Kategorie

Konto

Koszyk

Basen dmuchany – czy sprawdzi się w Twoim ogrodzie?

Opublikowano: kwi 02,2021 11:13

Basen dmuchany – czy sprawdzi się w Twoim ogrodzie?

Basen we własnym ogrodzie to świetny sposób na relaks i dodatkową aktywność fizyczną w upalne dni. Budowa stacjonarnego basenu z systemem doprowadzającym i odprowadzającym wodę może być jednak kosztownym przedsięwzięciem. Istnieje na szczęście alternatywne rozwiązanie w postaci zakupu basenu dmuchanego. Czy warto się na niego zdecydować? Czy basen dmuchany sprawdzi się w Twoim ogrodzie?

 

Basen dmuchany – kiedy warto go kupić?

Mobilny basen ogrodowy stwarza szereg możliwości. Można go postawić w dowolnym miejscu, w razie potrzeby przenieść lub po prostu złożyć. Jednym z takich przenośnych modeli jest basen dmuchany dla dzieci. Charakteryzuje go raczej niewielki rozmiar. Można go rozstawić dosłownie w kilka minut i w tak samo krótkim czasie usunąć z ogrodu.

Basen dmuchany jest również najtańszy ze wszystkich dostępnych na rynku modeli przenośnych. Ze względu na niewielki rozmiar da się go rozstawić nawet na małym tarasie. Modele, które są bardzo płytkie, nadają się doskonale do oswajania bardzo małych dzieci z wodą. Dzięki temu, że nie wymagają dużej ilości wody, bardzo szybko się nagrzewają. W ofercie wielu producentów znajdziemy również specjalne baseny dmuchane dla niemowląt czy nawet baseny dmuchane ze zjeżdżalnią, które przeznaczone są dla starszych dzieci.

Basen dmuchany dla dzieci – na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Ogrodowe baseny dmuchane  posiadają bardzo często fantazyjne kształty i ciekawe barwy, przez co jeszcze bardziej wzbudzają zainteresowanie maluchów. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu, szczególną uwagę powinniśmy zwrócić przede wszystkim na materiał, z którego został on wykonany. Dmuchane baseny dla dzieci bardzo często ulegają awariom. Należy zatem postawić na dobrej jakości, wytrzymałe materiały.

Najmniejsze baseny dmuchane dla niemowląt można napompować bez pompki. Jeżeli jednak decydujemy się na zdecydowanie większe modele, konieczny będzie również zakup specjalnej pompki czy dodatkowych akcesoriów.

Jaki basen lepszy – dmuchany czy rozporowy?

Basen dmuchany jest przede wszystkim tańszy. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom nie zajmuje dużo miejsca w ogrodzie. Nie zabiera również przestrzeni po wypompowaniu wody. Jest lekki, w związku z czym łatwo go przenieść w inne miejsce. Baseny dmuchane są również płytkie, przez co stanowią idealne rozwiązanie dla małych dzieci. Ich wadą może być to, że nie nadają się do nauki pływania.

Baseny dmuchane dla niemowląt mogą skutecznie posłużyć do oswajania się z wodą. Jeżeli zależy nam jednak na basenie, z którego będą mogły korzystać również osoby dorosłe, konieczny będzie zakup modelu rozporowego. Taki basen jest znacznie bardziej wytrzymały od wariantu dmuchanego. Jego cena jest oczywiście wyższa, ale ze względu na większą i stabilniejszą konstrukcję, basen rozporowy pomieści o wiele więcej osób – zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Co pod basen dmuchany?

Podłoże pod ogrodowy basen dmuchany powinno być przede wszystkim równe. Najlepiej, aby było on trawiaste, twarde i pozbawione elementów, które mogłyby doprowadzić do uszkodzenia basenu dmuchanego. Warto zaopatrzyć się w specjalną matę, którą rozkłada się pod basenem.

Każdy basen ogrodowy, w tym również dmuchany, wymaga starannego eksploatowania oraz przeprowadzania zabiegów, które przyczynią się do przedłużenia jego wytrzymałości. Należy pamiętać o tym, aby basen napełniać wodą w około 80%, gdyż zapobiegnie to odkształceniom oraz zalewaniu okolicznego podłoża. Dzięki regularnemu filtrowaniu wody w basenie, możemy liczyć na napełnianie zbiornika tylko raz na sezon.