Kategorie

Konto

Koszyk

Wybieramy gry planszowe dla 6-latka!

Opublikowano: lis 08,2021 10:10

Wybieramy gry planszowe dla 6-latka!

Sześć lat to wiek, w którym dziecko często osiąga gotowość szkolną. Nic więc dziwnego, że rodzice chcą wspierać je w rozwoju i ułatwić wejście w szkolną rzeczywistość. Niewielu wie jednak o tym, że możemy to osiągnąć poprzez wybór i zakup odpowiednich zabawek i gier. Zasada jest prosta: bawiąc uczyć. Jak zatem wybrać grę planszową dla 6-latka? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Spis treści

Gry planszowe dla 6-latka – jak wybrać najlepszą?

Posiadasz dziecko w tym wieku i zastanawiasz się, jak wybrać najlepszą grę planszową dla dzieci od 6 lat? Wystarczy wziąć pod uwagę kilka czynników:

  • Przede wszystkim musisz mieć świadomość, że dzieci w tym wieku są już gotowe do grania w gry mające fabułę.
  • Chętnie bawią się również grami, w których można znaleźć elementy współzawodnictwa.
  • Dobrym pomysłem, który z całą pewnością zaprocentuje w przyszłości, są edukacyjne gry planszowe dla 6 latka. Wbrew swojej nazwie, nie ograniczają się bowiem jedynie do nauki – są także doskonałą zabawką, która z pewnością ucieszy dziecko.

Jaka gra planszowa dla 6-latka?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – taka, która sprawi mu radość. Jeśli zastanawiamy się, jaka gra planszowa dla dzieci od 6 lat będzie odpowiednia dla naszej pociechy, warto przede wszystkim zapytać ją o indywidualne preferencje. Gra związana z tematami, które interesują dziecko, na pewno nie zostanie odłożona na półkę. Wybierając grę, warto również sprawdzić, co nasze dziecko może z niej wynieść oraz jak została wykonana. Poniższe propozycje to gry czołowych producentów, które są nie tylko nowoczesne i wartościowe, ale również posiadają zachęcającą dziecko oprawę wizualną.

Gra planszowa Operacja

Dla większości dzieci w wieku sześciu lat ciało ludzkie jest niezwykle ciekawym tematem, co przyczynia się często do powstawania niezręcznych sytuacji, w których dziecko zadaje intymne pytania. Tymczasem nauka o funkcjonowaniu ludzkiego organizmu może być doskonałą zabawą. Dowodzi tego gra Operacja firmy Hasbro. To fajna gra planszowa dla 6-latka, która pozwala poznać ciało człowieka oraz funkcjonowanie różnych narządów.

Gra planszowa Angry Birds

Nie wszystkie gry, w które będziemy grać razem z 6-latkiem, muszą mieć walory edukacyjne. Czasem po prostu warto oderwać malucha od ekranu komputera lub telefonu. Pomóc mogą nam w tym… bohaterowie znani właśnie z gier komputerowych. Doskonałym przykładem jest gra planszowa Angry Birds Telepods. Znajdziemy w nich wszystkich bohaterów popularnej gry. Dzięki temu zabawa może zaangażować rodzinę i pozwolić nam na oderwanie się od ekranów.

Gry planszowe do nauki języka angielskiego

O tym, jak ważna jest znajomość języka angielskiego, nie trzeba nikogo przekonywać. Gry planszowe, które uczą znajomości języka to doskonały pomysł. W takich grach dziecko nie tylko uczy się i rozwija ale ma również z tego świetną zabawę.

Jeśli chcemy sprawić radość dziecku przystępującemu do nauki, warto stawiać na gry planszowe edukacyjne dla 6-latków. Są wciągające, sprawiają, że rodzina spędza razem czas, a jednocześnie pogłębiają wiedzę naszego dziecka. W dzisiejszych czasach na rynku możemy znaleźć naprawdę wiele gier tego typu – zdecydowanie warto to wykorzystać.