Kategorie

Konto

Koszyk

Buty męskie na zimę – jakie kupić, by nie przepłacić?

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Buty męskie na zimę – jakie kupić, by nie przepłacić?

Dobre obuwie przydaje się o każdej porze roku. Szczególnego znaczenia nabiera ono jednak zimą, gdy musi nie tylko zapewnić wygodę, ale też zabezpieczyć nas przed zimnem, śniegiem i wywrotką na oblodzonych chodnikach. Dlatego też porządne obuwie zimowe zdecydowanie warto kupić. Czym jednak powinno się ono charakteryzować?

Na co zwrócić uwagę, kupując buty zimowe męskie?

Niestety bardzo wiele osób w Polsce zwraca uwagę tylko na dwa elementy – wygląd i rozmiar. Oczywiście nie da się ukryć, że cechy te są bardzo ważne. Odpowiedni design obuwia decyduje bowiem o możliwości jego dopasowania do reszty stroju. Rozmiar z kolei jest kluczowy dla wygody użytkowania. Jeśli jednak chcemy wybrać naprawdę dobre buty na zimę, to bez wątpienia musimy zwrócić uwagę też na kilka innych kwestii.

Cholewka

Pierwszą z nich jest wygląd cholewki butów. W przypadku zakupów na zimę powinna być ona nieco wyższa i kończyć się powyżej kostki. Pozwoli to na lepsze trzymanie stawu skokowego, co zdecydowanie zmniejsza prawdopodobieństwo kontuzji w przypadku poślizgnięcia się oraz zapewnia dodatkowe ocieplenie dolnej części łydki. Dodatkowo cholewki wysokich butów zimowych powinny być solidnie zszyte oraz pozbawione jakichkolwiek otworów, co zagwarantuje długie użytkowanie i brak problemów z dostającą się do środka wilgocią.

Materiał

Równie ważny, co kształt cholewek jest też materiał, z którego są one wykonana. Co jasne, powinien on być przede wszystkim wytrzymały, nieprzemakający i ciepły. Warto przy tym jednak pamiętać, że niektóre tanie tworzywa syntetyczne spełniają wszystkie te kryteria, jednak przy tym nie gwarantują odpowiedniej wentylacji, co prowadzi do zapocenia stóp. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem będą buty w całości skórzane lub też posiadające wstawki z oddychających materiałów. W kwestii materiałów warto też dodać, że najlepiej 0wybierać te o gładkiej fakturze. Pozwoli to na utrzymanie ich w czystości i ułatwi konserwację.

Rozmiar

Jak już wspominaliśmy, bardzo duże znaczenie ma też rozmiar butów. Powinien być on oczywiście dobrze dopasowany do wielkości stopy. Co jednak bardzo ważne, szukając odpowiedniego rozmiaru warto też zwrócić uwagę na szerokość i wysokość obuwia. Pozwoli to na uzyskanie idealnego komfortu. Warto pamiętać, że, w odróżnieniu półbutów, wysokie modele zimowe mogą ocierać np. kostkę.

Cena

Wybór obuwia zimowego zawsze jest też związany z kwestią ceny. Wiele osób zastanawia się przy tym, czy dobre buty zimowe można kupić za 100, 200 czy 300 zł? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, gdyż najwyższej jakości obuwie wykonane z najlepszych materiałów po prostu musi kosztować dużo. Jednak z drugiej strony warto pamiętać, że większości osób nie jest potrzebne trekkingowe obuwie do górskich wycieczek i w zupełności wystarczą nieco tańsze modele butów. Nigdy też nie powinno się przy wyborze obuwia zimowego kierować tylko producentem. Wielu z nich oferuje bowiem podobnej jakości produkty w dużo wyższej niż normalna cenie.

Czy buty męskie na zimę warto kupować przez internet?

Ostatnią kwestią związaną z zakupem męskich butów na zimę jest problem miejsca zakupu. Wiele osób twierdzi bowiem, że jedyną opcją są wyspecjalizowane sklepy, inni są z kolei zwolennikami zakupów w internecie. Jak to zwykle bywa – każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. W przypadku nabycia w sklepie można bowiem każdy but dokładnie obejrzeć i przymierzyć przed dokonaniem transakcji. Z drugiej jednak strony, zakupy w internecie wcale nie muszą wiązać się z ryzykiem. Wystarczy bowiem korzystać z profesjonalnych platform handlowych, takich jak Arena.pl, które gwarantują pełne bezpieczeństwo kupującego. Nabyte buty – jeśli tylko coś będzie z nimi nie tak – można z kolei zawsze bez trudu zwrócić do sprzedawcy. Co więcej, kupując buty online można też liczyć na dużo niższe ceny, niż w przypadku sklepów stacjonarnych – co z pewnością jest argumentem, który każdego namówi do zakupu.