Kategorie

Konto

Koszyk

Jaka narzuta na łóżko 160×200?

Opublikowano: sie 19,2022 12:04

Jaka narzuta na łóżko 160×200?

Narzuta na łóżko to dodatek, który pozwala na stworzenie wyjątkowego klimatu w naszej sypialni. Pamiętajmy, że ma ona pełnić funkcję estetyczną, ale i praktyczną. Jakimi czynnikami kierować się przy wyborze? Jaka powinna być narzuta na łóżko 160×200? Podpowiadamy!

Spis treści

W jaki sposób dobrać rozmiar narzuty na łóżko 160×200?

Zastanawiasz się nad tym, jaki rozmiar narzuty na łóżko 160×200 będzie idealny? Narzuta może sięgać podłogi bądź być założona pod materac. W pierwszym przypadku istotna jest szerokość, długość, ale również wysokość łóżka. Dopiero wówczas możemy odpowiednio dobrać rozmiar narzuty – pamiętajmy, by była odrobinę większa, gdyż leżąca pościel unosi narzutę.

Narzuta pikowana czy pled?

Jaką narzutę na łóżko wybrać: pikowaną czy pled? Narzuta pikowana idealnie sprawdzi się podczas zimowych nocy. Pledy zaś to cienkie narzuty, wykonane z pojedynczej tkaniny, które pełnią raczej funkcję ochronną i dekoracyjną.

Jaki materiał wybrać?

Ważny jest nie tylko materiał, z którego wykonane są pościele i koce znajdujące się w sypialni, ale też tkaniny, z których zrobiono narzuty. Na rynku dostępne są narzuty wykonane z bawełny, akrylu bądź satyny. Zdaje się, że najlepsza będzie narzuta bawełniana, bo jest praktyczna, ale również przyjemna w kontakcie ze skórą.

 

Inspiracje i przykłady narzuty na łóżko 160×200

Skoro, wiemy już, jak dobrać rozmiar narzuty na łóżko 160×200, warto znaleźć inspirujące przykłady wyposażenia naszej sypialni, ale też pokoju dziecięcego.

Narzuta 160×200 puchata

Jako idealną narzutę na łóżko 160×200 dla dziewczynki proponujemy narzutę puchatą, która jest nie tylko miękka i przyjemna w dotyku, ale przede wszystkim niezwykle wytrzymała. Narzutę dla chłopca warto wybrać w formie pledu, który ma pełnić przede wszystkim funkcję praktyczną.

Narzuta 160×200 dwustronna 

Decydując się na zakup narzuty na duże łóżko małżeńskie, warto rozważyć zakup narzuty dwustronnej. Dlaczego? Najważniejszy jest fakt, że kupując jedną narzutę zyskujecie dwa warianty kolorystyczne. Narzuta na łóżko 160×200 szara może zamienić się w czarną bądź narzutę na łóżko 160×200 turkusową. Wszystko zależy od wybranej kombinacji kolorów.

Narzuta 160×200 wzorzysta

Na rynku dostępne są narzuty 160×200 w wielu wzorach, które również pozwalają na stworzenie pięknego wystroju. Ważne jest jedynie dobranie gustownego wzoru. Jeśli w domu posiadasz również wzorzyste materiały – idealnie będą ze sobą współgrać.