Kategorie

Konto

Koszyk

Jaki leżak ogrodowy kupić? Podpowiadamy!

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Jaki leżak ogrodowy kupić? Podpowiadamy!

Dla wielu osób idealnym meblem do wypoczynku w ogródku będzie leżak. Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo leżaków, które różnią się wyglądem, materiałem, dodatkowymi funkcjami oraz ceną. Które z nich będą najlepsze?

 

Wybieramy najlepsze drewniane leżaki ogrodowe!

Do najbardziej klasycznych należą z pewnością leżaki ogrodowe drewniane. Dzięki zastosowaniu naturalnego materiału są lekkie i przyjazne dla użytkowników, a także doskonale pasują do każdego tarasu, balkonu czy ogródka. Meble ogrodowe tego typu dostępne są w dwóch typach. Pierwszy z nich to leżaki ogrodowe całkowicie drewniane, a drugie to produkty z drewnianym szkieletem obleczonym materiałem. Warto pamiętać, że ten drugi wariant wymaga zastosowania poduszek lub pokrowców.

Drewniany leżak ogrodowy składany

Idealny w pełni drewniany leżak ogrodowy składany z podnóżkiem musi być przede wszystkim bardzo dobrze wykonany. Wymaga to zarówno zastosowania wysokiej jakości materiałów, jak i odpowiednich zawiasów, które zapewnią lekkość i wytrzymałość całej konstrukcji. Kupując leżak ogrodowy składany, warto też zwrócić uwagę na sposób wykończenia – wszystkie deseczki powinny być dokładnie wyszlifowane i zabezpieczone przed działaniem wody.

Drewniany leżak ogrodowy z materiałowym siedziskiem

Cechą charakterystyczną drewnianych leżaków jest ich wysoka cena. Dlatego też wiele osób decyduje się na dużo tańsze i lżejsze leżaki plażowe , których siedzisko wykonane jest z materiału. Rozwiązanie to oprócz ceny ma też dwie inne zalety. Po pierwsze, nie wymaga stosowania dodatkowych poduszek, po drugie – umożliwia wypoczynek bezpośrednio po kąpieli.

Leżak ogrodowy – z jakiego materiału najlepszy?

Leżaki ogrodowe produkowane są jednak nie tylko z drewna. Bardzo popularne są też modele ze stalowym lub aluminiowym stelażem, różnego typu mogą być też siedziska – materiałowe, wykonane z materiałów syntetycznych czy też technorattanu. Jednoznaczne określenie, który z dostępnych typów leżaków jest najlepszy, nie jest proste. Poszczególne produkty mają swoje wady i zalety.

Aluminiowy leżak ogrodowy z materiałowym siedziskiem

Zastosowanie aluminiowego stelażu i materiałowego siedziska to przede wszystkim gwarancja lekkości całej konstrukcji, co wbrew pozorom zdecydowanie poprawia użyteczność. Ponadto materiałowe siedzisko leżaka ogrodowego z aluminium może nie będzie najwytrzymalsze, ale z pewnością – wygodne i tanie w naprawie.

Stalowy leżak ogrodowy z siedziskiem z tworzywa

Główną cechą leżaków ze stalowym stelażem jest bardzo wysoka wytrzymałość. Doskonałym rozwiązaniem dla tego typu mebli ogrodowych będzie siedzisko wykonane z plastikowej siatki, która przepuszcza powietrze i jest niezwykle wytrzymała.

Leżaki ogrodowe dla dziecka – podpowiadamy, jak wybrać!

Mówiąc o leżakach ogrodowych, nie sposób nie wspomnieć o produktach dla dzieci. Czym powinny się one charakteryzować? Przede wszystkim leżaki dla dzieci muszą być bezpieczne. Drugą ważną cechą leżaków dla najmłodszych jest też oczywiście wielkość – która powinna być dopasowana do wzrostu dziecka.

Funkcjonalne leżaki ogrodowe!

Co godne podkreślenia, współcześnie leżaki ogrodowe mogą posiadać funkcje dodatkowe. Które z nich są najpopularniejsze?

Leżak ogrodowy z daszkiem

Doskonałym rozwiązaniem są na pewno leżaki ogrodowe z daszkiem, które umożliwiają osłonięcie głowy przed palącym słońcem. Takie leżaki są szczególnie lubiane przez miłośników czytania w ogrodzie. Płócienny lub plastikowy daszek pozwala na spokojną lekturę czy rozmowę – bez okularów przeciwsłonecznych czy mrużenia oczu.

Leżak ogrodowy bujany

Innym ciekawym rozwiązaniem są leżaki ogrodowe bujane. Dzięki odpowiedniemu mechanizmowi pozwalają one na dodatkowe uprzyjemnienie odpoczynku. Bujane leżaki są szczególnie uwielbiane przez dzieci!Leżaki ogrodowe to mnóstwo ofert i możliwości. Aby je poznać, nie trzeba wcale wychodzić z domu! Szeroki wybór produktów do domu i ogrodu znaleźć można na platformie handlowej Arena.pl!