Wszystkie kategorie
Moja Arena

Jaka komoda do sypialni?

Opublikowano: paź 09,2018 13:02

Jaka komoda do sypialni?

Komoda to mebel, który sprawdzi się w niemalże każdym pomieszczeniu w naszym domu. Wstawić możemy go zarówno do pokoju dziennego, jak i przedpokoju czy sypialni. Dziś zajmiemy się tymi ostatnimi.

Klasyczne komody do sypialni

Komoda do sypialni może być wykonana na przykład z drewna. Do tego celu stosuje się między innymi dąb. Ciężkie i masywne komody z tego gatunku drzewa doskonale prezentować będą się w pomieszczeniach utrzymanych w klasycznym stylu. Równie efektownie wyglądają komody sosnowe. Drzewo to znane jest ze swojej dużej wytrzymałości, właściwości antystatycznych oraz efektownego wyglądu. Ciekawą propozycję stanowią także komody wykonane z wenge – to tropikalne, ciężkie drewno o charakterystycznym, ciemnobrązowym kolorze. Taki mebel doskonale ożywi jasną sypialnię, wprowadzając do niej kontrastowy element. Bardzo praktyczne rozwiązanie stanowić będzie komoda do sypialni z lustrem. Umożliwi nam ono wykonanie makijażu czy dobór odpowiedniej biżuterii lub nakrycia głowy na daną okazję.

Nowoczesne komody do sypialni

Przykładem nowoczesnego mebla może być komoda w kolorze białym, która świetnie sprawdzi się we wnętrzach zarówno surowych i minimalistycznych, jak i tych utrzymanych w stylu skandynawskim, gdzie dominują jasne barwy. Mebel w tym kolorze korzystnie prezentować będzie się zarówno w białej sypialni, jak i tej, której ściany zostały pomalowane na intensywny kolor. Na białej komodzie ustawić możemy dodatki w kontrastowych barwach (ramki na zdjęcia, figurki czy świeczki), tworząc niezwykle efektowną aranżację.

Bardzo ciekawą propozycją jest również szklana komoda. To materiał niezwykle ozdobny, który, za sprawą nowoczesnych technologii, może zostać zafarbowany na dowolny kolor. Najlepiej zdecydować się na model wykonany z hartowanego szkła, które jest odporne na wstrząsy i uderzenia. Do wyboru mamy kilka rodzajów tego typu materiałów.

  • Pierwszy z nich to szkło float, nazywane także płaskim. Cechuje się ono największą spośród wszystkich gatunków przezroczystością i dosyć wysoką wytrzymałością.
  • Szkło piaskowane ma natomiast mleczną barwę i małą przepuszczalność światła. Jest ono tanie, lecz widoczne są na nim odciski palców, przez co wymaga regularnego czyszczenia.
  • Trzecim rodzajem szkła wykorzystywanym do produkcji między innymi komód jest lacomat – tworzywo drogie, odporne na zabrudzenia i przepuszczające najmniejszą ilość światła, dzięki czemu bardzo dobrze ukrywa znajdujące się w niej przedmioty.

Retro komody do sypialni

Cechami charakterystycznymi komód retro są zaokrąglone formy, rzeźbienia, kabriolowe nóżki oraz duże, ozdobne uchwyty. Mogą mieć one klasyczny kolor, jak brąz czy biały, lub bardziej wyrazisty – bordowy, granatowy, fioletowy. Niekiedy są wyposażone w lustro, dzięki czemu mogą pełnić funkcję oryginalnej toaletki.

Jaka komoda do sypialni?

Przed zakupem komody zastanówmy się, jaka powinna być jej wielkość i w której części sypialni planujemy ją umieścić. Im więcej przedmiotów chcemy w niej przechowywać, tym więcej szuflad powinna ona posiadać. Niezbędne będzie tu również zmierzenie dostępnej przestrzeni. Duża komoda do sypialni wymagać będzie bowiem minimum 150 centymetrów powierzchni. Dobrze dobrany mebel tego typu powinien współgrać z pozostałymi znajdującymi się tu meblami i nie przytłaczać wnętrza. Poza klasycznymi komodami z szufladami, spotkać możemy także modele z funkcją biblioteczki, które idealnie sprawdzą się do przechowywania ulubionych książek. Jeżeli nasza sypialnia ma niewielki metraż, zdecydować możemy się na kupno komody narożnej, którą wstawimy do kąta, oszczędzając sporo miejsca.

Komoda to mebel, który powinien się znaleźć w każdej sypialni. Pozwoli on nam na wygodne przechowywanie ubrań i biżuterii i stanowić będzie efektowne uzupełnienie aranżacji wnętrza.


Pokaż więcej