Kategorie

Konto

Koszyk

Drukarka WiFi – co warto o niej wiedzieć?

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Drukarka WiFi – co warto o niej wiedzieć?

Drukarka bezprzewodowa to przede wszystkim komfort i wygoda użytkowania. Bez względu na to, czy korzystamy akurat z komputera, tabletu czy smartfonu, nie musimy za pomocą kabla podłączać urządzenia do drukarki. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się zarówno w domu, jak i małej firmie czy korporacji. Bez stresu i plątaniny irytujących kabli. Jaką drukarkę WiFi warto kupić? Sprawdź nasze wskazówki.

 

Jaką drukarkę bezprzewodową wybrać?

Jeśli chcemy zainwestować w drukarkę bezprzewodową, powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim typ druku. W tym miejscu warto rozważyć zakup drukarki wi-fi atramentowej lub drukarki wi-fi laserowej. Trzeba jeszcze odpowiedzieć sobie na pytanie, czy kupujemy drukarkę monochromatyczną, czy stawiamy na wydruk kolorowy. Wiele zależy zapewne od kosztów eksploatacji i naszych oczekiwań. Inne ważne parametry, które należy rozważyć, to szybkość i jakość druku, łatwość obsługi, dodatkowe funkcjonalności (np. skaner) oraz waga i wielkość urządzenia (nie bez znaczenia, jeśli np. drukarka wi-fi będzie kolejnym „meblem” w naszym niewielkim mieszkaniu).

Drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne wi-fi?

Jeśli prowadzimy działalność gospodarczą lub szukamy drukarki do firmy, gabaryty i waga drukarki wi-fi nie będą najważniejszym parametrem. Dobrym rozwiązaniem może być natomiast zakup urządzenia wielofunkcyjnego. Nieduży kombajn, który za pomocą modułu wi-fi drukuje, skanuje i kseruje dokumenty, znacznie podniesie komfort pracy i wcale nie będzie wiązać się z dużym wydatkiem.  Poza tym urządzenia wielofunkcyjne wifi z powodzeniem obsłużą większe formaty niż popularny A4, są bardziej wydajne – drukują szybko, w ogromnej liczbie i w bardzo dobrej jakości.

Drukarka wi-fi – do domu czy do biura?

Drukarka wi-fi świetnie sprawdzi się zarówno w domu, jak i w biurze. Ponieważ jest to urządzenie mobilne, może stać w osobnym pomieszczeniu, z dala od dzieci, zwierząt czy ciekawskich gości. Osobne miejsce w biurze – na przykład u asystenta lub dyrektora – to także dobry pomysł, zwłaszcza jeśli firma stara się ograniczyć liczbę drukowanych dokumentów. Do biura z pewnością sprawdzi się wielofunkcyjna drukarka laserowa wi-fi. Przy dużej liczbie wydruków koszty tonerów okażą się tańsze od tuszu do drukarki atramentowej wi-fi (chyba że zdecydujemy się na zakup tanich zamienników). Jeśli zależy nam na jakości wydruku, laser będzie lepszym rozwiązaniem.

Na co zwracać uwagę, kupując drukarkę wi-fi?

Zanim kupimy drukarkę wi-fi, musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Jakie zastosowanie ma mieć nasze nowe urządzenie? Czy będziemy drukować często, czy raczej sporadycznie? Czy wydruk ma być wysokiej jakości? Czy drukarka monochromatyczna nam wystarczy, czy jednak będziemy chcieli drukować w kolorze? Dobrze jest przed zakupem sprawdzić opinie w sieci na temat poszczególnych urządzeń, które są w kręgu naszego zainteresowania. Warto wybrać drukarkę sprawdzonego producenta, który specjalizuje się w produkcji drukarek i skanerów, np. drukarka wi-fi Brother czy drukarka wi-fi HP. Dobrą renomą cieszą się też drukarki Samsung wi-fi.  

Gdzie kupić drukarkę bezprzewodową?

Jeśli zastanawiamy się nad tym, gdzie kupić urządzenia peryferyjne, takie jak monitory, kamerki internetowe czy drukarki bezprzewodowe, mamy do wyboru albo sklep z elektroniką, albo serwis internetowy. Jeśli interesuje nas tania drukarka wi-fi, wtedy najlepiej zdecydować się na sklep internetowy. Duży wybór drukarek bezprzewodowych znajdziesz na platformie Arena.pl.