Kategorie

Konto

Koszyk

Jaki laktator elektryczny?

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Jaki laktator elektryczny?

Laktator elektryczny, czyli odciągacz pokarmu, to urządzenie z którego korzysta wiele młodych mam. Ponieważ pokarm matki jest najzdrowszym pożywieniem dla dziecka, lekarze zalecają, aby w miarę możliwości karmić dziecko jak najdłużej, nawet gdy maluch skończy pół roku. Co jednak, jeśli młoda mama uczy się lub chcę wrócić do pracy? Co w sytuacji, w której mama lub dziecko chorują i jedną z nich musi zostać w szpitalu? Sytuacje te mogą napędzić młodym  rodzicom sporo nerwów – dodatkowa zmiana pokarmu na mleko modyfikowane byłaby wówczas kolejnym powodem do stresu. Na szczęście w takiej sytuacji pomóc nam może laktator. Jaki wybrać?

Jak działa laktator elektryczny?

Za pomocą elektrycznego odciągacza do mleka młoda mama może odessać z piersi pokarm, który następnie zostanie podany dziecku w butelce. W poniższym artykule wyjaśnimy, jak działa laktator elektryczny, i pomożemy ci zdecydować, jaki sprawdzi się najlepiej przy twoich indywidualnych potrzebach.

Laktator elektryczny wyposażony jest w silniczek, który napędza niewielką pompkę wytwarzającą podciśnienie. Główka laktatora, która obejmuje brodawkę piersi, zasysa się na niej rytmicznie, doprowadzając w ten sposób do wypływania mleka. Laktatory elektryczne wyposażone są w różne programy ssania, co pozwala dostosować je do konkretnych wymagań. Instrukcję, jak używać elektrycznego odciągacza do mleka, skonsultuj się ze swoim lekarzem, ponieważ potrzeby każdej mamy różnią się w tym zakresie.

Jak wybrać laktator elektryczny?

Laktatory używane są przez mamy na całym świecie już od ponad 100 lat i są odpowiedzią na różnego rodzaju potrzeby. Stymulują laktację u mam, które mają za mało pokarmu. Odciągają nadmiar mleka powodujący bolesność piersi u tych kobiet, które mają go za dużo, ułatwiają podanie pokarmu niemowlętom, które mają problemy ze ssaniem i wreszcie pozwalają na karmienie dziecka przez kogoś innego niż matka. W zależności od powodów, którymi się kierujesz oraz innych czynników, z szerokiej gamy dostępnych na rynku laktatorów elektrycznych możesz wybrać taki, który będzie ci najbardziej odpowiadał. A oto nasze propozycje:

Laktator elektryczny Canpol

Laktator elektryczny Canpol ma szeroką regulację siły ssania, pozwalającą dostosować pracę laktatora do konkretnych potrzeb. Odwzorowuje dwufazowy rytm ssania przez dziecko, dzięki czemu pobudza laktację.

Laktator elektryczny Lionelo

Laktator Lionelo wyróżnia się małymi rozmiarami i niską ceną. Dzięki możliwości zmiany zasilania sieciowego na bateryjne, doskonale sprawdzi się w podróży. Posiada również regulowaną siłę ssania, jest przy tym bardzo cichy, co ma znaczenie, jeśli chcemy używać go przy śpiącym dziecku lub w pracy.

Laktator podwójny

Laktator podwójny, na przykład marki Ameda lub Medela, ma wyższą cenę niż laktatory pojedyncze, sięgającą nawet kilkuset złotych. Pozwala jednak odciągać pokarm z obu piersi na raz – czyli dwa razy szybciej. Dobre rozwiązanie, jeśli kobieta jest naprawdę zabiegana lub jeśli jest mamą bliźniaków!

Większość laktatorów elektrycznych na rynku to tak zwane laktatory dwufazowe, odwzorowujące naturalny proces ssania przez malucha – ssanie najpierw jest szybkie, ale płytkie, a potem powolne i głębokie. Dzięki temu zachowany zostaje naturalny rytm laktacji.

Nie przejmuj się, jeśli pierwsze próby z laktatorem nie będą udane. Problemy z laktacją są częstsze niż myślisz, w przeważającej jednak większości znikają samoistnie – wystarczy trochę poćwiczyć i znaleźć właściwy dla siebie rytm. Specjaliści podkreślają, że w większości przypadków problemy ustępują, gdy kobiecie udaje się pokonać stres. A zatem, zrelaksuj się, odpręż i powodzenia!