10 akcesoriów turystycznych, które przydadzą Ci się na urlopie

Opublikowano: kwi 02,2021 11:13

10 akcesoriów turystycznych, które przydadzą Ci się na urlopie

Jedziesz na biwak i zastanawiasz się, jakie akcesoria kupić, żeby móc bez przeszkód cieszyć się swoim urlopem? Nie martw się – w tym artykule przedstawimy Ci kilka supergadżetów, które na pewno Ci się przydadzą i ułatwią korzystanie z urlopu.

Akcesoria turystyczne – jak je wybrać?

Przy wyborze akcesoriów dla turystów, wiele zależy od tego, gdzie jedziesz na urlop. Na inne rzeczy będziesz zwracać uwagę, gdy jedziesz na biwak pod namiot, a na inne, gdy jedziesz za granicę i nocować będziesz w hotelu.

Jeżeli jedziesz na biwak pod namiot, musisz liczyć się ze znacznie mniejszym komfortem niż w hotelu – przyda się więc wszystko, co pozwoli zadbać o wygodę, higienę i łatwe przygotowywanie posiłków. Warto też, by wszystkie te rzeczy niewiele ważyły – zazwyczaj bowiem nosisz je ze sobą. W przypadku wyjazdu na klasyczny urlop, gdzie będziesz głównie wypoczywał w hotelu lub na plaży, możesz skupić się na gadżetach, które umilą ci zwiedzanie i samą podróż. Nie musisz raczej przejmować się ich ciężarem oraz gabarytami – chyba że lecisz samolotem i nie chcesz płacić za dodatkowy bagaż.

Akcesoria turystyczne – wybieramy najpotrzebniejsze!

Akcesoria turystyczne pod namiot

Jeżeli jedziesz na biwak na pole namiotowe, to na pewno przyda Ci się kuchenka turystyczna lub przynajmniej palnik. Dzięki temu bez problemu będziesz mógł przygotowywać ciepłe posiłki, niezależnie od tego, czy masz dostęp do kuchni, czy nie. Oprócz tego pomyśl nad prysznicem turystycznym i ręcznikiem szybkoschnącym. Dodatkowo, jeżeli masz zamiar spać na materacu, pompka na pewno ułatwi Ci życie i usprawni rozbijanie obozu. Pomyśl też nad latarką czołową – to dużo wygodniejsza opcja od zwykłej latarki, zwłaszcza w górach, gdy chcesz mieć obie ręce wolne.

Akcesoria turystyczne do samochodu

Jeżeli wybierasz się w dłuższą podróż, musisz zadbać nie tylko o swoje bezpieczeństwo na drodze, ale również o bezpieczeństwo i komfort pasażerów. Jeżeli czeka Cię kilkaset kilometrów podróży, koniecznie zaopatrz się w kawę w szczelnym termosie lub kubku termicznym – dzięki temu nie będziesz musiał nadkładać drogi, żeby zjechać na stację benzynową. Kawa przyda się również kierowcy, kiedy wszyscy podróżnicy zasną.

Dobrym pomysłem będzie również lodówka turystyczna – jest szczególnie polecana osobom, które wybierają się w dłuższą podróż autem z całą rodziną. Dzięki temu gadżetowi będziesz mógł wcześniej przygotować prowiant dla wszystkich podróżników, co pozwoli zminimalizować liczbę postojów i wydanych w czasie podróży pieniędzy.

Oprócz tego na wszelki wypadek kup narzędzia wielofunkcyjne, tak zwane multi tools. W razie gdyby spotkała Cię niespodzianka na drodze, ten zestaw może Ci pomóc w naprawie auta.

Akcesoria motocyklowe – turystyka

A może wybierasz się w podróż po kraju lub po świecie na motocyklu? W takim razie pamiętaj o kamizelce odblaskowej i podręcznym narzędziu wielofunkcyjnym. Możesz również postawić na minimalizm i kupić tak zwaną kartę przeżycia – dzięki temu niewielkiemu urządzeniu nie tylko przykręcisz śrubę czy poluzowany gwint, ale otworzysz piwo czy obierzesz marchewkę na obiad. Jeśli natomiast zależy ci na zaoszczędzeniu miejsca, pomyśl nad rezygnacją ze zwykłego kubka na rzecz składanego kubka z pokrywką. To gadżet, który przypadnie do gustu także wszystkim miłośnikom biwakowania i chodzenia po górach – jest bardzo praktyczny, a przy tym niezwykle lekki!

Akcesoria turystyczne to kategoria obejmująca bardzo wiele przedmiotów, a ich dobór zależy przede wszystkim od celu naszej wyprawy. Przed każdym wyjazdem warto jednak sporządzić listę potrzebnych przedmiotów – mogą one znacząco wpłynąć na komfort podróży i całego pobytu!


Pokaż więcej