Kategorie

Konto

Koszyk

Jak włożyć tusz do drukarki HP?

Opublikowano: lip 21,2021 16:23

Jak włożyć tusz do drukarki HP?

Kończący się tusz w drukarce atramentowej to problem w każdym biurze czy domu. Dlatego też warto wiedzieć, co zrobić w tej sytuacji. Jeśli szukasz odpowiedzi na pytania, jaki pojemnik z tuszem musisz kupić i jak go szybko wymienić, to doskonale trafiłeś! W poniższym tekście omówimy to krok po kroku.

Spis treści

Tusz do drukarki HP – jak go wybrać?

Jednym z najpopularniejszych producentów drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych jest z pewnością firma Hewlett-Packard. Żeby się o tym przekonać wystarczy zresztą przejść się po kilku biurach – z pewnością w niejednym z nich znajdziemy sprzęt z logiem HP. Czy jednak tak wielka popularność sprawia, że w każdym miejscu i czasie znajdziemy odpowiednie materiały eksploatacyjne? Niekoniecznie! Warto pamiętać, że praktycznie każda seria drukarek czy urządzeń wielofunkcyjnych korzysta z dedykowanych modeli tuszy i tonerów. Co więcej, w niektórych produktach istnieje też możliwość podpięcia wkładów o różnej pojemności. Wszystko to sprawia, że kluczem do poprawnej wymiany materiałów eksploatacyjnych jest dobre ich wybranie. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest sprawdzenie, z jakim dokładnie modelem drukarki mamy do czynienia. Na tej podstawie bez większego trudu powinno udać się znaleźć na stronie producenta informację o tym, jakie oznaczenia powinny posiadać odpowiednie tusze. Gdy już je mamy, pozostaje nam znalezienie produktu w najlepszej cenie i kupienie go. Warto w tym miejscu jednak dodać, że każdy użytkownik ma w zasadzie dwie możliwości – skorzystanie z droższych i czasem nieco lepszych wkładów oryginalnych, lub też dużo tańszych zamienników.

Jak włożyć tusz do drukarki HP?

Gdy już mamy odpowiedni tusz do drukarki HP, to pozostaje nam go po prostu wymienić. Jak to zrobić krok po kroku?

  1.     Wyjmij tusz z opakowania i usuń folie zabezpieczające. Uważaj przy tym, by nie dotknąć styków miedzianych lub dysz.
  2.     Włącz drukarkę i otwórz pokrywę urządzenia odsłaniając kartridże. Po tej czynności powinny one samoczynnie „podjechać” w to miejsce. Następnie wyciągnij stare tusze i włóż w to miejsce nowe pojemniki, aż do ich „kliknięcia”.
  3.     Po dokonaniu wymiany zamknij obudowę. Następnie odczekaj chwilę, aż urządzenie samo wydrukuje stronę wyrównania wkładu. Jeśli nie nastąpiło to automatycznie, to koniecznie zrób to sam w panelu obsługi drukarki.

Jak widać, sam proces wymiany tuszu jest dość szybki i prosty. Co również godne uwagi – mimo że poszczególne urządzenia HP różnią się od siebie, to sposób wymiany pojemników z atramentem jest w każdym przypadku bardzo podobny. A jakie tusze do drukarek HP są najczęściej spotykane?

Tusz do drukarki HP652

Jednym z bardzo często wykorzystywanych wkładów są te z serii HP 652. Oryginalny komplet tego typu – czyli jeden pojemnik z tuszem czarnym i drugi z kolorowym kosztować powinien poniżej 100 zł. Sprawdza się on w urządzeniach serii HP DeskJet Advantage 1115, 2135, 3635, 3835, 4535 i 4675.

Tusz do drukarki HP650

Innym bardzo popularnym tuszem jest HP650. Komplet wkładów tego typu kosztuje około 80 zł i używany jest w drukarkach HP DeskJet 515, HP DeskJet 2546, HP DeskJet 3545, HP DeskJet 3515, HP DeskJet 2516, HP DeskJet 1516, HP DeskJet 2545, HP DeskJet 1515, HP DeskJet 1015, HP DeskJet 2515.

Tusz do drukarki HP907

Rzadziej spotykane są urządzenia HP korzystające z dużych wkładów oznaczonych jako HP 907. Używa się ich w zaawansowanych modelach biurowych HP OfficeJet Pro 6960 (J7K33A)i OfficeJet Pro 6970 (J7K34A).

Tusz do drukarki HP302

Kolejnym tuszem do urządzeń Hewlett Packard są tusze serii HP302. Pasują one do modeli HP DeskJet 1110, HP DeskJet 2130, HP DeskJet 3630, HP Envy 4520 e-All-in-One, HP Envy 4522 e-All-in-One, HP Envy 4524 e-All-in-One, HP OfficeJet 3800 Series, HP OfficeJet 3830, HP OfficeJet 3834, HP OfficeJet 3835, HP OfficeJet 4650 oraz HP OfficeJet 4654.

Oczywiście ilość tuszy do drukarek HP jest zdecydowanie większa. Jeśli jednak znamy model samego urządzenia, to bez problemu znajdziemy też odpowiedni tusz. Same oznaczenia z reguły znajdują się zresztą także na samych wkładach lub pod pokrywą drukarki – nie potrzeba więc nawet internetu, żeby określić, jaki konkretnie produkt jest nam potrzebny. Komputer i dostęp do sieci przyda się jednak z pewnością podczas zakupu, gdyż tusze do drukarek HP i inne akcesoria elektroniczne w najlepszych cenach znaleźć można wyłącznie na platformie Arena.pl!

Może zainteresują Cię również:

Drukarka: Canon czy Brother?

Jaki tusz do drukarki HP?

Jaka drukarka: laserowa czy atramentowa?

Tusze do drukarki

Drukarki atramentowe

Drukarki i skanery