Kategorie

Konto

Koszyk

Książki dla dzieci 7-8 lat. Nasz przegląd

Opublikowano: lis 08,2021 11:26

Książki dla dzieci 7-8 lat. Nasz przegląd

Chcesz kupić ciekawe książki dla dzieci 7 lat? A może interesuje Cię dobra książka dla 8-letniego chłopca lub ciekawa lektura dla dziewczynki, która zaszczepi w Twojej pociesze miłość do czytania? Poznaj nasz przegląd i wybierz książeczkę, która sprawi wiele radości małemu czytelnikowi.

Spis treści

Książki dla dzieci 7-8 lat. Sprawdź nasze propozycje!

Specjalnie dla osób poszukujących interesującej lektury dla swojej małej pociechy, przygotowaliśmy ciekawe propozycje. Są to książki dla dzieci 7-8 lat. Proponowane bajki dla dzieci od siedmiu lat to lektury, które nie tylko wciągną małego czytelnika w wyjątkowy świat bohaterów, ale i udoskonalą jego język, rozwiną wyobraźnię i nauczą wielu pozytywnych zachowań.

Jako prezent dla chłopca w wieku 8 lat doskonale sprawdzi się „Droga mocy” Zofii Staneckiej – pasjonująca książeczka wciągająca w świat znany z „Gwiezdnych wojen”. Lektura należy do serii „Czytam sobie”, która zawiera książki dla 7-latka do samodzielnego czytania.

Szukasz wartościowej bajki dla dziewczynek 7 lat lub zabawnej książki dla 8-letniej dziewczynki? „Hania humorek” Megan McDonald to historia poprzeplatana wartościowymi informacjami. „Tajemniczy ogród” to kanon dziecięcej lektury, który warto przeczytać swojej pociesze.

Tajemniczy ogród

„Tajemniczy ogród” Frances Hodgson Burnet to lektura, którą praktycznie każdy z nas pamięta ze swojego dzieciństwa (książka po raz pierwszy została opublikowana w 1911 roku). Na podstawie „Tajemniczego Ogrodu” nakręcono wiele filmów (zarówno fabularnych, jak i animowanych), które stały się hitem wśród dzieci na całym świecie. Tytuł ten trafił już do kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej, doskonale sprawdzi się zarówno jako książka dla 7-latki, jak i książka dla 7-letniego chłopca.

Główną bohaterką „Tajemniczego ogrodu” jest Mary Lennox – dziewczynka, która w wieku 10 lat straciła rodziców (zmarli na epidemię cholery) i z pełnego miłości domu trafiła po opiekę wuja Archibalda Craven. Dziewczynka wyjechała do Anglii, gdzie w ponurej posiadłości (otoczonej wrzosowiskami) musiała nauczyć się radzić sobie bez służby spełniającej każde jej życzenie. Okazało się bowiem, że wuj dom odwiedza bardzo rzadko, a opiekę nad Mary powierza gospodyni, która nie interesuje się humorami nowego mieszkańca. Z czasem dziewczynka zaprzyjaźnia się z młodą służącą Martą, uczy przyjaznego stosunku do otoczenia, odkrywa bratnią duszę w ogrodniku i poznaje chorego kuzyna Colina Cravena. Bohaterka odkrywa również tajemnicę domu – zamknięty od lat ogród. Wspólnie z bratem Marty (Dickiem) postanawia przywrócić mu dawny wygląd.

Mary udaje się pogodzić wuja z synem i skłonić go do powrotu oraz przywrócić rodzinne więzi. Jeżeli interesują Cię ciekawe książki dla w wieku dzieci do 6 lat, które nie tylko zainteresują malucha, ale i pokażą mu, że wiele zależy od jego własnej postawy względem świata, nauczą radości życia oraz miłości do przyrody, „Tajemniczy ogród” jest znakomitą propozycją. Tytuł doskonale sprawdzi się jako książki dla dzieci 8 lat (na początku np. do czytania przez mamę).

„Droga mocy”

„Droga mocy” Zofii Staneckiej to książka z serii „Czytam sobie”. Jest to lektura wciągająca malucha w świat znany z „Gwiezdnych wojen” dedykowana dla dzieci w wieku 5-7 lat. Poszukujesz wartościowej książki dla 7-8-latków, która zachęci Twoją pociechę do samodzielnego czytania? A może chcesz kupić ciekawą książeczkę na prezent? Ten tytuł powinien przypaść do gustu wszystkim dzieciom, które interesują się serią „Star Wars”.

Książeczka jest dziełem Zofii Staneckiej, którą miłośnicy literatury dziecięcej znają m.in. z serii o Basi. Lektura to poziom pierwszy serii „Czytam sobie”, mającej zachęcić dzieci do obcowania ze słowem pisanym. Prosta, a zarazem barwna i wciągająca historyjka, o pierwszym spotkaniu Luka Skywalkera z Yodą, może stać się doskonałą konkurencją dla popularnych telewizyjnych kreskówek. Z tą książeczką Twoje dziecko na pewno odkryje jasną stronę mocy!

Warto pokreślić, że zdania są tutaj krótkie, każda historia zawiera nie więcej niż 200 słów, a duże czcionki pozwalają maluchowi sprawnie składać literki. Dodatkowo seria, jako książki dla 7-latka, zawiera kolorowe ilustracje dopasowane do tekstu, a niektóre słowa są przeliterowane i umieszczone w ramkach.

Hania humorek

„Hania humorek” to seria przezabawnych opowieści Megan McDonald, stworzonych z myślą o dzieciach w wieku 5-10 lat. Poszukujesz wyjątkowej książki dla 7-letniej dziewczynki? Ta lektura na pewno przypadnie do gustu małej czytelniczce.

Hanię poznajemy, gdy rozpoczyna trzecią klasę. Bohaterka nie chce wracać do szkoły po wakacjach, dlatego ma zły humor, jest złośliwa i nieznośna. Szybko jednak okazuje się, że w szkole czekają na dziewczynkę miłe niespodzianki…

Z tej książeczki dzieci poznają nie tylko zabawne przygody Hani, ale także wiele ciekawych informacji. Dziewczynka interesuje się bowiem biologią i historią, a swoją wiedzą dzieli się z czytelnikami. Taka lektura pozwoli maluchom poznawać świat, a rodzicom da pretekst na temat dyskusji o dziecięcym zachowaniu (np. humorach Hani, złośliwości, jej relacjach z otoczeniem).

Co warto wiedzieć, kupując książkę dla 7-8-latków?

Kupujesz książkę na prezent dla chłopca 8 lat lub bajki dla dzieci 7 lat? Podczas doboru idealnego tytułu, weź pod uwagę, czy książeczka dopasowana jest dla tej grupy wiekowej. Dla siedmiolatków i ośmiolatków idealnie sprawdzą się proste, krótkie bajki. Gdy ma być to książeczka do samodzielnego czytania, dobre będą krótkie historie (na około 100-200 słów). Ważne, aby książka była wydrukowana dużymi literami, miała kolorowe ilustracje dopasowane do treści, ponieważ w ten sposób ułatwisz dziecku czytanie.

Gdy chcesz wybrać lekturę, którą będziesz czytać maluchowi, możesz zwrócić uwagę, aby rozwijała ona wyobraźnię, uczyła pozytywnych zachowań (życzliwości, odwagi, uczciwości itp.), zawierała ciekawe informacje (np. przemyconą wiedzę przyrodniczą czy geograficzną), skłaniała do refleksji lub bawiła.

Świecący pamiętnik Psi Patrol LED
34,55 zł
  • 1 osoba kupiła