powodzeniem jeżdżą na modelach dwukołowych. Hulajnoga trójkołowa dla dzieci będzie natomiast lepszym wyborem dla tych, którzy mają większe problemy z utrzymaniem równowagi lub po prostu lubią czuć się stabilniej. W hulajnodze trójkołowej skręca się poprzez przechylenie rączki lub naciśnięcie na podest.

Hulajnoga składana

To idealne rozwiązanie dla małych fanów skatingu, którzy muszą szybko złożyć hulajnogę np. podczas wsiadania do autobusu miejskiego. Taki model powinien zatem być lekki, poręczny i łatwy w obsłudze. Dodatkowym atutem będzie regulowany pasek umożliwiający przenoszenie złożonej hulajnogi.

Hulajnoga sportowa

Hulajnoga sportowa powinna wyróżniać się przede wszystkim kierownicą zapewniającą bezproblemowe skręty, solidnym zawieszeniem i wytrzymałą konstrukcją. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, sprzęt musi posiadać także antypoślizgowy podnóżek i niezawodny tylny hamulec nożny. Jazda na takim urządzeniu to sport i rozrywka  jednocześnie!

Hulajnoga 4 kołowa

Hulajnoga 4 kołowa wygląda jak deskorolka, do której ktoś przymocował drążek z rączką. Stabilna platforma i duże koła zapewniają bezpieczną jazdę. Z kolei szeroka kierownica ułatwia mocne przechylanie się i daje dużą kontrolę nad urządzeniem.  

Hulajnoga ze świecącymi kółkami

Hulajnoga świecąca może sprawiać dziecku jeszcze większą radość. Jazda na niej powoduje, że diody umieszczone w kółkach mienią się wieloma kolorami. Hulajnoga LED nie potrzebuje żadnych baterii. Światełka działają dzięki energii magnetycznej, wytwarzanej podczas kręcenia się kółek.  

Hulajnoga z hamulcem

Hulajnoga dziecięca najczęściej wyposażona jest w hamulec tylny. Nasz pociecha hamuje poprzez naciśnięcie stópką kółka umieszczonego z tyłu urządzenia. Warto kupić model ze wzmocnionymi hamulcami oraz dodatkowe osłonki, zabezpieczające hamulec.  

Hulajnoga dla dziecka

Przed zakupem hulajnogi, najlepiej przeprowadzić mały wywiad wśród innych rodziców. Można też poszukać rekomendacji w internecie, wpisując do wyszukiwarki hasło “hulajnoga dla dziecka opinie”. Dużą popularnością w gronie małych miłośników sportów indywidualnych cieszy się hulajnoga Movino City Pro przeznaczona do jazdy po mieście. Wyposażona jest w praktyczny stabilizator kierownicy i hamulec tarczowy, który nie powoduje większego zużycia kół. Dobre opinie ma także hulajnoga Scooter Magic Graffiti. Model ten cechuje się lekką i solidną konstrukcją (aluminium, włókno szklane, PCV)  oraz kółkami zapewniającymi właściwą przyczepność. Warta uwagi jest również hulajnoga Hudora Hornet zapewniająca komfortową jazdę, dzięki dużym, kauczukowym kołom i hamulcowi ciernemu.

Hulajnoga ile kosztuje?

Cenę również najłatwiej sprawdzimy w internecie, wyszukując hasło “hulajnoga cena” lub “hulajnoga dziecięca cena”. Najtańsze modele kupimy już za około 50 zł, produkty ze średniej półki kosztują 100-200 zł, a najdroższy sprzęt to wydatek rzędu nawet 1000 zł.

Wybierając hulajnogę dla dziecka pamiętajmy, że taki sprzęt to nie zabawka. Powinien być wyjątkowo stabilny i wyróżniać się solidną konstrukcją. Do wyposażenia malucha należy dołączyć także kask dziecięcy oraz ochraniacze.

Zobacz również