Kategorie

Konto

Koszyk

Jaka ciastolina dla dwulatka? Wybieramy najlepsze zestawy!

Opublikowano: lis 07,2021 20:03

Jaka ciastolina dla dwulatka? Wybieramy najlepsze zestawy!

Jaki zestaw ciastoliny na początek?

W ofercie producentów znajdziemy zestawy samej ciastoliny, a także te posiadające szereg dodatkowych akcesoriów i pozwalających na jeszcze bardziej kreatywną zabawę. Na sam początek warto postawić na prostsze rozwiązania, tak aby sprawdzić, czy nasze dziecko będzie zainteresowane tego rodzaju zabawą. Jeżeli uda nam się zaszczepić w nim pasję do formowania ciekawych kształtów za pomocą tej masy plastycznej, możemy zainwestować w specjalne zabawki do wyciskania ciastoliny. Są to specjalne narzędzia, które pozwalają na fantazyjne formowanie masy w nitki, spirale i inne ciekawe kształty. Dla starszych dzieci doskonałym wyborem okażą się zestawy Play Doh z figurkami oraz tubkami Deco Pop.


Wybór odpowiedniej zabawki dla dwuletniego dziecka nie jest łatwym zadaniem. W tym wieku maluch zaczyna być już coraz sprawniejszy pod względem umysłowym, motorycznym i manualnym. Jego uwagę zwracają przede wszystkim wielofunkcyjne zabawki, a także te pozwalające na pierwsze prace twórcze. Doskonałym pomysłem na kreatywną zabawę z dzieckiem jest wykorzystanie ciastoliny. Ale czy dziecko w wieku 2 lat może już bawić się masą plastyczną? Jaki zestaw ciastoliny wybrać dla naszego malucha?

Spis treści

Ciastolina dla dwulatka – czy to dobry pomysł?

Zabawki i akcesoria przeznaczone do zabawy z ciastoliną zdecydowanie uprzyjemniają dziecku czynność, jaką jest lepienie i formowanie różnego rodzaju kształtów z masy plastycznej. Oferta najbardziej znanych producentów, w tym między innymi Play-Doh, jest na tyle szeroka, że z łatwością znajdziemy także ciastolinę dla dwulatka. Przed zakupem warto oczywiście upewnić się, do jakiej grupy wiekowej przeznaczony jest dany produkt. Ciastolina dla dwulatka to dobry pomysł, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę jej pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Zabawa z ciastoliną doskonali umiejętność napinania mięśni, ćwiczy także ruchy nadgarstka, przedramienia i ramienia. Mówiąc w skrócie: pozwala na rozwój umiejętności związanych z motoryką małą.


Jaka ciastolina dla dwulatka?

Dla dzieci w wieku 2 lat najbardziej odpowiednie będą proste, kolorowe zestawy ciastoliny lub pojedyncze tuby z masą plastyczną, które nie brudzą palców i nie pozostawiają tłustych plam. Bardzo dobrym pomysłem na edukacyjną zabawę mogą być także specjalne zestawy Play Doh literki i mowa.

Dla tak małych dzieci sama zabawa z ciastoliną okaże się niesamowitą frajdą, nie potrzeba więc inwestowania w dodatkowe i skomplikowane w obsłudze akcesoria. Musimy jednak pamiętać o tym, żeby podczas takiej zabawy towarzyszyć naszemu maluchowi, pilnować go i dbać o jego bezpieczeństwo.

Ciastolina dla dwulatka to świetny pomysł na to, aby zapewnić mu kreatywną i pełną emocji zabawę. Dziecko już od najmłodszych lat chętnie podejmuje się różnego rodzaju prac twórczych, rozwijając tym samym swoją wyobraźnię, a także doskonaląc umiejętności związane z małą motoryką. Warto zapewnić mu warunki sprzyjające do tego rozwoju. Wystarczy tylko wybrać ciastolinę przeznaczoną do jego wieku.