Kategorie

Konto

Koszyk

Jaka odśnieżarka? 3 propozycje

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Jaka odśnieżarka? 3 propozycje

Ostatnie sezony zimowe przyzwyczaiły nas do pogody dość łagodnej. Mróz rzadko przekracza -20 stopni Celsjusza, a o śniegach, które sięgały do pasa, dowiadujemy się jedynie z opowieści naszych dziadków. Czasem jednak pogoda potrafi zaskoczyć, a śnieg, który cieszy najmłodszych i miłośników nart, równie dobrze może być sporym problemem. Lepiej więc być przygotowanym na odśnieżanie. Jaka odśnieżarka do śniegu będzie dla nas najlepsza?

 

Kupujemy odśnieżarkę – która najlepsza?

Wybór odśnieżarki nie jest prostą sprawą. Ponieważ jest to narzędzie dość kosztowne, należy zastanowić się nie tylko nad modelem, ale zacząć od podstawowej sprawy: odśnieżarka spalinowa czy może odśnieżarka elektryczna?  Odśnieżarka powinna być też dopasowana do wielkości terenu, który będziemy odśnieżać. Istotny jest zasięg wyrzutnika śniegu. Trzeba zwrócić uwagę, że im jest on większy, tym lepiej – nie będziemy wówczas dwa razy sprzątać tego samego śniegu. Zwróćmy uwagę również na biegi. Możliwość ich zmiany zdecydowanie ułatwia obsługę urządzenia. Natomiast wysokość robocza określi, jak grubą warstwę śniegu urządzenie usunie. Jeśli mamy od odśnieżenia dużą powierzchnię, można pomyśleć o oświetleniu ledowym – wtedy lepiej sprawdzi się odśnieżarka traktorek.

3 najlepsze odśnieżarki – nasze propozycje

Zatem pierwszym kryterium, jakie należy uwzględnić jest kryterium powierzchni. Jeśli teren odśnieżania jest niewielki, wystarczy odśnieżarka elektryczna. Jest stosunkowo tania, lekka, mobilna, łatwo nią sterować. Jeśli jednak zamierzamy odśnieżać większą powierzchnię, warto zdecydować się na odśnieżarkę spalinową – dobrze na przykład sprawdza się odśnieżarka Nac.

Jakie odśnieżarki są najlepsze? Warto zapoznać się z rankingiem odśnieżarek najchętniej wybieranych przez klientów w poprzednich sezonach.

Odśnieżarki Honda

Są to urządzenia, które sprawdzają się na większych i mniejszych powierzchniach. Szybko można je włączyć, nawet w bardzo niskich temperaturach. Odśnieżarka Honda sprawdza się nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Działa, podobnie jak odśnieżarka wirnikowa, na stosunkowo dużym terenie. Napęd spalinowy zapewnia dużą moc i siłę. Natomiast inne innowacyjne rozwiązania umożliwiają dostosowanie prędkości urządzenia do wielkości warstwy śnieżnej. Honda oferuje całą gamę odśnieżarek, od modeli niewielkich do całkiem dużych, przeznaczonych na większe posesje.

Odśnieżarki Husqvarna

Kolejną firmą, która wypuszcza znakomite odśnieżarki, jest Husqvarna. Charakteryzują się one dużą solidnością i łatwością manewrowania. Odśnieżarka Husqvarna jest wyposażona w grube gąsienice, dzięki którym porusza się nawet na największym śniegu. Uruchomienie zasilania odbywa się za przyciśnięciem jednego guzika. Wszystko jest tak zaprojektowane, by ułatwić pracę użytkownika. Można zadowolić się wersją podstawową lub kupić model z optymalnym wyposażeniem.

Odśnieżarki Stiga

Stiga oferuje modele elektryczne i spalinowe. Każda odśnieżarka spalinowa Stiga charakteryzuje się dużą mobilnością i bezawaryjnością. Urządzenia są przygotowane w różnych wersjach, by dostosować się do indywidualnych oczekiwań klienta. Są niewielkie, ale posiadają dużą moc roboczą. Ten niewielki rozmiar, który ma odśnieżarka Stiga sprawia, że urządzenie może obsługiwać każdy członek rodziny. Maszyna jest tak skonstruowana, że nie wymaga od obsługującego żadnych umiejętności. Jest intuicyjna w użytkowaniu. W ofercie firmy znajdzie się też odśnieżarka akumulatorowa.

Gdzie kupić odśnieżarkę?

Odśnieżarki są dostępne w sklepach ogrodniczych na terenie całego kraju. Warto jednak rozejrzeć się za nimi również w internecie – mamy wówczas szansę porównać ceny i zamówić produkt z dostawą do domu.