Obuwie

Cena


Cechy oferty


Czas realizacji zamówienia

więcej

Buty

Według archeologów i historyków buty były noszone przez ludzi już tysiące lat przed naszą erą. Obuwie towarzyszy ludziom praktycznie od początku cywilizacji i nic nie zapowiada, żeby miało się to zmienić. Początkowo buty miały funkcję wyłącznie praktyczną i ochronną. Ułatwiały poruszanie się w trudnym terenie, chroniły stopy, stawy skokowe i łydki. W chłodniejszym klimacie osłaniały przed zimnem i wilgocią. Dla zamożniejszych klas buty bardzo szybko stały się także elementem modnego stroju. A do dziś w powszechnej świadomości istnieje przekonanie, że po stanie i wyglądzie butów można w pewnym stopniu ocenić człowieka. 

Pierwsze buty wykonywane były ręcznie, z naturalnych surowców: włókien roślinnych, skór zwierzęcych czy drewna. Rozwój technologiczny i masowa produkcja zmieniły oblicze przemysłu obuwniczego. Buty z naturalnej skóry nadal pozostały jednak jednym z najbardziej pożądanych rodzajów obuwia. Dostępne dziś buty spełniają różne funkcje zależnie od tego po jaki fason sięgniemy. Wygodne buty sportowe, efektowne damskie szpilki, wysokie buty trekkingowe czy młodzieżowe trampki to tylko jedne z setek, dostępnych dziś fasonów.

Wiele osób obawia się kupowania butów przez internet, nadal preferują stacjonarny sklep z butami. Warto jednak wspomnieć, że obowiązujące aktualnie przepisy, pozwalają na bezproblemowy zwrot lub wymianę zakupionych online butów. Zakupy przez internet stały się więc niezwykle wygodnym i szybkim sposobem na zakup wymarzonych butów.


Powered by
Beyond
New Connect
PayU
SGB
Mastercard