Kategorie

Konto

Koszyk

Kosiarka elektryczna – czy sprawdzi się w Twoim ogrodzie?

Opublikowano: lip 20,2022 14:47

Kosiarka elektryczna – czy sprawdzi się w Twoim ogrodzie?

Równo przystrzyżony i czysty trawnik to jedna z najlepszych wizytówek domu i jego mieszkańców. Nic więc dziwnego, że wraz z nadejściem sezonu wiosenno-letniego rozpoczyna się okres rozmaitych prac ogrodowych, a w tle słychać dźwięk i czuć zapach skoszonej trawy. Aby taki efekt uzyskać, należy wyposażyć się w odpowiednią kosiarkę elektryczną. Jaki model sprawdzi się najlepiej w Twoim ogrodzie?

 

Spis treści

Kosiarka elektryczna czy spalinowa?

Wybór pomiędzy kosiarką spalinową a elektryczną powinien być przede wszystkim uwarunkowany wielkością i typem ogrodu. Wersja spalinowa sprawdza się idealnie w przypadku trawników o dużej wielkości oraz na zróżnicowanych terenach, które porasta wysoka trawa. Przyjmuje się, że kosiarki spalinowe są przeznaczone do ogrodów od 500 do 2000 m2 powierzchni, natomiast kosiarki elektryczne do 500 m2.


KOSIARKA SPALINOWA Z NAPĘDEM 5KM 40L 5W1 + 3xOLEJ
KOSIARKA SPALINOWA Z NAPĘDEM 6KM 62L 7W1 + 3x OLEJ
Kosiarka spalinowa z napędem GERMAN 7KM 9w1 51cm  + ZESTAW OKAZJA !!!!
POLSKA KOSIARKA SPALINOWA 6 KM 10w1 NAPĘD 41cm XXL
-15%
1 249,00 zł
1 063,50 zł
  • 38 osób kupiło
Kosiarka spalinowa z napędem *7KM 9w1 54cm ESTART
-14%
2 200,00 zł
1 899,00 zł
  • 29 osób kupiło
Kosiarka spalinowa z napędem 6KM 40cm GERMAN 6w1 BLACK WEEK OKAZJA !!!
Stiga mocna kosiarka akumulatorowa Collector 132
POTĘŻNA KOSIARKA SPALINOWA 8KM 13w1 NAPĘD 55cm RS
-7%
1 499,00 zł
1 394,50 zł
  • 241 osób kupiło
STIGA Kosiarka Akumulatorowa Collector 132e
Kosiarka spalinowa GERMAN 5KM 50cm boczny wyrzut
KOSIARKA ROTACYJNA BĘBNOWA GERMAN 7KM PROFESSIONAL
Kosiarka spalinowa z napędem Briggs 750 9w1 54cm Z
Kosiarka spalinowa z napędem YAMAHA 7KM 9w1 54cm N
KOSIARKA AUTOMATYCZNA ROBOT koszący 600m² 18cm
STIGA Traktor Akumulatorowy GYRO 500
STIGA Traktor Akumulatorowy SWIFT 372e

Kosiarka elektryczna do koszenia trawy – o czym należy pamiętać?

Do niekwestionowanych zalet kosiarki elektrycznej należy mała waga, która czyni ją komfortowym w obsłudze narzędziem ogrodniczym oraz stosunkowo cicha praca, co sprawdza się doskonale w przypadku domów położonych na małych i spokojnych osiedlach.

W przypadku urządzeń elektrycznych należy jednak liczyć się z ograniczoną mobilnością, gdyż ze względu na konieczność zasilania, ciągnący się kabel może uniemożliwić dotarcie do niektórych zakamarków w ogrodzie. Rozwiązaniem tego problemu może okazać się zakup kosiarki elektrycznej akumulatorowej – niestety przed każdym koszeniem trawnika należy pamiętać o jej odpowiednim naładowaniu.

Kosiarka elektryczna – jak wybrać?

Jeśli zdecydujemy się na zakup kosiarki elektrycznej, należy zastanowić się, jaki model i które funkcje najbardziej odpowiadają naszym indywidualnym potrzebom. Jednym z popularnych urządzeń jest kosiarka elektryczna z silnikiem indukcyjnym, który charakteryzuje się niezwykle wydajną pracą i dużą wytrzymałością.

Inną ciekawą propozycją jest kosiarka z funkcją mulczowania, która polega na rozdrabniania liści, a następnie pozostawiania ich na darni, w celu użyźnienia gleby i odżywienia trawnika. Wpływa to nie tylko na piękny wygląd ogrodu, ale pozwala zaoszczędzić czas na sprzątaniu zagarniętych ścinków. Kolejnym funkcjonalnym modelem jest kosiarka elektryczna samojezdna, która dzięki automatycznemu działaniu wymaga sterowania tylko w miejscu zakrętów.

Kosiarka elektryczna – jaką moc wybrać?

Bardzo ważnym parametrem w wyborze kosiarki jest moc silnika, której wysokość jest zależna od powierzchni ogrodu, wysokości trawy oraz poziomu nierówności w miejscu trawnika. W sprzedaży dostępne są kosiarki o mocy w przedziale od 700W do 2000W. Urządzenia poniżej 1000W powinny być wykorzystywane tylko w prostych pracach ogrodowych, w których nie dojdzie do przeciążenia mechanizmu. Optymalnym rozwiązaniem będą więc kosiarki elektryczne o mocy od 1200 do 1800W lub w przypadku bardziej zaawansowanych prac – o mocy 2400W.

Ile kosztuje kosiarka elektryczna?

W porównaniu do kosiarek spalinowych koszt zakupu wersji elektrycznej wypada o wiele korzystniej, podobnie zresztą jak w przypadków kosztów eksploatacji. W zależności od poszczególnych funkcji i mocy silnika, ceny kosiarek elektrycznych wahają się pomiędzy 200 a 1000 zł.

Kosiarka elektryczna, ze względu na swoje podstawowe parametry, to doskonałe rozwiązanie w przypadku małych, przydomowych ogrodów. Umożliwia szybkie i bezproblemowe skoszenie trawnika, a dostępne współcześnie modele, dzięki obecności specjalnych funkcji, pozwalają na przeprowadzenie dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych. Warto przed zakupem dokładnie zastanowić się, jakie parametry urządzenia odpowiadają warunkom w naszym ogrodzie.


Jeżeli zainteresował Cię ten tekst, przeczytaj więcej:

Pokaż więcej