Kategorie

Konto

Koszyk

Materac gryka-kokos: idealny dla niemowlaka!

Opublikowano: lut 13,2023 18:24

Materac gryka-kokos: idealny dla niemowlaka!

Urządzanie pokoju dla dziecka może być świetnym, kreatywnym wyzwaniem dla młodych rodziców. I choć szukanie inspiracji, dobór kolorów i tworzenie pięknej przestrzeni zajmuje dużo uwagi, powinniśmy zastanowić się nad tym, czy tworzymy nie tylko estetycznie spójne, lecz przede wszystkim zdrowe otoczenie, w którym nasza pociecha będzie mogła się prawidłowo rozwijać, bawić, marzyć i śnić. Wybór materaca do pokoju dziecka jest bardzo ważny – a ostatnio coraz większą popularnością cieszą się materace z gryki i kokosa. Dlaczego warto je wybrać?

Materac gryka kokos dla niemowlaka

Dowody na to, że jakość snu jest priorytetowa dla zdrowia zarówno dorosłych, jak i dzieci są niezbite. Niezależnie od wieku, każdy zasługuje na materac, który w prawidłowy sposób będzie podtrzymywał szyję i kręgosłup, a tym samym będzie dbał o fizjonomię całego ciała. W końcu dorosły człowiek, nawet zapracowany, spędza co najmniej 25% doby w łóżku. U dzieci ta wartość kształtuje się w okolicach 40%, czy nawet 80% doby w pierwszych miesiącach życia.

Jak podkreśla wielu pediatrów, materac gryka kokos cechuje się odpowiednią twardością. Właśnie ta cecha wpływają na prawidłowy wzrost i brak późniejszych problemów z postawą. Warto dodać, że na takim materacu mogą spać zarówno dzieci, jak i dorośli. Jeśli więc chcesz spać na takim samym materacu, jak twój maluch – nic nie stoi na przeszkodzie. Zajrzyj do naszego sklepu internetowego, a z pewnością znajdziesz model dla siebie.

Materac gryka-kokos dla noworodka

Wiele najpopularniejszych, łatwo dostępnych, sztucznych materacy zawierają mnóstwo szkodliwych składników, takich jak chociażby: petrochemikalia, czyli związki oparte na ropie naftowej, plastik, antypireny czy syntetyczny lateks, często powstały z rakotwórczego styrenu. Materace gryka kokos są w pełni naturalnym produktem, dlatego można ich używać już przy noworodkach. Rozmiar wybierany dla dzieci to z reguły materac 120×60. Dzięki właściwemu doborowi materaca nie musimy martwić się o system odpornościowy, który w nocy pracuje najaktywniej.

Materac gryka kokos – którą stroną położyć?

Wielu rodziców zastanawia się, którą stroną położyć materac. Każda strona będzie dobra, ale z reguły przyjmuje się, że noworodek powinien leżeć po stronie wypełnionej kokosem, która jest twardsza. Kokos dla noworodka sprzyja prawidłowemu rozwojowi kręgosłupa. Gdy dziecko zacznie się wiercić w łóżeczku i próbować siadać, zmieńmy materac na stronę wypełnioną gryką – bardziej miękka powierzchnia będzie amortyzować stawy, gdy maluszek będzie próbował się podnieść. Obie te strony materaca nadają się zarówno na lato, jak i na zimę. Pamiętajmy jednak, by zadbać o to, by materac nie zwilgotniał. Gdy to się stanie, najlepiej oddać go do czyszczenia w pralni ekologicznej.

Niska cena i wysoka jakość, a przede wszystkim naturalne, ekologiczne surowce, to powody dla których materace gryka-kokos są tak często wybierane przez rodziców na całym świecie. W dzisiejszych czasach aspekty zdrowia i ekologii są ze sobą blisko związane, coraz więcej ludzi dochodzi bowiem do wniosku, że nie da się utrzymać zdrowia, nie dbając o środowisko.

Postarajmy się, aby środowisko naszego dziecka było możliwie czyste i wolne od niekorzystnych czynników. Materace naturalne gryka-kokos nie tylko zapewniają dobry rozwój naszego dziecka, są wygodne zarówno w opcji łóżeczkowej, jak i dla rodziców, którzy zdecydują się spać razem z dzieckiem we wspólnej sypialni, ale są również świadome ekologicznie. Z tą myślą można spać jeszcze spokojniej, wiedząc, że zapewniamy naszemu dziecku start w dobre dzieciństwo.

Materac dla dziecka Ecopur kokos Junior 110x180 H3
Materac dla dziecka Ecopur kokos Junior 80x195 H3
Materac dla dziecka Ecopur kokos Junior 90x180 H3
Materac dla dziecka Ecopur kokos Junior 110x195 H3
Materac dla dziecka Ecopur kokos Junior 120x190 H3