Wszystkie kategorie
Moja Arena

Wybieramy głośnik Bluetooth! Zobacz nasze propozycje

Opublikowano: sie 14,2018 10:20

Wybieramy głośnik Bluetooth! Zobacz nasze propozycje

Największą zaletą głośników przenośnych jest przede wszystkim możliwość wykorzystywania ich w dowolnym miejscu, bez niepotrzebnej plątaniny kabli. Wystarczy, że połączymy je z danym urządzeniem za pomocą modułu Bluetooth. Takie rozwiązanie przydaje się zwłaszcza w trakcie podróży lub podczas imprezy, szczególnie tej organizowanej na zewnątrz. Jak wybrać dobre głośniki Bluetooth? Na jakie parametry należy zwracać szczególną uwagę?

Jaki głośnik Bluetooth wybrać?

Jeżeli zależy nam na wysokiej jakości dźwięku generowanego przez głośnik, musimy postawić na naprawdę dobry model. Niewielkie i stosunkowo małej mocy urządzenie może okazać się niestety niewystarczające, zwłaszcza jeżeli mamy zamiar używać go w dużym pomieszczeniu. Zanim zatem zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kilka niezwykle istotnych kwestii, które będą miały bezpośredni wpływ na jakość działania głośnika Bluetooth.

Przenośny głośnik Bluetooth – najważniejsze parametry techniczne

Pierwszą ważną kwestią, którą powinniśmy mieć na uwadze przy wyborze przenośnego głośnika Bluetooth, jest jego zasilanie. Jeżeli planujesz korzystać z takiego głośnika w domu lub innym pomieszczeniu, w którym będziesz mieć dostęp do gniazdka elektrycznego, możesz śmiało postawić na standardowy model zasilany sieciowo. Jeżeli jednak planujesz imprezę w ogrodzie lub innym plenerze, najlepszym rozwiązaniem okaże się urządzenie akumulatorowe. Lepsze modele mogą wytrzymać nawet ponad 10 godzin. Jest jeszcze opcja zakupu głośnika zasilanego przez port USB.

Kolejna ważna rzecz to moc głośnika bezprzewodowego. Najlepiej zainwestować w większe urządzenie, którego moc przekracza wartość 50 W – będzie to bardzo mocny głośnik, który wygeneruje sporo decybeli. W ofercie producentów znajdziesz również modele z szeregiem dodatkowych funkcji, takich jak radio FM, mikrofon, wyświetlacz LCD, pilot czy nawet wbudowany equalizer umożliwiający zmianę barwy wydawanych przez głośnik dźwięków.

Głośnik Bluetooth – cena i producenci

Mając na uwadze bogatą na rynku ofertę głośników bezprzewodowych Bluetooth, przedział cenowy jest naprawdę szeroki. Najtańsze, ale też najmniej funkcjonalne modele, można kupić już za kilkanaście złotych. Są to oczywiście modele o niewielkich rozmiarach i mocy – nie pozwolą zatem na zorganizowanie głośnej imprezy. Cena dobrej jakości głośnika Bluetooth zaczyna się od kilkuset złotych. Najdroższe, a co za tym idzie – najbardziej nowoczesne modele – mogą kosztować nawet 3 tysiące złotych.

Jeżeli nie wiesz, który głośnik Bluetooth wybrać, kieruj się przede wszystkim renomą danego producenta. Sprawdź szczegółowo parametry techniczne i zapoznaj się dokładnie z opiniami innych użytkowników na temat interesującego Cię modelu – znajdziesz je na forach internetowych, a także w recenzjach, które wystawiają klienci w sklepach internetowych. Z analizy aktualnej oferty rynkowej wynika, że dużą popularnością cieszą się przenośne głośniki Bluetooth marki JBL. Niektóre modele tej firmy doskonale sprawdzą się w podróży, gdyż charakteryzuje je niewielka waga oraz rozmiar przy zapewnieniu odpowiedniej mocy. W ofercie tego producenta znajdziesz również głośnik Bluetooth, który bez problemu będzie działać nawet w deszczu.

Na uwagę zasługują także głośniki Huawei, charakteryzujące się oryginalnym designem i bogatą kolorystyką. Dzięki okrągłej obudowie zapewniają rozchodzenie się dźwięku we wszystkie strony.

Ulubiona playlista to absolutny must have każdej imprezy, nawet tej organizowanej w plenerze. Bez względu na to, czy planujesz zabawę w ogrodzie, piknik na łące czy ucztę na plaży – z pewnością przyda Ci się dobrej jakości bezprzewodowy głośnik.


Pokaż więcej