Jaki tablet do 1000 zł? 4 modele

Tablety to urządzenia, które cechują się tym, że mają większe wyświetlacze od smartfonów i są lżejsze, mniejsze oraz bardziej poręczne od laptopów. Wysokiej jakości sprzęt tego typu możemy nabyć w cenie nieprzekraczającej 1000 złotych. Oto kilka najciekawszych modeli.

Tablet do 1000 zł – jak wybrać najlepszy?

W przypadku tabletów do 1000 zł spotkać możemy się zarówno z urządzeniami posiadającymi ekran w formacie standardowym, czyli 4:3, jak i panoramicznym: 16:9 lub 16:10. Urządzenia 16:9 to najczęściej te o wielkości 7- oraz 10,1 cali. Format 4:3 jest z kolei zarezerwowany dla tabletów 8 oraz 9,7 calowych. Pierwsze z nich dobrze sprawdzą się osób, które chcą oglądać na nich filmy, drugie – u użytkowników, którym zależy na wygodnym przeglądaniu stron internetowych czy czytaniu e-booków.

Kluczową rolę w przypadku dobrych tabletów do 1000 zł odgrywa także rozdzielczość ekranu. Mówi się, że im jest ona większa, tym lepiej. Pamiętać tu należy jednak o tym, że wysoka rozdzielczość z połączeniu z mało wydajnymi podzespołami może skutkować niezbyt płynnym działaniem urządzenia. W obecnych czasach niezbędne minimum to HD, czyli rozdzielczość na poziomie 1280 x 720 pikseli. Najlepszą jakością cieszą się tablety z ekranami IPS LCS albo AMOLED.

Nie bez znaczenia jest również system operacyjny. W przypadku najlepszych tabletów do 1000 zł warto pod uwagę wziąć trzy z nich: Windows 10, Android i Apple iOS. Wybór powinien być tu uzależniony głównie od tego, do czego zamierzamy używać danego urządzenia. Jeśli naszym priorytetem jest duża ilość aplikacji i gier, zaopatrzmy się w tablet z Windowsem. Do tego celu dobrze sprawdzi się także Android, lecz ten z kolei nie znajdzie zastosowania podczas prac z pakietem biurowym. Najbardziej uniwersalny jest Apple iOS, na którym możemy zarówno oglądać filmy, grać w gry, czytać książki, jak i pracować.

Jaki tablet do 1000 zł?

Jaki tablet do 1000 zł warto kupić? Oto kilka ciekawych propozycji:

  •      Tablet Lenovo Tab 2 A10-70F Quad IPS 16GB 10″ – to tablet wyposażony w szybki, 4-rdzeniowy procesor MediaTek o częstotliwości taktowania 1,5 GHz. Umożliwia to płynną regulację między ekranami głównymi, wygodne oglądanie filmów i granie w gry, a także błyskawiczne i bezproblemowe przeglądanie stron www oraz plików PDF. W tablecie zamontowano szybkie pamięci RAM DDR3 o pojemności 2 GB. Gwarantują one większą przepustowość przy mniejszym napięciu i nawet 40 procent mniejszy pobór energii niż w przypadku pamięci w technologii DDR2.
  •   Tablet Samsung Galaxy Tab A 10.1 T585 LTE 32GB – to tablet z przestronnym, jasnym wyświetlaczem WUXGA wyposażonym w funkcję Anti-Glare, która dynamicznie przystosowuje się do panujących wokół nas warunków. Komfort gry oraz oglądania filmów gwarantuje tu ekran o przekątnej 16:10.
  •      Tablet OVERMAX QUALCORE 1027 3G 2GB RAM GPS 4×1,3 Dual SIM 16GB – urządzenie to posiada wysokiej jakości obudowę ze stopów aluminium, która jest w pełni odporna na zarysowania. Wyposażone jest ono również w baterię 5000 mAh, która zapewnia najlepszy stosunek zużycia mocy do czasu używania. Na szybkie działanie urządzenia wpływa nowoczesny, czterordzeniowy procesor z wysokim taktowaniem. Dzięki 2GB RAM, istnieje tu możliwość korzystania z kilku aplikacji jednocześnie. DUAL SIM z kolei funkcja pozwalająca na równoczesne korzystanie z dwóch kart SIM.
  •     Tablet Meizu M6 Note 4/64GB LTE EU 5,5″ – to tablet z wydajnym procesorem Qualcomm Snapdragon oraz wydajną baterią 4000 mAh. Jest on także wyposażony w wysokiej jakości, 12-megapikselową kamerę.

Tablet stanowi świetną alternatywę dla smartfona czy laptopa. Z pomocą takiego urządzenia jesteśmy w stanie zarówno przeglądać strony www, jak i czytać e-booki czy oglądać filmy.

Zobacz również