Kategorie

Konto

Koszyk

Jak nitkować brwi?

Opublikowano: wrz 23,2021 12:51

Jak nitkować brwi.jpg

Chciałabyś spróbować innej niż dotychczas metody regulacji brwi? Ekologicznej, szybkiej, a do tego znanej na świecie od pokoleń? Wypróbuj nitkowanie brwi! Od czego zacząć i jak przeprowadzić całą procedurę? Oto najważniejsze zasady!

Nitkowanie brwi

Tak samo, jak odpowiednio dobrane cienie do powiek podkreślają głębię Twojego spojrzenia, tak zadbane brwi dodają twarzy charakteru. Dlatego też warto pamiętać o regularnym usuwaniu niechcianych włosków – np. poprzez nitkowanie brwi.

Nitkowanie brwi – co to jest?

Pierwszy raz słyszysz o tej metodzie i właściwie nie wiesz, co to jest nitkowanie brwi? Nitkowanie to znana od wieków metoda usuwania z twarzy niechcianych włosków. Jej stosowanie jest banalnie proste. Sprawdź, bo kosmetyki do brwi nałożone na zadbane włoski prezentują się fenomenalnie!

Na czym polega nitkowanie brwi?

Zastanawiasz się, na czym polega nitkowanie brwi? Aby wypróbować tę metodę, powinnaś przygotować kawałki nici (długości ok. 20 cm) oraz puder. Kosmetyk będzie Ci potrzebny dla złagodzenia powstałych w pierwszej chwili podrażnień. Potem postępujesz podobnie jak podczas usuwania niechcianych włosków przy pomocy wosku lub pęsety – po prostu wyrywasz je.

Nitkowanie brwi – krok po kroku

Nitkowanie brwi, choć trudne do opisania, jest metodą łatwą do przeprowadzenia. Jak nitkować brwi?

  • Przygotuj nici i zwiąż je, tworząc kształt okręgu,
  • Kilkukrotnie skręć nić tak, aby uzyskać kształt cyfry “8”,
  • Jedną część powstałej “ósemki” przykładaj do skóry i szybkim ruchem przesuwaj skręt w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków. W ten sposób nitka usunie włoski wraz z cebulkami.

Nitkowanie brwi – jak zrobić?

Wiesz już, jak przeprowadzić nitkowanie brwi krok po kroku? Jeśli coś nadal jest dla Ciebie niejasne, nie martw się! Część procedury stanie się zrozumiała od razu, gdy przygotujesz nici i przystąpisz do zabiegu. Warto się go podjąć! Przy idealnie wyglądających brwiach lepiej prezentują się Twoje oczy, a tusze do rzęs czy kolorowe eyelinery, którymi wykończyłaś makijaż, dużo bardziej przyciągają uwagę.

Czy nitkowanie brwi boli?

Wiele kobiet, patrząc na usuwanie włosków, zastanawia się, czy nitkowanie brwi boli? Tak, ale nie bardziej niż inne metody depilacji, takie jak wosk lub wyrywanie włosków pęsetą.

Nitkowanie brwi – efekty przed i po

Dlaczego warto zdecydować się na nitkowanie brwi? Zalety tej metody to przede wszystkim precyzja i szybkość wykonania zabiegu. Idealne brwi możesz mieć już w 5 minut. Potem wystarczy tylko tusz do rzęs i kilka pociągnięć konturówki, abyś wyglądała, jak prawdziwa gwiazda!

Nitkowanie brwi – przed i po

Największe wrażenie po usunięciu nadmiaru włosków robią brwi kobiet o grubych i mocnych włosach. Zwykle ich brwi są krzaczaste, a naturalny kształt głęboko ukryty. Kilka minut z nitką w ręku może w ich przypadku zdziałać cuda! A jeśli chcesz, by podobne cuda działy się na Twoich powiekach, zainspiruj się radami w naszych artykułach: Jak dobrać cienie do powiek oraz Jak nakładać cienie do powiek krok po kroku!

Zadbane i pięknie podkreślone łuki brwiowe to sekret udanego makijażu twarzy. Aby osiągnąć wymarzony efekt, nie potrzebujesz drogich kosmetyków: o swoje brwi świetnie zadbasz przy pomocy zwykłej nici. Spróbuj i przekonaj się, jakie to proste!

Jeżeli zainteresował Cię ten tekst, przeczytaj więcej: