Kategorie

Konto

Koszyk

Jaka wyrzynarka do 300 zł

Opublikowano: wrz 01,2021 15:00

Jaka wyrzynarka do 300 zł.jpg

Wyrzynarka to niezwykle praktyczne narzędzie, które znacząco ułatwia obróbkę materiałów, takich jak drewno, metal czy tworzywa sztuczne. Dobrze sprawdza się ono podczas cięcia prostego lub po krzywej, przycinania oraz wycinania otworów pod przewody. To niezbędny element wyposażenia każdego majsterkowicza. Wysokiej jakości wyrzynarkę kupić można w cenie nieprzekraczającej 300 zł.

Wyrzynarka do 300 zł. Którą wybrać?

Szukasz niezawodnej wyrzynarki? Znajdziesz ją na Arena.pl, w kategorii narzędzia elektryczne i spalinowe. Jaka wyrzynarka do 300 zł będzie najlepszym rozwiązaniem? Godna polecenia wyrzynarka do 300 zł to między innymi model 1546. Co warto wiedzieć na temat tego narzędzia? To świetna wyrzynarka elektryczna czeskiej marki Hecht. Posiada silnik o mocy 600 W, który może być używany do cięcia drewna o grubości do 80 mm oraz metalu do 6 mm. Pewne, solidne cięcie gwarantuje tu metalowa prowadnica. Urządzenie jest przystosowane do odsysania zalegającego pyłu oraz wiórów powstających podczas pracy po podłączeniu go do odkurzacza przemysłowego. Zamontowana suwnica dolna pozwala na ustawienie kąta cięcia do 45 stopni. Do niewątpliwych zalet wyrzynarki można zaliczyć również miękką, ogumowaną część gwarantującą pewne trzymanie urządzenia w dłoni. 

Drugą godną polecenia wyrzynarką w cenie poniżej 300 zł jest Makita 4326. To model o mocy 450 W o zdolności cięcia pod kątem 90 stopni w drewnie o grubości do 65 mm i w stali do 6 mm. To wyjątkowo poręczne elektronarzędzie, które dobrze sprawdza się podczas lekkiego przecinania. Na uwagę zasługuje tutaj także przestawna, przezroczysta osłonka zapewniająca wysoki poziom bezpieczeństwa i swobodny podgląd detali oraz linii cięcia. Do zalet wyrzynarki zaliczyć można również wbudowane przyłącze pozwalające na efektywne odsysanie, przycisk blokujący do pracy ciągłej oraz gumowa rękojeść zapewniającą pewny chwyt.

Jaka wyrzynarka najlepsza?

Jaka wyrzynarka jest warta zakupu? To urządzenie z kategorii dom i ogród świetnie sprawdza się zarówno podczas drobnych prac, jak i większych remontów. Wyrzynarka do drewna posiada piłę z brzeszczotem wykonującym ruch posuwisto-zwrotny. Służy ona do cięcia zarówno drewna, jak i metali ciężkich oraz tworzyw sztucznych. Wyrzynarki do drewna niekiedy wykorzystuje się w obróbce metali. Do czynienia możemy mieć z wyrzynarką ręczną oraz stacjonarną. Posuwisto- zwrotny ruch wyrzynarki do metalu jest stosowany zarówno do cięcia nieregularnych kształtów po krzywej, jak i wycinania otworów czy przecinania po linii prostej. Spotkać można się z wyrzynarkami elektrycznymi pozwalającymi na cięcie pod zadanym kątem. Dzięki temu mogą być one używane do wycinania pod połączenia stolarskie. Godne polecenia są wyrzynarki do paneli wyposażone w funkcję podcinania. Pozwala to na wykonanie szybkiego, nieco mniej precyzyjnego cięcia. Dostępne na sklepowych półkach wyrzynarki do blachy różnić mogą się od siebie także rodzajem uchwytu. Spotkać można się na przykład z wyrzynarkami precyzyjnymi z uchwytem grzebykowym, który wymaga oburęcznego prowadzenia. Inne z dostępnych rozwiązań to wyrzynarka elektryczna z uchwytem żelazkowym.

Wyrzynarki różnić mogą się od siebie także sposobem cięcia. Największą popularnością cieszą się modele tradycyjne. Ich cechą charakterystyczną jest brzeszczot poruszający się podczas cięcia ruchem posuwisto-zwrotnym w górę i dół. Użytkownik takiego elektronarzędzia prowadzi cięcie po uprzednio wyznaczonej linii, wywierając nacisk. Spotkać można się także z wyrzynarką z podcinaniem, która poza ruchem posuwisto-zwrotnym wykonuje również ruch wahadłowy i w przód oraz w tył. Kolejna propozycja to wyrzynarka włosowa. Jako że gwarantuje ona niezwykle precyzyjną pracę, znajduje zastosowanie w profesjonalnych warsztatach. Taka wyrzynarka posiada brzeszczot włosowy umożliwiający cięcie zarówno małych, jak i dużych elementów. Ostatnie z dostępnych rozwiązań to wyrzynarka stołowa. Najlepiej sprawdza się do cięcia nieco większych obiektów. Tego typu wyrzynarka jest osadzona na stabilnym blacie i zapewnia dokładną pracę.

Na Arena.pl znaleźć można również wyrzynarkę taśmową, wyrzynarkę z laserem, wyrzynarkę kątową oraz wyrzynarkę tarczową.

Wyrzynarki ceny

Jak przedstawiają się średnie ceny wyrzynarek? Arena.pl oferuje zarówno wyrzynarkę do 150 zł, jak i wyrzynarkę do 200 zł czy wyrzynarkę do 250 zł. Jaka wyrzynarka do 150 zł sprawdzi się najlepiej? Jaka wyrzynarka do 200 zł będzie dobrym rozwiązaniem? Jaka wyrzynarka do 400 zł jest opłacalną inwestycją? Odpowiedź na te pytania poznasz, zapoznając się z asortymentem dostępnym na Arena.pl.

Jaka wyrzynarka powinna się znajdować w każdym warsztacie? Więcej praktycznych informacji na ten temat znajdziesz na naszym blogu. Dowiesz się z niego między innymi, jaka wyrzynarka do drewna jest godna polecenia.

Jeżeli zainteresował cię ten tekst, przeczytaj więcej:

Farby do metalu

Wykrywacze metali

Artykuły metalowe

Narzędzia do obróbki metali

Narzędzia do obróbki drewna

Farby do drewna

Blachodachówki i blachy

Jaką młotowiertarkę wybrać

Jaka wiertarka udarowa

Jaka wkrętarka do 300

Jakie panele do kuchni

Panele podłogowe