Kategorie

Konto

Koszyk

Jaki młot udarowy do 300 zł? Sprawdzamy!

Opublikowano: lip 30,2021 15:14

Jaki młot udarowy do 300 zł? Sprawdzamy!

Młot udarowy to jedno z urządzeń niezbędnych podczas wykonywania wszelkiego rodzaju prac remontowych. Nie obędzie się bez niego zarówno majsterkowicz – amator, jak i profesjonalna firma wykonująca prace remontowo – budowlane. Jaki młot udarowy do 300 zł sprawdzi się w każdej z tych sytuacji? Sprawdziliśmy to!

Spis treści

Jak działa młot udarowy?

Młot udarowy określany jest również mianem młota kłującego lub młota do dłutowania. Jest to narzędzie elektryczne stworzone z myślą o kuciu w kamieniu czy betonie, skuwaniu tynków oraz kafelków, wykonywaniu przebić w posadzkach oraz ścianach, a także prac rozbiórkowych.

Jak wybrać młot udarowy?

Poszczególne młoty udarowe różnić mogą się od siebie między innymi ilością udarów. Na szczytach rankingów młotów udarowych znajdują się te, gdzie parametr ten przekracza 4000 drgań na minutę. Uderzenia przód – tył umożliwiają osłabienie konstrukcji elementu kutego lub wierconego, a co za tym idzie – mają kluczowe znaczenie dla skuteczności danego urządzenia.

Nie bez znaczenia jest również prędkość obrotowa. Przekłada się ona na większy moment obrotowy, a co się z tym wiąże – zdolność do pokonywania oporów niszczonego materiału. Warto, aby urządzenie było wyposażone w regulację obrotów i udarów, co pozwoli nam na swobodne dopasowanie go do wykonywanych aktualnie prac i materiałów, z którymi mamy do czynienia.

Znaczący wpływ na komfort użytkowania młota udarowego ma także typ uchwytu. SDS Plus umożliwia korzystnie z końcówek roboczych o średnicy do 25 milimetrów, SDS Max – do 40 milimetrów. W przypadku sprzętu profesjonalnego, pomocna okazać może się funkcja tłumienia drgań, dzięki której praca z młotem stanie się bardziej komfortowa, a nasz chwyt – pewniejszy.

Jaki młot wyburzeniowy kupić?

Młot udarowy wyburzeniowy jest narzędziem specjalistycznym wykorzystywanym podczas prac rozbiórkowych oraz instalacyjnych. Składa się z silnika o dużej mocy, mechanizmu udarowego, przekładni oraz dłuta. Kluczowym parametrem jest jego moc. Jeśli zależy nam, by sprzęt był w stanie wyburzyć płytę betonową, wynosić powinna ona minimum 1000 W. Urządzenia o mniejszych wartościach sprawdzą się wyłącznie podczas skuwania posadzek, wykładzin czy ceramiki.

Równie ważna jest energia, którą podaje się w dżulach (J). Urządzenia średniej wielkości mają moc udaru na poziomie od 7 do około 15 J i sprawdzą się podczas lekkich prac wyburzeniowych o krótkim czasie trwania czy prac instalatorskich. Gdy z kolei planujemy prace intensywne i długotrwałe, zaopatrzyć powinniśmy się w młot uderzeniowy o energii udaru przekraczającej 20 J. Świetnie sprawdzą się one podczas wyburzania stropów czy fundamentów.

Jakiej mocy młot udarowy?

Jaka moc młota udarowego sprawdzi się najlepiej? Należy tutaj zdawać sobie sprawę z faktu, że parametr podany na opakowaniu urządzenia nie jest mocą użyteczną, lecz nominalną i informuje nas on jedynie o poborze energii elektrycznej. Moc użyteczną, o ile nie została ona podana przez producenta, oblicza się jako 50 – 60 procent mocy nominalnej. W przypadku młotów do użytku amatorskiego powinna ona wynosić około 600 – 700 W, profesjonalnego – do 1500 W.

Jakiej firmy młot udarowy?

Do marek specjalizujących się w produkcji młotów udarowych zalicza się między innymi Makita, Graphite czy Powermat. Młoty wyburzeniowe znajdziemy natomiast w ofercie marki Dedra. To firmy z wieloletnim doświadczeniem, które cieszą się zaufaniem wśród klientów z całego świata.

Ile kosztuje młot udarowy?

Cena młotów udarowych waha się od około 200 do około 1000 złotych. Cena młotów wyburzeniowych to natomiast od około 500 do nawet 10 000 złotych. Wpływ na nią ma zarówno marka, jak i moc oraz dostępne funkcje.

Młot udarowy do 300 zł

Sprawdzonym młotem udarowym, którego cena nie przekracza 300 złotych jest na przykład model SDS+ 2600W PM-MU-2600 5J. Posiada on korpus z lekkiego, wytrzymałego aluminium i system antywibracyjny AVH rękojeści, który redukuje powstające podczas pracy wibracje.

Młot udarowy to narzędzie, które sprawdza się w wielu pracach. Trudno wyobrazić sobie bez niego remontu domu czy mieszkania. Warto zatem w takie urządzenie zainwestować – szczególnie jeśli przed nami jest generalny remont lokum.

Może zainteresują Cię również:

Jaki klucz udarowy elektryczny?

Jaki młot udarowy do 500 zł? Sprawdziliśmy to!

Jaki klucz udarowy akumulatorowy?

Wiertarki

Młotki

Młoty udarowe