Kategorie

Konto

Koszyk

Lalka Barbie – ponadczasowa zabawka!

Opublikowano: kwi 02,2021 11:13

Lalka Barbie – ponadczasowa zabawka!

Lalka Barbie to wyjątkowa zabawka, którą znają i kochają dzieci na całym świecie. Jest piękna, uśmiechnięta, dysponuje rewelacyjną garderobą i pokaźnym zasobem fantastycznych akcesoriów. Nosi buty na obcasie, modne torebki, ma doskonałą fryzurę i idealny uśmiech. Jest ucieleśnieniem dziecięcych marzeń o życiu rodem z bajki Disneya. Lalka Barbie od lat nieprzerwanie cieszy się gigantyczną popularnością, a jej nowe wydania co roku podbijają serca dziewczynek na każdym kontynencie. Skąd się wzięła i dlaczego jest tak kochana?

Kiedy powstała lalka Barbie?

Jej historia sięga 1959 roku. Po raz pierwszy lalka Barbie została zaprezentowana na targach zabawek w Nowym Jorku, by zaledwie po kilku miesiącach od premiery stać się najlepiej sprzedającą się zabawką na rynku. Kto wymyślił lalkę Barbie?  Jej kreatorką była Ruth Handler – mama małej Barbary, która żywo interesowała się wtedy niedostępnym nastoletnim życiem i modą. Lalka Barbie miała być ucieleśnieniem marzeń małej dziewczynki o dorosłym życiu. Stała się symbolem ideału piękna i nawiązywała wyglądem do hollywoodzkich piękności.

Od jakiego wieku lalka Barbie?

Producent zaleca korzystanie z zabawki dzieciom powyżej 3-go roku życia – ze względu na drobne elementy – np. dołączone do zestawu akcesoria, które maluch mógłby przypadkowo połknąć. Najchętniej Barbie bawią się jednak dziewczynki w wieku przedszkolnym i szkolnym, wykorzystując w swoich zabawach bogate akcesoria i różnorodną garderobę (czyt. ubranka dla lalek Barbie). W jakim wieku lalka Barbie sprawdzi się najlepiej jako prezent? Z takiego podarunku zachwycone będą dziewczynki w przedziale 5-9 lat – jest to bowiem etap w rozwoju dziecka, gdy najchętniej wykorzystuje ono różnorodne lalki i figurki do odgrywania scenek z życia codziennego.

Ile kosztują lalki Barbie?

Cena lalek Barbie jest zróżnicowana i zależy od tego, na jaki zestaw się zdecydujemy. Podstawowa lalka to niewielki koszt i możemy mieć ją już od 24 zł. Taka lalka oprócz butów i ubranka nie posiada żadnych akcesoriów. Nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie, by w późniejszym czasie dokupić dla niej nową sukienkę, biżuterię, domowego zwierzaka czy inne akcesoria – wszelkie elementy bowiem są uniwersalne i pasują do każdej lalki Barbie. Barbie Panna Młoda w strojnej sukni to koszt ok. 100 zł, Barbie Weterynarz możemy mieć już za 50 zł. Tęczowa Syrenka, o której marzy wiele dziewczynek, to wydatek rzędu 90 zł – występuje w zestawie z tęczowym ogonem. Nieco droższym zestawem jest Barbie Księżniczka z karocą i końmi – kosztuje on ok. 230 zł. Ekskluzywną zabawką, która z pewnością zasługuje na uwagę jest Barbie z interaktywnym koniem – wybierając ten zestaw, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 400 zł.

Jakie lalki Barbie?

Piękna, aktywna, zawsze uśmiechnięta, kochająca zwierzęta i sport – to właśnie Barbie. Lalka, którą pokochały dziewczynki na całym świecie, występuje w wielu odsłonach. Możemy zdecydować się na Barbie w stroju księżniczki lub lalkę Barbie syrenkę, by odgrywać z jej pomocą ulubione sceny z bajek. Nowoczesne wydania lalek to np. Barbie agentka, Barbie gimnastyczka, Barbie weterynarz, Barbie Superbohaterka.

Lalka Barbie Agentka

Ta najnowsza propozycja od firmy Mattel spotkała się z ogromnym zainteresowaniem małych klientek. Dziewczynki nie chcą bawić się już tylko słodkimi lalkami w niewinnych strojach księżniczek. Obserwując swoje pracujące, zaradne i pewne siebie mamy, chcą bawić się nowoczesnymi lalkami, które sprostają wyzwaniom dnia codziennego. Taka właśnie jest nowa Barbie Agentka – silna, zdecydowana, tajemnicza i doskonale zorganizowana.

Każdy z nas dobrze wie, jak wygląda lalka Barbie. Doskonała fryzura, świetny makijaż, wspaniała garderoba, idealna figura – to lalka, którą kochają dziewczynki i kobiety na całym świecie. Jest synonimem kobiecości i sukcesu. Choć właśnie zbliża się do 60-tki, nic nie zapowiada, by Barbie wybierała się na emeryturę.