Szafy przesuwne – zorganizuj przestrzeń w swoim mieszkaniu!

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Szafy przesuwne – zorganizuj przestrzeń w swoim mieszkaniu!

Jednym z ciekawszych rozwiązań do mieszkań są na pewno szafy przesuwne, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Skąd bierze się tak duże zainteresowanie i gdzie sprawdzą się najlepiej?

 

Szafy przesuwne – dlaczego są takie popularne?

Czym jest szafa przesuwna? W zasadzie od zwykłej szafy różni się tylko sposobem montażu i otwierania drzwi. Szafy przesuwne nie są – jak te tradycyjne – umocowane na zawiasach, lecz poruszają się na prowadnicach wzdłuż przedniej krawędzi mebla. W praktyce rozwiązanie takie ma wiele zalet. Pierwszą z nich jest oszczędność miejsca, gdyż w przypadku szafy przesuwnej nawet blisko umieszczone inne meble nie przeszkadzają w otwarciu drzwi. Drugim plusem szaf przesuwnych jest możliwość swobodnego montażu lustra na drzwiach. Trzecią zaletą jest bez wątpienia bardzo ciekawy wygląd, który doskonale pasuje do nowoczesnych, minimalistycznych czy młodzieżowych wnętrz.

Szafa przesuwna – gdzie się sprawdzi?

Mówiąc o szafach przesuwnych, nie można zapominać o tym, że meble tego typu są wręcz stworzone do określonych lokalizacji w mieszkaniach. Z pewnością żaden inny mebel nie sprawdzi się tak dobrze w wąskim korytarzu, jak właśnie szafa przesuwna. Meble tego typu szczególnie polecane są też do małych sypialni czy pokojów dziecięcych, gdzie mogą zostać umieszczone nawet bardzo blisko łóżka – co pozwoli na sporą oszczędność miejsca na inne wyposażenie.

Jaka szafa przesuwna do sypialni?

Zarówno niewielkie, jak i całkiem spore sypialnie są wręcz wymarzoną lokalizacją dla dużej szafy przesuwnej z lustrem. Oczywiście szczególnie dobrze szafa przesuwna sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych. W tym przypadku warto wspomnieć o roli samego lustra, które nie tylko zastępuje duże lustro stojące, ale też pozwala na dodatkowe rozświetlenie sypialni nawet przy niewielkich lampach – co z pewnością pozytywnie wpłynie na atmosferę każdego wieczoru i poranka. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się też szafa przesuwna narożna, która pozwoli z kolei na jeszcze lepsze wykorzystanie przestrzeni, bez utraty wartości użytkowej.

Jaka szafa przesuwna do pokoju dziecka?

Szafa przesuwna do pokoju dziecięcego powinna być zupełnie inna niż ta używana przez dorosłych w sypialni. Przede wszystkim musi być odpowiednio mniejsza, by nie przytłaczać dziecka i umożliwiać sprawne z niej korzystanie. W przypadku młodszych dzieci warto zrezygnować z luster, które mogą przypadkiem paść ofiarą zabaw.

Co więcej, brak szklanej tafli zmniejszy też wagę drzwi, które dzięki temu będą łatwiejsze do przesuwania. W przypadku szaf przesuwnych dla dzieci zwróć uwagę na sposób zamykania drzwi, który powinien uniemożliwiać przypadkowe przytrzaśnięcie dłoni lub zamknięcie się w środku.

Szafy przesuwne – ile kosztują?

Szafy przesuwne są bez wątpienia bardzo ciekawym rozwiązaniem. A ile kosztują? Oczywiście jednoznaczna odpowiedź na to pytanie nie jest możliwa, wszystko bowiem zależy od typu szafy, jej wielkości, wykonania i zastosowanych materiałów czy rozwiązań. Podobnie jak w przypadku innych mebli, kupić można zarówno wyroby tanie, za kilkaset złotych, jak i dużo droższe – za kilka tysięcy.

Wybierając szafę przesuwną dla siebie, warto zwrócić uwagę na jakość i sposób zamykania drzwi. Rozwiązania kiepskiej jakości mogą szybko się zużyć, co będzie skutkowało hałasem oraz utrudnionym ich przesuwaniem.

Jeśli szukasz dobrej jakości szaf przesuwnych do sypialni czy przedpokoju, to z pewnością powinieneś przejrzeć oferty umieszczone na platformie Arena.pl – tu znajdziesz cały wachlarz  wyposażenia do domu i ogrodu w doskonałych cenach!


Pokaż więcej