Kategorie

Konto

Koszyk

Jaka szafka na buty? Pomożemy Ci wybrać!

Opublikowano: sie 22,2022 08:20

Jaka szafka na buty? Pomożemy Ci wybrać!

Urządzając nowe mieszkanie czy dom, w pierwszej kolejności skupiamy się na największych, najważniejszych meblach – łóżku, sofie, stole, krzesłach jadalnianych. Często zapominamy o niektórych elementach wyposażenia, które, choć mniejsze albo nie przychodzą nam od razu do głowy, nadal są niezwykle ważne. Takim meblem jest chociażby szafka na buty, którą wybieramy w pośpiechu i przypadkowo. To błąd, bowiem dobrze dobrana szafka może być zarówno ozdobą, jak i praktycznym dodatkiem do mieszkania.

Na co zwrócić uwagę, kupując szafkę na buty?

Szafka na buty ma jedną, podstawową funkcję – przechowywać obuwie. Wybierając ją, powinniśmy więc kierować się przede wszystkim dwoma elementami. Po pierwsze tym, ile miejsca mamy na szafkę. Jak maksymalnie szeroka i głęboka może być? Czy będzie stać luźno w korytarzu? A może musi zmieścić się między innymi meblami? Po drugie, weźmy pod uwagę, ile osób będzie z niej korzystać i ile par butów będzie musiała pomieścić. Kupowanie malutkiej szafki na buty, gdy jest ich bardzo wiele – i na odwrót, kupowanie sporej szafki, gdy par obuwia będzie niewiele – jest bezcelowe. Potem możemy zastanowić się nad innymi kwestiami – w jakim stylu ma być szafka, z jakich powinna być materiałów i oczywiście w jakim pułapie cenowym chcielibyśmy się zamknąć.

Szafka na buty – drewniana czy metalowa?

Oczywiście zależy to od tego, jak mamy urządzoną resztę mieszkania. Szafka na buty drewniana może występować w różnych stylach i wykończeniach – szafka na buty z palety będzie miała zupełnie inny charakter niż szafka na buty wenge, choć teoretycznie wykonane są z tego samego materiału – drewna. Drewno może być także pokryte bejcą, co zupełnie zmieni wygląd szafki do butów – biała szafka świetnie sprawdzi się w minimalistycznie urządzonym wnętrzu, tak jak czarna czy szara; pastele pasować będą do lekkich, romantycznych stylizacji, a ostre, wyraziste kolory, jak kobalt, czerwony czy żółty dodadzą mieszkaniu energii. Natomiast szafka wykonana z metalu sprawdzi się przede wszystkim jako rozwiązanie tymczasowe, na przykład do wynajmowanego mieszkania.

Jaki rozmiar szafki do przedpokoju?

Odpowiednio duży mebel może pełnić kilka funkcji – szafka na buty z lustrem pomoże nam upewnić się, jak wyglądamy, zanim wyjdziemy z domu. Szafka na buty z wieszakiem może służyć także do przechowywania innych ubrań. Pamiętajmy jednak, że wszystkie te propozycje są dość spore – większe niż standardowa szafka na buty. Zdecydować się na mebel tego typu powinniśmy tylko wtedy, gdy wiemy, że mamy wystarczająco miejsca, a mebel nie zagarnie całej przestrzeni.

Szafka z siedziskiem

W sklepach znajdziemy także inne ciekawe warianty, łączące szafkę z innymi funkcjonalnościami. Szafka na buty z siedziskiem może być zarówno miejscem przechowywania butów, jak i ich zakładania, na przykład dziecku. To także dobry wybór dla osób starszych i mających problem z poruszaniem się, bowiem stwarza dodatkowe siedzisko, z którego możemy w razie konieczności skorzystać, bez dostawiania dodatkowego krzesła w przedpokoju czy korytarzu.

Szafka z uchylanymi drzwiami

Szafki podzielić można jeszcze pod jednym względem – na te otwarte i z drzwiczkami. Pierwsze są raczej stojakiem na buty, drugie szafką z prawdziwego zdarzenia. Każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Z jednej strony otwarty stojak jest mniej estetyczny – wszystkie buty są cały czas na widoku. Z drugiej strony pozwala to na przepływ powietrza i wentylowanie obuwia, inaczej niż w szafce z drzwiczkami z zamkniętym obiegiem powietrza.

Ile kosztuje dobra szafka na buty?

Podstawowy mebel kupimy już za kilkadziesiąt złotych, ale jeśli interesuje nas bardziej rozbudowany mebel, jak wersja z siedziskiem, zapłacimy za niego około 200 złotych.

Szafka na buty to mebel, o którym często zapominamy – zupełnie niesłusznie. Warto pamiętać, że jest to jeden z pierwszych elementów umeblowania mieszkania, jaki widzą goście – dobrze więc zadbać o to, aby również prezentował się stylowo.

Szafka na buty 2 uchylne drzwiczki 60 cm - wenge-dąb sonoma
Szafka na buty 4 uchylne drzwiczki 60 cm - dąb sonoma
ZESTAW MEBLI NA PRZEDPOKÓJ DĄB SONOMA
276,38 zł
  • 163 osoby kupiły
ZESTAW MEBLI NA PRZEDPOKÓJ BIAŁY
276,38 zł
  • 91 osób kupiło
Szafka na buty S16 z komodą 3 uchylne drzwiczki - dąb sonoma
ZESTAW MEBLI NA PRZEDPOKÓJ WENGE
276,38 zł
  • 34 osoby kupiły
SZAFKA NA BUTY 3 UCHYLNE DRZWICZKI 60 cm DĄB SONOMA
szafka na buty z siedziskiem MEGAN 1 BIAŁA SZARA kuferek 50 cm
Szafka na buty MINI 3 uchylne drzwiczki 60 cm - dąb sonoma
Szafka na buty RUBIN 4 uchylne drzwiczki 66 cm - biała
Szafka na buty 4 uchylne drzwiczki 60 cm - olcha
szafka na buty z siedziskiem MEGAN 2P DĄB ZŁOTY/CZARNE
Szafka na buty MINI 3 uchylne drzwiczki 60 cm - biała
Szafka na buty MINI 3 uchylne drzwiczki 60 cm - olcha
ZESTAW MEBLI 1P8 do przedpokoju szafka na buty siedzisko panele
Szafka na buty S16 z komodą 3 uchylne drzwiczki - wenge
szafka na buty ALASKA 11 SONOMA SZARY z siedziskiem schowkiem
Szafka na buty z szufladą ROMA SM BUK