Kategorie

Konto

Koszyk

Gry planszowe dla 5-latka: co warto wybrać?

Opublikowano: kwi 02,2021 11:13

Gry planszowe dla 5-latka: co warto wybrać?

Poszukując zabawek dla pięcioletniego dziecka chcemy, by nie tylko sprawiały radość, ale również pomagały mu uczyć się nowych rzeczy w przystępny sposób. A skoro o tym mowa, to wśród wielu propozycji dostępnych obecnie na rynku na szczególną uwagę zasługują gry planszowe. Rozwiązania te nie tylko zapewniają porcję dobrej zabawy, ale również dostarczają wielu informacji o otaczającym świecie. Jakie gry planszowe dla pięciolatka są warte uwagi? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Gry planszowe dla 5-latka – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Każdy rodzic doskonale wie, że w dzisiejszych czasach oferta gier planszowych od 5 lat  (podobnie zresztą  jak innych zabawek) jest bardzo różnorodna. Z jednej strony daje nam to sporo możliwości wyboru, z drugiej zaś sprawia, że często nie wiemy, na co się zdecydować. Dlatego też, aby ułatwić rodzicom podjęcie dobrej decyzji zakupowej, podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę, wybierając ciekawe gry planszowe dla 5-latka.

Przede wszystkim warto zadbać o to, by gry nie tylko bawiły, ale również uczyły. Dlatego też doskonałą propozycją są gry planszowe edukacyjne dla pięciolatka. To fascynujące propozycje, które potrafią przyciągnąć do zabawy całą rodzinę.

Jakie gry planszowe dla 5-latka?

Wybierając gry planszowe dla dzieci 5-letnich, warto brać pod uwagę nie tylko ich wiek, ale również ich zainteresowania. Obecnie znalezienie zabawek, które jednocześnie uczą i bawią np. wizerunkami ulubionych bohaterów, nie jest niczym trudnym. Dlatego też warto uważnie sprawdzać pojawiające się na rynku propozycje. Przedstawiamy te, które z pewnością spełnią oczekiwania dzieci.

Gra planszowa – Zawody

To idealna propozycja dla osób, które chcą, by podczas grania w gry dziecko uczyło się nowych rzeczy. Gra Zawody to propozycja od firmy Trefl. Ma formę niezwykle atrakcyjnej układanki, która pozwala dziecku nauczyć się wiele o zajęciach zawodowych. Zasady gry są proste i zrozumiałe, dziecko nie musi więc obawiać się trudności.

Gra planszowa – Zagadki Smoka Obiboka

Gra przeznaczona dla dzieci w wieku od czterech do siedmiu lat. Znajdziemy w niej ponad sto kart z zagadkami oraz dodatki takie jak puzzle czy tabela obowiązków. Gra Zagadki Smoka Obiboka rozwija dziecięca kreatywność, uczy myśleć analitycznie oraz pozwala lepiej poznać świat. Jej zaletą jest bez wątpienia radosna i kolorowa oprawa graficzna, która sprawia, że gra prezentuje się naprawdę dobrze i zachęca do wspólnej zabawy.

Gra planszowa – Było Sobie Życie Pogromcy Wirusów

Dzieci w wieku pięciu lat chętnie poznają świat i uczą się nowych rzeczy. Dotyczy to również tematów związanych z ciałem człowieka. Warto to wykorzystać i w przystępny sposób pokazać dziecku, jak funkcjonuje ludzki organizm. Gra planszowa Było Sobie Życie Pogromcy Wirusów doskonale się do tego nadaje. Dodatkowo gra ta uczy dziecko spostrzegawczości oraz rozpoznawania pasujących do siebie elementów i kojarzenia informacji.

Gra planszowa – Dinozaury

To idealna propozycja dla miłośnika prehistorycznych stworzeń. Gra Dinozaury pozwala przenieść się do świata tajemniczych wysp i poznać gatunki dinozaurów. To aż 80 kart z zadaniami o różnym poziomie trudności. Ta propozycja łączy w sobie wesołą zabawę z nauką. Co więcej, rozwija analityczne myślenie oraz wyobraźnię.

Obecnie na rynku możemy znaleźć bardzo wiele różnorodnych gier dla pięciolatków. Warto to wykorzystać – ta forma zabawy jest bowiem niezwykle rozwijająca, a do tego gwarantuje rozrywkę dla całej rodziny, niezależnie od wieku.