Kategorie

Konto

Koszyk

Jaka stacja pogodowa? Wybieramy!

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Jaka stacja pogodowa? Wybieramy!

Sprawdzanie pogody jest jednym z najważniejszych elementów każdego poranka. Wszyscy chcemy wiedzieć, jaka pogoda będzie panować przez cały dzień, by wiedzieć, jak się przygotować do wyjścia. Taka wiedza może nas przecież uchronić przez niespodziewanymi padami deszczu czy śniegu. Warto więc w swoim domu mieć narzędzie, które pozwoli nam na monitorowanie pogody. Jakie urządzenie najlepiej wybrać?

Stacja pogodowa – co to jest?

Stacja pogodowa to małych rozmiarów urządzenie, które umożliwia nam mierzenie parametrów pogody. Stacja pogodowa pozwala na:

  • sprawdzenie temperatury,
  • określenie kierunku wiatru,
  • zmierzenie wilgotności powietrza,
  • określenie siły wiatru,
  • zmierzenie ciśnienia,
  • zmierzenie prawdopodobieństw opadów.

Jak większość sprzętów AGD, tak i stacje pogodowe różnią się między sobą wyglądem, funkcjonalnością oraz oczywiście ceną. Standardowa stacja składa się jednak z modułu z wyświetlaczem oraz przewodu z czujnikiem, który umieszczamy na zewnątrz. Ten właśnie czujnik zbiera informacje na temat temperatury, wilgotności czy wiatru. Na rynku znajdziemy też stacje bezprzewodowe – wygodne o tyle, że możemy postawić je w dowolnym miejscu w domu czy mieszkaniu, nie ogranicza nas długość kabla.

Stacja pogodowa – funkcje

To, jak prawdopodobne wyniki otrzymamy z tego urządzenia, zależy głównie od tego, jakie funkcje będzie ono posiadać. Najwygodniejsza jest wspomniana już stacja pogodowa bezprzewodowa. Nie trzeba jej umieszczać w jednym miejscu, pozwala ona na swobodne przenoszenie urządzenia i poruszanie się z nim.

Istnieją również stacje pogodowe wifi – łączą się one ze smartfonem, dzięki czemu pogodę będzie można sprawdzić z dowolnego miejsca w domu lub w miejscach oddalonych od miejsca zamieszkania – tam gdzie sięga jeszcze sygnał wifi. Stacja pogodowa wifi jest nowoczesnym narzędziem, który przypadło do gustu zwłaszcza młodzieży. Tego typu urządzenie nie musi służyć jedynie do pokazywania pogody – istnieją również stacje pogodowe z radiem, które umożliwiają słuchanie muzyki czy wiadomości. Nowoczesnym, ciekawym narzędziem jest również stacja pogodowa z projektorem, który wyświetla czas na ścianie lub suficie.

Z kolei stacja pogodowa z wiatromierzem wykazuje się wysoką skutecznością, ponieważ jej pomiary są pobierane właśnie  z czujnika wiatru. W tym urządzeniu potrzebne są czujniki wysyłające do komputera sygnały, na podstawie których narzędzie pokazuje, jaka będzie pogoda w ciągu najbliższych kilkudziesięciu  godzin. Najlepsze urządzenie może mieć nawet do 3 czujników.

Ile kosztuje stacja pogodowa?

To, jaką cenę ma to urządzenie, zależy głownie od tego, jakie funkcje posiada i ile ma czujników. Ceny stacji pogodowych wahają się od 20 złotych do nawet 1000 złotych. Wpływ na cenę ma oczywiście również producent – stacje pogodowe od popularniejszych firm będą zauważalnie droższe.

Stacje pogodowe – nasze propozycje

Bezprzewodowa stacja Greenblue

Standardowa stacja pogodowa posiadająca takie funkcje jak prognoza pogody, kalendarz czy ostrzeganie przed mrozem. Czytelny ekran LCD oraz bezprzewodowy czujnik temperatury gwarantują wygodę użytkowania.

Stacja pogodowa Netatmo Weather Station

Netatmo Weather Station to stacja pogodowa z wyższej półki. Świetnie sprawdzi się w domach jednorodzinnych. To urządzenie nie tylko poinformuje nas o pogodzie, ale również zmierzy stężenie CO2, doradzi, kiedy przewietrzyć dom oraz sprawdzi jakość powietrza. Do tego prezentuje się niezwykle stylowo.

Stacja pogodowa Sencor 290

Budżetowa propozycja dla osób, które szukają stacji pogodowej spełniającej podstawowe funkcje. Ten model ma bezprzewodowy czujnik, zasięg do 30 m oraz wyraźny, duży ekran. Stacja Sencor pokaże nam prognozę pogody, temperaturę wewnątrz i na zewnątrz budynku, ma też opcję budzika.