Kategorie

Konto

Koszyk

Gry planszowe na imprezę. 5 najciekawszych tytułów

Opublikowano: lip 21,2021 15:40

Gry planszowe na imprezę. 5 najciekawszych tytułów

Gry planszowe to doskonały sposób na rozkręcenie i urozmaicenie każdej domówki. Oto najciekawsze tytuły, które świetnie sprawdzą się podczas spotkań ze znajomymi.

Spis treści

Gry imprezowe planszowe

Grą, która od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością jest Jenga. Jej zasady przypominają wariację na temat tradycyjnych bierek. W podstawowym wariancie gry kolejni gracze próbują wyciągnąć jeden z prostokątnych klocków tworzących wieżę, a następnie umieścić go na jej szczycie, nie przewracając jednocześnie całej konstrukcji. W pierwszych kilku ruchach ta gra imprezowa może wydawać się prosta, lecz z każdą kolejną turą budowla staje się coraz wyższa, a jej fundamenty – słabsze. Każdy następny ruch wymaga od gracza maksymalnego skupienia oraz ostrożności. Poza standardową wersją Jengi, w sklepach spotkać można także wiele wariacji na jej temat. Przykładowo, kostki mogą być kolorowe, a od rzutu kostki zależeć będzie, który z nich musimy wyciągnąć. Równie ciekawie prezentują się również limitowane edycje Jengi, jak na przykład z, kultowej już, bajki „Frozen.” W tym przypadku, zadaniem graczy jest zbudowanie lodowego pałacu, na którym stoi Elsa, bez zrzucania balkonu. Cena gry Jenga waha się od około 30 do około 120 złotych.

Popularną grą imprezową są także „Kalambury”. To rozgrywka drużynowa, która polega na tym, że jeden gracz przedstawia za pomocą gestu lub rysunku wylosowane hasło, a pozostałe osoby starają się je jak najszybciej zgadnąć. Gra przypadnie do gustu zarówno nastolatkom, jak i osobom dorosłym.

Grą planszową na imprezę, która cieszy się ogromną popularnością jest również „Dixit”. Polega ona na tym, że gracz wybiera 1 spośród swoich 6 obrazków i wypowiada nawiązujące do niego zdanie. Może mieć ono formę pojedynczego słowa, cytatu lub dźwięku. W kolejnym etapie, pozostali gracze wybierają spośród kart tę, która ich zdaniem najlepiej pasuje do wypowiedzianego zdania. Bajarz przetasowuje je (razem ze swoją) i układa na stole. Pozostali gracze głosują, która z nich należała do niego. Jeżeli nie uda się to nikomu lub zgadną wszyscy, dostaje on 0 punktów. Przy innych konfiguracjach, gracze są nagradzani określoną ilością punktów. „Dixit” osiągnął tak wielki sukces, że pierwsza jej edycja wyprzedała się w ciągu zaledwie 3 miesięcy. Przyznano jej również tytuł Gry Roku na Międzynarodowym Festiwalu Gier w Cannes w 2009 roku. By urozmaicić rozgrywkę, możemy dokupić dodatkowe karty z rysunkami.

Śmieszne gry planszowe na imprezę

Śmieszną grą planszową jest na przykład „5 sekund”. Polega ona na tym, że gracze ustawiają na środku pudełko z kartami i losują pytanie, na które odpowiada gracz siedzący na Gorącym Krześle. Po usłyszeniu pytania, uruchamiany jest czasomierz odmierzający 5 sekund przeznaczonych na udzielenie 3 poprawnych odpowiedzi. Jeżeli graczowi udało się to zrobić, przesuwa swój pionek w stronę mety. Gdy się pomylił lub nie udzielił 3 odpowiedzi, pytanie przechodzi na następnego gracza. Odpowiedzi nie mogą się tu jednak powtarzać. Wygrywa ta osoba, której udało się najszybciej przejść całą planszę. „5 sekund” jest dostępne w kilku wersjach – standardowej, edycji specjalnej, gdzie pytania zostały stworzone przez graczy oraz Junior – dla najmłodszych.

Gry planszowe na imprezę dla dorosłych

Ciekawym przykładem gry planszowej dla dorosłych może być „Znamy się.” Z jej pomocą będziemy w stanie sprawdzić, co wiemy na temat swojej drugiej połówki i czy jesteśmy w stanie przewidzieć, jak zachowa się w rozmaitych sytuacjach. Gra ma formę zróżnicowanych pytań oraz testów. Grać można z nią zarówno w duecie, jak i razem z zaprzyjaźnionymi parami.

Dzięki grom planszowym skutecznie rozkręcimy każdą imprezę. Dzięki ogromnemu ich wyborowi, podczas każdego spotkania ze znajomymi możemy spędzać czas w zupełnie inny sposób – czy to grając w gry planszowe, czy gry karciane.

Może zainteresują Cię również:

Gry planszowe rodzinne – 7 sprawdzonych

Gry planszowe dla dzieci od 4 lat – podpowiemy Ci, co wybrać

Gry planszowe dla dzieci – zobacz, co warto wybrać!

Gry planszowe

Gry planszowe ☆ Towarzyskie gry planszowe

Szachy i warcaby