Prezent na roczek dla chłopca – co wybrać?

Pierwsze urodziny dziecka to z pewnością wspaniała okazja do świętowania. Podczas takiej uroczystości nie może jednak zabraknąć prezentów, a właśnie one wzbudzają wśród zaproszonych gości najwięcej wątpliwości. Jaki prezent na roczek dla chłopca najlepiej kupić?

Jaki prezent na roczek dla chłopca?

Wiele osób zastanawia się, co może być trudnego w wyborze prezentu dla rocznego chłopca. Niestety, większość z nich poddaje się w konfrontacji z półkami uginającymi się pod naporem zabawek i akcesoriów dla dzieci. Zanim sięgniesz po pierwszą z brzegu rzecz, sprawdź, co powinieneś wziąć pod uwagę podczas zakupu.

Prezent dla roczniaka musi być dostosowany do jego wieku. Co to oznacza w praktyce? Dziecko, które wkrótce będzie obchodzić pierwsze urodziny, zazwyczaj samodzielnie się już przemieszcza – raczkuje albo nawet chodzi. Ten wiek to także okres intensywnego rozwoju zdolności motorycznych oraz wzrostu zainteresowania kolorami i kształtami. W związku z tym, dobry prezent na roczek dla chłopca będzie nie tylko dawał mu mnóstwo radości, ale też pozytywnie wpływał na jego rozwój.

Co kupić na roczek dla chłopca?

W przypadku dzieci sprawdzoną receptą na udany prezent są oczywiście zabawki. Jaką jednak należy wybrać, by spełniała obie, wspomniane przed chwilą funkcje? Wbrew pozorom, możliwości są naprawdę duże, a wszystkie znajdziesz w naszym poradniku.

Prezent na roczek dla chłopca – zabawki interaktywne

Świecą, ruszają się i wydają rozmaite dźwięki – oto zabawki interaktywne, które są wprost uwielbiane przez dzieci, choć nieco mniej przepadają za nimi ich rodzice. Doskonale zdają egzamin podczas podróży, gdy maluch zaczyna się nudzić. Chcąc kupić zabawkę interaktywną jako prezent na roczek dla chłopca, możesz zdecydować się na tańczącego robota, pieska lub słonika, który po naciśnięciu w określonych miejscach zaczyna wydawać dźwięki, albo muzyczny traktorek z farmerem za kierownicą i zwierzątkami na pokładzie.

Prezent na roczek dla chłopca – książeczka

Kolejny niezawodny pomysł na prezent na roczek dla chłopca to książeczka. W księgarniach i sklepach z artykułami dla dzieci wciąż pojawiają się nowe pozycje, dlatego problem z doborem może być spowodowany wyłącznie nadmiarem możliwości. Książki dla dzieci  z kolorowymi ilustracjami czy ruchomymi elementami sprawdzą się między innymi jako prezent na roczek dla chłopca od chrzestnej, która może wspólnie z maluszkiem przejrzeć ich zawartość.

Prezent na roczek dla chłopca – sortery, piramidy, klocki

Gdy dziecko kończy rok, zwykle pojawia się u niego zwiększone zainteresowanie zabawkami konstrukcyjnymi. Jeśli szukasz idealnej zabawki dla rocznego chłopca, sortery, piramidy oraz klocki będą znakomitym rozwiązaniem! Jednak wybierając taki prezent dla chłopca na roczek, warto poświęcić mu odrobinę czasu, by pokazać, jak się nim posługiwać oraz budować nowe wieże – te niemal na pewno będą konsekwentnie burzone.

Prezent na roczek dla chłopca – jeździki, pchacze, bujacze

Chłopcy już od najmłodszych lat często wykazują prawdziwe zamiłowanie do czterech kółek. Z tego powodu świetnym pomysłem na fajny prezent na roczek dla chłopca jest jeździk , który nie znudzi mu się przez bardzo długi czas. Ciekawą propozycją będzie również bujacz, którego budowa jest owocem inspiracji tradycyjnym konikiem na biegunach, a jeśli maluch stawia już pierwsze kroki – także zabawka do pchania.

Prezent na roczek dla chłopca – zabawki na kółkach

Pozostańmy jeszcze w temacie czterech kółek. Chcąc kupić zabawkę na roczek dla chłopca, dobrym rozwiązaniem będzie ta jeżdżąca. Wybór jest ogromny! Grający samochodzik, auto z napędem, drewniana laweta czy betoniarka, zwierzątka na kółkach, które można ciągnąć za sznurek to tylko kilka dostępnych wariantów. Szczególnie polecamy jako prezent na roczek dla chłopca od chrzestnego, który z pewnością będzie wiernym towarzyszem malucha w zabawie.

Jakie mogą być inne pomysły na prezent na roczek dla chłopca? Zabawki do kąpieli, materiałowe tunele, mini namioty, piankowe foteliki, suchy basen z kulkami czy przytulanki – tak, chłopcy też je kochają! Jak widać, wachlarz propozycji jest naprawdę urozmaicony, dlatego nawet niewprawieni w kupowaniu prezentów dla dzieci goście bez wątpienia znajdą wyjątkowy upominek.

Zobacz również