Kategorie

Konto

Koszyk

Jak dbać o włosy? O tym musisz pamiętać!

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Jak dbać o włosy? O tym musisz pamiętać!

Mocne, lśniące i gęste włosy to marzenie każdej kobiety. Na piękny wygląd fryzury wpływ ma kilka czynników, m.in. odpowiednia dieta, stan zdrowia, ale i właściwa pielęgnacja. Należy jednak mieć na uwadze typ włosów, który powinien być głównym kryterium doboru preparatów i kosmetyków. Na czym powinna polegać pielęgnacja włosów w zależności od ich rodzaju i zmieniających się czynników atmosferycznych?

 

Jak zadbać o włosy?

Zakup drogiego szamponu, odżywki czy leczniczego serum może okazać się niewystarczający, jeśli zależy nam na zdrowo wyglądającej i lśniącej fryzurze. Aby móc właściwie zadbać o swoje włosy, należy w pierwszej kolejności określić ich stan oraz ewentualne problemy.

Jak dbać o włosy zniszczone?

Częste farbowanie lub rozjaśnianie może prowadzić do efektu zniszczonych włosów. Istnieje jednak kilka cennych wskazówek, których przestrzeganie potrafi przywrócić dawny wygląd fryzury. Codzienna pielęgnacja powinna opierać się na łagodnych kosmetykach, np. szamponie lub odżywce do włosów dla dzieci. Poleca się także nie używać suszarki i myć włosy w letniej wodzie, gdyż wysoka temperatura ma istotny wpływ na ich strukturę. W okresie regeneracji warto również nie związywać ich za pomocą gumki oraz używać delikatnych akcesoriów do włosów.

Jak dbać o włosy suche?

Nadmiernie przesuszone i łamliwe włosy mogą być efektem wielu czynników, m.in. słabej pracy gruczołów łojowych, złych warunków atmosferycznych czy używania nieodpowiednich kosmetyków. W pierwszej kolejności należy poszukać lekkiego i wzmacniającego szamponu oraz odżywki do włosów suchych. Należy pamiętać o delikatnym wmasowywaniu kosmetyków w skórę głowy oraz, podobnie jak w przypadku włosów zniszczonych, unikać gorących pryszniców.

Jak dbać o włosy kręcone?

Pod względem pielęgnacji loki należą do jednego z najbardziej wymagających typów – są łamliwe, matowe i podatne na puszenie. Należy myć je delikatnie przy użyciu specjalnego szamponu do włosów kręconych. Trudności pojawiają się jednak przy ich układaniu, dlatego warto wyposażyć się w odpowiednie preparaty do stylizacji, które nawilżą ich strukturę. Kosmetyki do tego typu włosów powinny być lekkie i nie zawierać w swoim składzie alkoholu, gdyż jego obecność pozbawia pasma wilgoci.

Jak dbać o włosy farbowane?

Uzyskanie, a następnie utrzymanie wymarzonego koloru na głowie wymaga jednocześnie odpowiedniej pielęgnacji, m.in. stosowania specjalnych kosmetyków – szamponu i odżywki do włosów farbowanych. Przydatne okażą się również odżywiające i termoochronne maski, które będą osłaniać strukturę włosa przed wysoką temperaturą, np. suszarki i prostownicy.

Jak dbać o włosy jesienią?

Nadejście jesieni oznacza dla naszych włosów częste zmiany temperatury, chłodne wiatry i przelotne deszcze, w konsekwencji czego włosy stają się osłabione, łamliwe i tracą swój blask. W tym okresie w naszej kosmetyczce powinny obowiązkowo znaleźć się: szampon do włosów wypadających oraz maseczki nawilżające. Przydatnym zabiegiem pielęgnacyjnym okaże się również regularne przycinanie fryzury.

Pielęgnacja włosów – nie tylko z zewnątrz!

Pielęgnacja włosów powinna odbywać się nie tylko od zewnątrz, ale i od środka. Mowa o zdrowej diecie oraz właściwej suplementacji, dzięki którym dostarczone zostaną podstawowe witaminy i minerały, poprawiające wygląd i zdrowie włosów, np. cynk czy witaminy A i E.

Wygląd naszych włosów uzależniony jest od wielu czynników: od zdrowej diety, przez stosowanie odpowiednich kosmetyków, po suplementację. Jeśli jednak zależy nam na ich właściwej pielęgnacji, warto wszystkie zabiegi oraz zakup szamponów i odżywek dostosować do naszej indywidualnej struktury i panujących warunków atmosferycznych.