Kategorie

Konto

Koszyk

Jaka kabina prysznicowa? Pomagamy wybrać!

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Jaka kabina prysznicowa? Pomagamy wybrać!

Dobra kabina prysznicowa to taka, która idealnie zmieści się w łazience, nie zajmując dużo miejsca, będzie łatwa w utrzymaniu czystości, ale również komfortowa w użytkowaniu. Wybierając odpowiedni model, należy koniecznie zwrócić uwagę na najmniejsze detale. Pamiętajmy, że zakup kabiny prysznicowej będzie inwestycją na długie lata.

Kabina prysznicowa – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji w zakresie zakupu kabiny prysznicowej należy wziąć pod uwagę jej usytuowanie, kształt, rodzaj drzwi prysznicowych, a także materiał, z którego została wykonana. Kabina prysznicowa jest niezwykle ważnym elementem armatury i hydrauliki – biorąc pod uwagę fakt, że będzie użytkowana codziennie, tym bardziej należy dokładnie rozważyć jej wybór.

Wymiary kabiny prysznicowej

Jaka kabina prysznicowa będzie odpowiednia do małej łazienki? Zdecydowanie sprawdzą się kabiny prysznicowe 70×70, choć nie będą zapewniały komfortu. W zależności od układu niewielkiej łazienki, w niektórych sytuacjach można zarekomendować kabinę prysznicową 90×90 półokrągłą. Jako optymalne uważa się kabiny prysznicowe 90×90, ale wygodne będą też kabiny prysznicowe 80×80. Właściciele pokoi kąpielowych mogą pokusić się o zakup kabiny posiadającej jeden bok dłuższy, np. kabiny prysznicowej 80×100.

Kształt kabiny prysznicowej

Najczęstszym wyborem klientów są narożne kabiny prysznicowe. Montuje się je w narożniku pomieszczenia, dzięki czemu zabierają mniej miejsca. Kabiny prysznicowe przyścienne mogą mieć różny kształt. Wyróżnić możemy kabiny prysznicowe półokrągłe  oraz kabiny prysznicowe prostokątne, tzw. kabiny prysznicowe czterościenne. Można się też zdecydować na mniej spotykane rozwiązania, jakim jest chociażby kabina prysznicowa pięciokątna.

Funkcjonalność kabiny prysznicowej

W zależności od upodobań oraz preferencji można się skusić na zakup kabiny prysznicowej z brodzikiem bądź kabiny prysznicowej bez brodzika. Na rynku dostępne są kabiny prysznicowe z głębokim brodzikiem czy też kabiny z siedziskiem. Osobom oczekującym czegoś więcej polecamy kabiny prysznicowe z hydromasażem. Pewną alternatywą może okazać się kupno kabiny prysznicowej z wanną.

Kabina prysznicowa – otwarta czy zamknięta?

Wiele osób marzy o kabinie wolnostojącej – na takie rozwiązanie mogą sobie pozwolić posiadacze dużych łazienek. W przypadku małej łazienki musimy się zdecydować na modele otwarte bądź zabudowane Kabina prysznicowa otwarta idealnie sprawdzi się w takich łazienkach, gdzie cenny jest każdy centymetr, a otwierane drzwi dodatkowo utrudniałyby jej użytkowanie. Wystarczy jedynie dobrać odpowiednie elementy zabudowy prysznicowej, by samodzielnie stworzyć wymarzoną kabinę. Kabiny prysznicowe zabudowane muszą być dopasowane indywidualnie do każdej łazienki, głównie pod kątem drzwi. Na rynku dostępne są kabiny zabudowane z drzwiami przesuwnymi, otwieranymi na zewnątrz, harmonijkowymi, składanymi bądź obrotowymi, ale też uchylnymi.

Ile kosztuje kabina prysznicowa?

Najpopularniejsze kabiny narożne można kupić za 800-2000 zł. Do nieco droższych należą kabiny przyścienne, których cena kształtuje się na poziomie 1500-2500 zł. Najtańszym rozwiązaniem jest kabina wnękowa (koszt ok. 500 zł) bądź parawan nawannowy w kwocie ok. 200 zł. Właściciele dużych łazienek mogą sobie pozwolić na montaż kabiny wolnostojącej – jej koszt to ok. 1500 zł. Oczywiście, wszystkie ceny zależą od wybranego modelu i funkcji, w jakie wyposażona będzie kabina. Dodatkowo, należy wziąć pod uwagę koszt akcesoriów, jeśli zdecydujesz się na kabinę bez brodzika, a jedynie z odpływem.