Kategorie

Konto

Koszyk

Wiatrak elektryczny – twój must have na lato!

Opublikowano: kwi 02,2021 11:13

Wiatrak elektryczny – twój must have na lato!

Latem upał potrafi dać się we znaki. Bywają dni, podczas których nawet wieczór na tarasie bywa nieznośny, a duszne, lepkie powietrze uprzykrza wszystkie aktywności. Na szczęście na rynku dostępny jest szeroki wybór wiatraków i wentylatorów, które sprawdzą się w każdych okolicznościach, nawet w najbardziej gorące lato!

Domowe wiatraki elektryczne – wybieramy najlepszy!

Szeroka gama wiatraków elektrycznych pozwala dobrać urządzenie do indywidualnych potrzeb – w zależności od tego, czy wentylator będzie używany w biurze (w którym nie ma klimatyzacji), w punkcie ksero (gdzie  cały dzień działają rozgrzane maszyny), czy w mieszkaniu na poddaszu (nieuchronnie nagrzewanym przez bezlitosne promienie słońca).

Wiatraki tradycyjne

Wiesz, że pierwszy elektryczny wiatrak powstał w 1882 roku? Był to wiatrak sufitowy, używany w sklepach i biurach jeszcze pod koniec dwudziestego wieku. Dziś większość dostępnych na rynku wiatraków jest zdecydowanie mniejsza i z łatwością możemy je przenosić. Tradycyjnych, okrągłych wiatraków nikomu nie trzeba przedstawiać. To najczęściej wybierane wentylatory domowe.

W zależności od wielkości, można je podzielić na podłogowe (zwykle wyposażone w nogę) lub mniejsze, biurkowe. Jeszcze mniejsze i lżejsze bywają wiatraki turystyczne, zasilane na baterie. Jest to najtańszy typ wiatraków, co nie znaczy, że brakuje wśród nich zaawansowanych, drogich modeli. Nowoczesne wiatraki wyposażone są w pilota i regulację zarówno siły, jak i kierunku nawiewu.

Wentylatory kolumnowe

Wentylatory stojące – znane też jako wentylatory kolumnowe – z daleka przypominają kolumnę zestawu muzycznego, często mają też interesujący, nowoczesny design. Podmuch wiatru podlega tu bardziej precyzyjnej regulacji, dzięki czemu unikniemy efektu podrywania się z biurka kartek papieru. Bardzo dobrze pasują do biur, ale sprawdzą się też jako wentylatory domowe we wnętrzach z nowoczesnym wystrojem.

Jaki wiatrak do sypialni?

Masz dość budzenia się z gorąca? Bywają noce, podczas których masz ochotę przenieść łóżko na balkon? Wentylator pokojowy przyjdzie Ci z pomocą. Wybierając wentylator, zwróć uwagę, by był wyposażony w specjalny tryb nocny, który jest cichy i delikatny, tak by zapobiegać przeziębieniom podczas snu. W przypadku sypialni wiatrak nie musi mieć dużej mocy, bowiem sypialnie w mieszkaniach z reguły nie mają powierzchni większej niż kilkanaście metrów kwadratowych.

Czy wentylator jest zdrowy?

Być może spotkałeś się z opinią o negatywnych skutkach używania wiatraków. Opinie tego typu wynikają z oddziaływania na organizm różnicy temperatur. Jeśli na zewnątrz panuje temperatura 40 stopni, a temperatura podmuchu wiatraka jest znacząco niższa, przeziębienie gardła jest bardzo prawdopodobne. Dlatego warto pamiętać, że różnica temperatur powinna wynosić kilka stopni.

Nowoczesne wiatraki mają regulowaną siłę podmuchu i należy ją ustawić w taki sposób, by amplituda temperatur nie była zbyt wysoka. Nie powinniśmy też stawać bezpośrednio pod strumieniem wiatru, niezależnie od tego, jak jest nam gorąco. Współczesne wiatraki wyposażone są ponadto w regulację powiewu.

Jest Ci gorąco? Zamiast liczyć na zmianę pogody, zaopatrz się w wiatrak idealny do Twoich potrzeb i do warunków wnętrza, w którym chcesz go postawić. Po zakupie zrób lemoniadę i ciesz się latem!