Kategorie

Konto

Koszyk

Fajna książka dla młodzieży – 7 pomysłów

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Fajna książka dla młodzieży – 7 pomysłów

Książki dla nastolatków zajmują całe regały na półkach księgarń – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Wielu rodziców ma problem z odnalezieniem takiej, która będzie zarówno wartościowa i ciekawa, jak i rozwinie wyobraźnię, wrażliwość oraz słownictwo dziecka. Oto kilka książek, które powinny znaleźć się w pokoju każdego nastolatka!

Książki dla młodzieży, które warto przeczytać

Wybierając książki  dla młodzieży, warto w pierwszej kolejności zapoznać się z listą aktualnych bestsellerów. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zakupiona przez nas pozycja będzie zgodna z panującymi trendami. Posiłkować możemy się również rankingami dostępnymi na stronach internetowych czy blogach osób pasjonujących się literaturą.

Przed zakupem książki dla nastolatka, zapoznajmy się z jej opisem i dostępnymi w sieci recenzjami – może się okazać, że mocno reklamowana pozycja nie zainteresuje naszego dziecka lub nie będzie dla niego wartościowa. Zastanów się, jaka tematyka zainteresowała go w ostatnim czasie i kup książkę związaną z jego pasjami. Jeżeli wiemy, że nastolatek przeczytał pierwszą część danej sagi, możemy sięgnąć po kolejną część lub inną pozycję tego samego autora. Pokażemy dziecku w ten sposób, że słuchamy go i jesteśmy na bieżąco z tym, co interesuje go najbardziej w danym momencie.

Bestsellerowymi książkami dla młodzieży są między innymi poradniki odnośnie kultowej gry Minecraft , która cieszy się ogromną popularnością wśród nastolatków na całym świecie. To idealne rozwiązanie dla osób, które poszukują podpowiedzi lub inspiracji. Książki zawierają liczne wskazówki, które przydadzą się graczom na różnych poziomach zaawansowania. Dowiedzieć można się z nich, w jaki sposób zdobyć potrzebne narzędzie, zmienić wygląd postaci czy zbudować pałac albo latający dom.

Przykładem książek o kosmosie dla młodzieży mogą być pozycje inspirowane serią filmów Gwiezdne Wojny . Każdego fana sagi zaciekawi na przykład „Encyklopedia postaci”, w której znajdziemy aż 220 sylwetek znanych z gwiezdnej sagi. Równie interesująco prezentuje się „Złota biblioteczka” zawierająca sześć epizodów: Mroczne widmo, Atak Klonów, Zemsta Sithów, Nowa nadzieja, Imperium kontratakuje i Powrót Jedi w nowej odsłonie. Książka posiada elegancką oprawę i piękne ilustracje, co czyni z niej doskonały pomysł na prezent na urodziny czy Boże Narodzenie.

Sporą popularnością cieszą się również książki dla młodzieży o wampirach . Przykładem może być pozycja „Nasz dyrektor jest wampirem!”. To trzecia część zabawnych perypetii Mai i jej szkolnych kolegów i koleżanek, która podbiła serca nastolatków na całym świecie.

Przykładem przygodowej książki dla młodzieży jest „Piętnastoletni kapitan”. Akcja powieści rozgrywa się na amerykańskim statku, który płynie do Afryki. Na skutek dramatycznego zejścia, kapitan oraz część załogi giną, a dowodzenie nad żaglowcem przejmuje piętnastoletni praktykant – Dick Sand.

Bardzo popularne są także książki o koniach dla młodzieży. Doskonałą alternatywą dla tradycyjnej powieści może być „Kurs rysowania i malowania – Konie”. Autorem pozycji jest Philippe Legendre – malarz oraz ilustrator, który krok po kroku opisuje, jak zorganizować odpowiedni warsztat pracy i wykonać szkic, zachowując stosowne proporcje i perspektywę. Uczy on kolorowania kredką i flamastrem, a także malowania akwarelą i gwaszem tak, aby sylwetka konia była jak najbardziej realistyczna.