Kategorie

Konto

Koszyk

Spinki do mankietów – pomysł na prezent z okazji Dnia Ojca!

Opublikowano: kwi 02,2021 11:13

Spinki do mankietów – pomysł na prezent z okazji Dnia Ojca!

Dzień Ojca to wyjątkowa uroczystość dla każdego mężczyzny, który doczekał się swojego potomstwa. W tym szczególnym dniu liczy się przede wszystkim pamięć, ale odpowiednio dobrany prezent również pomoże nam w wyrażeniu swoich uczuć i wdzięczności do rodzica. Jednym z niezwykle praktycznych prezentów, który będzie jednocześnie stanowił wspaniałą pamiątką na lata, są spinki do mankietów, które mogą przybierać dziś różne formy – od tych najbardziej eleganckich, po zupełnie casualowe, a nawet całkiem śmieszne. Jak dobrać spinki do mankietów i sprawić tym samym oryginalny prezent z okazji Dnia Ojca?

Spinki do mankietów – doskonały pomysł na prezent!

Spinki do mankietów dobrane mogą stanowić prawdziwą kropkę nad „i” w każdej stylizacji. Spinki do mankietów kojarzą się najczęściej z ubiorem bardzo eleganckim, przeznaczonym jedynie na specjalne, wieczorowe lub wizytowe wyjścia. Tymczasem na sklepowych półkach coraz częściej spotkać możemy personalizowane lub nawet śmieszne spinki do mankietów, których zadaniem jest przede wszystkim wyrażenie osobowości i podkreślenie stylizacji.

Spinki do mankietów sprawdzą się doskonale jako prezent na Dzień Ojca. Będą stanowić nie tylko praktyczną ozdobę męskiej koszuli, ale staną się także wyjątkową pamiątką na długie lata. Warto postawić na personalizowane spinki do mankietów, posiadające ozdobny grawer. Możemy wybierać spośród bardzo eleganckich modeli wykonanych z mosiądzu, stali jubilerskiej czy nawet ozdobionych kolorowymi emaliami. Dostępne są zarówno złote, jak i srebrne spinki do mankietów. Jeżeli chcesz kupić śmieszne spinki do mankietów, postaw na modele przedstawiające na przykład wizerunki znanych postaci.

Spinki do mankietów – jak dobrać?

Spinki do mankietów można dobrać ze względu na typy mankietów. Istnieją dwa rodzaje mankietów, które pozwalają nam na użycie tego rodzaju męskiej biżuterii. Za najbardziej elegancki uznaje się mankiet podwójny, choć w takiej wersji dostępne są również koszule bardziej casualowe, posiadające wyraziste odcienie oraz różnego rodzaju zdobienia. Mankiet pojedynczy również pozwala nam na stosowanie spinek. Mankiet podwójny, znany też pod nazwą mankietu francuskiego, jest nieco dłuższy od standardowego i zalecany jest przede wszystkim do bardziej eleganckich stylizacji.

Jeżeli dobieramy spinki do eleganckiej koszuli i garnituru, powinniśmy pamiętać przede wszystkim o tym, aby bardzo dobrze z nimi współgrały. Najlepiej sprawdzą się w tym przypadku minimalistyczne modele wykonane ze srebra lub złota, ozdobione dodatkowo hematytem lub onyksem. Można postawić też na spinki do mankietów z kryształkami Swarovskiego.

Jeżeli natomiast chcemy dobrać spinki do mankietów do mniej eleganckiej koszuli i marynarki, możemy nieco zaszaleć i postawić na fantazyjne, a nawet nieco humorystyczne modele. Śmieszne spinki do mankietów mogą przypominać postaci zwierzęce lub na przykład symbole superbohaterów. Dużą popularnością cieszą się także spinki do mankietów posiadające różnego rodzaju żartobliwe napisy.

Jak zapiąć spinki do mankietu?

Zastanawiasz się nad tym, jak zapinać spinki do mankietów? To nic trudnego! Przed założeniem spinek mankiet francuski należy najpierw zawinąć. Spinki trzeba następnie otworzyć, a mankiety złożyć ze sobą w taki sposób, aby dziurki znajdowały się w jednej linii – francuski mankiet ma cztery dziurki, a spinka musi przejść przez dwie warstwy materiału po każdej stronie. Otwartą spinkę należy wówczas wsunąć w przygotowany w ten sposób tunel i zapiąć.

Spinki do mankietów to przede wszystkim oryginalny dodatek do odzieży męskiej na specjalne okazje, choć bogaty wybór śmiesznych i żartobliwych spinek sprawia, że można je traktować jako stylową i nieformalną ozdobę niemalże na każdą okazję.