Wybielanie zębów

Cena


Cechy oferty


Czas realizacji zamówienia

więcej

Wybielanie zębów

Każdy wie, że nawet dokładnie wyszczotkowane i wypłukane zęby nie będą lśniąco białe. Aby osiągnąć efekt hollywoodzkiego uśmiechu, można użyć odpowiednich środków wybielających. Jak powinno wyglądać wybielanie zębów w domu i jakich preparatów użyć? 

Pasta wybielająca

Najtańszym i jednocześnie najpopularniejszym sposobem na białe zęby są pasty wybielające. W większości przypadków charakteryzują się one trojakim działaniem – typowym dla zwykłych past oczyszczającym i odświeżającym oraz dodatkowo – ściernym. Z reguły oparte jest ono na specjalistycznych mikrogranulkach, które rozpuszczają połączenia między szkliwem a płytką nazębną oraz substancjach ścierających mających mechanicznie usuwać osady. Co ważne, dobra wybielająca pasta do zębów pozwala na niedrogie i szybkie rozjaśnienie zębów, jednak przy ich użyciu trzeba uważać. Zbyt mocno ścierające pasty mogą bowiem uszkodzić szkliwo, nie zaleca się też stosowania ich przez okres dłuższy niż 2 miesiące. 

Żel do wybielania zębów

Ciekawą alternatywą dla past są specjalne żele do wybielania zębów. W ich przypadku składnikiem aktywnym jest na ogół nadtlenek karbamidu lub wodoru. Skuteczność żelów zależy od wielu czynników, takich jak ilość środka rozjaśniającego oraz sposób jego nakładania. Żel wybielający zęby może funkcjonować zarówno w postaci płynnej – do ręcznego „malowania” zębów, jak i stałej – w specjalnych paskach. Z punktu widzenia efektów na ogół lepsze efekty daje to drugie rozwiązanie, gdyż w tym przypadku substancje czynne oddziałują też na zagłębienia i szczeliny międzyzębowe. Gwarantuje to ładny i równomierny efekt. 

Nakładki wybielające

W ostatnich latach coraz modniejsze stają się różnego rodzaju nakładki wybielające. Wykonuje się je u dentysty – w gabinecie protetycznym, dzięki czemu są one dokładnie dopasowane do uzębienia danej osoby. Potem nakładki wybielające na zęby nosi się już w domu – przez 2-4 godziny dziennie. Oczywiście aby osiągnąć odpowiedni efekt, muszą być one nasączone specjalnym żelem wybielającym, który także dobierze specjalista. Nakładki do wybielania zębów są stosunkowo drogie, lecz dają doskonały efekt i są skuteczne.  

Jak widać – sposobów na rozjaśnienie zębów jest mnóstwo. Dlatego też wybór odpowiedniego rozwiązania powinniśmy uzależnić od oczekiwanego efektu i czasu, który chcemy poświęcić na wybielanie. Z kolei same produkty – takie jak wybielająca pasta do zębów, żel czy paski – można kupić przez internet – np. na naszej platformie Arena.pl.

Powered by
Beyond
New Connect
PayU
SGB
Mastercard