Wszystkie kategorie
Moja Arena

Drewniany domek dla lalek – przekonamy Cię do tego rozwiązania!

Opublikowano: sty 05,2018 15:45

Drewniany domek dla lalek – przekonamy Cię do tego rozwiązania!

Drewniane zabawki to doskonały wybór nie tylko dla osób, którym bliskie są zagadnienia ekologiczne. Nowoczesne formy, eleganckie kształty, zaskakujące wzornictwo sprawiają, że coraz więcej osób rezygnuje z plastikowych zabawek na rzecz ich drewnianych odpowiedników. Dlaczego warto wybrać domek dla lalek z drewna i czym kierować się przy jego zakupie?

Drewniany domek dla lalek – dlaczego warto?

Domek dla lalek to zabawka, w którą zdecydowanie warto zainwestować. Jej koszt może być dość wysoki – w zależności od zestawu, na jaki się zdecydujemy – ale jest to zabawka, która przetrwa wszystko (w tym zmieniającą się modę) i z powodzeniem posłuży także następnemu pokoleniu.

Jeśli więc zależy nam na trwałej, solidnej, a przy tym w pełni bezpiecznej i ekologicznej zabawce – wybierzmy domek drewniany dla lalek.

Domek dla lalek drewniany może występować w wersji z mebelkami lub bez nich. Akcesoria możemy oczywiście w dowolnym momencie dokupić, a także wykorzystywać mebelki z innych zestawów, by dowolnie zmieniać wystrój wnętrza. Możemy zaproponować naszemu dziecku również wspólne stworzenie mebelków z różnej wielkości pudełek, które znajdziemy w domu. Wystarczy kolorowy papier, farbki plakatowe, klej i nożyczki, by stworzyć naprawdę unikatowe elementy wyposażenia, które dodadzą domkowi indywidualnego charakteru.

Domek dla lalek z drewna jest niezwykłe trwały i solidny. Drobne uszkodzenia bez trudu naprawimy przy użyciu podstawowych narzędzi, znajdujących się w każdym domu. Łatwo również przemalujemy domek na inny kolor, by całkowicie odmienić jego wygląd i nadać mu niepowtarzalny styl.

Jak wybrać drewniany domek dla lalek?

Drewniane zabawki przeżywają w ostatnim czasie swój renesans. Świadomi rodzice chętnie sięgają po trwałe, ekologiczne i bezpieczne zabawki, które mają posłużyć dziecku na długo. Ciepłe, eleganckie drewno jest ozdobą samą w  sobie i wykonane z niego zabawki [o drewnianych zabawkach pisaliśmy już TUTAJ oraz TUTAJ idealnie dopasują się do eleganckich wnętrz – w tym urządzonych ze smakiem dziecięcych pokoików w nowoczesnym wydaniu. Drewniany domek dla lalek to zabawka, która przetrwa wszystko. Decydując się na jej zakup, powinniśmy zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Po pierwsze istotne będzie to, kto będzie bawił się domkiem. Mniejsze dzieci nie powinny mieć dostępu do zabawek z drobnymi częściami, grożącymi połknięciem. Z kolei te starsze chętnie sięgną po domek po brzegi wypełniony akcesoriami. Drewniany domek dla lalek z mebelkami stanie się rewelacyjnym prezentem urodzinowym czy świątecznym.

Inną ważną kwestią jest to, dla jakiej lalki ma być przeznaczony domek. Jeśli nasze dziecko ma swoją ukochaną lalkę i marzy o domku właśnie dla niej – zwróćmy uwagę na to, czy wybrany przez nas prezent stworzy dobrany duet z zabawką. Lalka powinna bez trudu mieścić się we wnętrzu domku i móc swobodnie “korzystać” z jego akcesoriów. Należy pamiętać, że niektóre dostępne na rynku domki przeznaczone są głównie do zabawy małymi, dołączonymi do zestawu figurkami. Dopasowanie do nich ulubionej lalki dziecka (szczególnie jeśli jest to większa lalka) może być bardzo trudne.

Drewniany domek dla lalek „zrób to sam”  – to opcja dla majsterkowiczów. Jeśli w naszych żyłach płynie choćby odrobina kreatywnej krwi, nie bójmy się sięgnąć po narzędzia i zaprosić nasze dziecko do wspólnej zabawy. Nic tak nie zbliża, jak możliwość wspólnego majsterkowania. Dzięki dostępnym w Internecie tutorialom krok po kroku wykonamy własny domek z drewna, który posłuży naszemu dziecku przez lata.

Nowoczesne wzornictwo i pomysłowość projektantów zabawek sprawiają, że drewniane domki dla lalek są naprawdę wyjątkowe. Urocze mebelki, dbałość o detale, ponadczasowa stylistyka – to wszystko sprawia, że coraz chętniej zastępujemy plastikowe, niezbyt trwałe zabawki, drewnianymi, które stanowią inwestycję na lata.


Pokaż więcej