Wszystkie kategorie
Moja Arena

Paznokcie hybrydowe – dlaczego są takie modne?

Opublikowano: sie 10,2018 10:02

Paznokcie hybrydowe – dlaczego są takie modne?

Paznokcie hybrydowe to ostatnimi laty prawdziwy hit stylizacji dłoni. Do ich popularności przyczyniło się wiele czynników, między innymi trwałość, estetyka, różnorodność i uniwersalność. Poniżej kilka słów na temat tego popularnego manicure.

Manicure hybrydowy – co warto wiedzieć?

Paznokcie hybrydowe i ich przedłużanie, różnorodne lakiery hybrydowe dla alergików czy też lakiery hybrydowe 3w1 to tylko kilka opcji, jakie daje manicure w tym stylu. Wykorzystanie hybryd to sposób na wykonanie manicure dłoni lub na piękne paznokcie hybrydowe u nóg, dlatego każda kobieta doceni ich walory. Prawidłowo wykonany zabieg pozwala zyskać nienaganne paznokcie nawet do 3 tygodni. Jest to również rozwiązanie na każdą okazję, dla każdej kobiety. Dają ogromne możliwości stylizacyjne, dlatego można pozwolić sobie na klasyczne paznokcie hybrydowe francuskie, wykorzystać naklejki na paznokcie hybrydowe, tworząc unikalne kompozycje lub wybrać trwałe paznokcie hybrydowe ślubne, które dodadzą każdej pannie młodej klasy.

Czym różnią się paznokcie hybrydowe od żelowych?

Paznokcie hybrydowe to alternatywa dla dziewczyn, które mogą pochwalić się mocnymi paznokciami, które są w dobrej kondycji. Jest to opcja, która nie utwardza płytki paznokcia jak żel, niemniej efekt stosowania jest podobny do zastosowania klasycznych lakierów – z tą różnicą, że stylizacja utrzymuje się do kilku tygodni. Żel natomiast bazuje na utwardzeniu płytki paznokcia, dlatego jest doskonały dla osób, które pragną przedłużyć paznokcie. Jest to także manicure nieco droższy, ale w zamian wykazuje większą trwałość.

Wybór opcji zależy od kondycji paznokci, dlatego kobiety, które mają paznokcie słabe i łamliwe, bardziej skorzystają na manicure żelowym, który pomoże odbudować płytkę. Z kolei fanki klasycznych rozwiązań będą zachwycone paznokciami hybrydowymi.

Paznokcie hybrydowe – modne, ale czy zdrowe?

Czy paznokcie hybrydowe są szkodliwe? Jak dowodzą profesjonalne manikiurzystki, odpowiednio wykonany zabieg nie wpływa na nasze zdrowie. Oczywiście osłabione, niewłaściwie przygotowane do malowania paznokcie mogą ulec uszkodzeniom, jeżeli jednak wykorzystujemy lakiery hybrydowe prawidłowo, nie musimy obawiać się o kondycję paznokci. Jednak jak ze wszystkim, również i nadmierne stosowanie lakieru hybrydowego może zaszkodzić, dlatego co jakiś czas warto zrobić sobie małą przerwę i postawić na kurację odżywczą.

Ważnym elementem dla utrzymania zdrowia paznokcie podczas stosowania hybrydy jest baza dzięki której będą one wzmocnione, a dodatkowo zyskają ochronę przez przebarwieniami i uszkodzeniami.

Wadą paznokci hybrydowych jest ich usuwanie, wymagające zastosowania acetonu, który może niekorzystnie wpływać na paznokcie (osłabia je), osuszać skórki, a jego intensywny i drażniący zapach może powodować bóle głowi i podrażnienie błon śluzowych. Paznokcie hybrydowe w ciąży to spory dylemat, jednak jeżeli przyszła mama nie ma żadnych przeciwwskazań, może z nich korzystać. Warto jednak zwrócić uwagę na skład lakierów – należy zatem unikać preparatów zawierających formaldehyd, toluen lub ftalan dibutylu. Przeciwwskazaniem do stosowania hybrydy są choroby alergiczne oraz choroby skórne w okolicach paznokci.

Jak zrobić samodzielnie hybrydę w domu?

Do samodzielnego wykonania hybrydy nie trzeba mieć wielkich umiejętności, jednak warto się dobrze przygotować i zakupić niezbędny sprzęt i kosmetyki. Niezbędne będą elementy takie jak:

  • lampa UV,
  • bloczek polerski,
  • narzędzia do odsuwania skórek,
  • cleaner do oczyszczania i osuszania płytki,
  • waciki bezpyłowe,
  • bazy lub lakiery 3w1,
  • lakiery hybrydowe,
  • top.

O tym, jak zakładać lakiery hybrydowe można dowiedzieć się w licznych materiałach online, które pokazują paznokcie hybrydowe krok po kroku.

Jakie lakiery hybrydowe wybrać w 2018?

Trendy na paznokcie hybrydowe 2018, to przede wszystkim kolory. Modne są oranże i pomarańcze, tony grafitu, granatu i głębokiej czerni, a także klasyka w postaci neutralnych barw. Nie brakuje również ciekawych wzorów, w tym zygzaków, brokatu, fal czy naklejanek, metalicznych lakierów, motywu ombre itp.

Na co zwrócić uwagę, decydując się na manicure hybrydowy?

Najważniejsza jest doskonała kondycja paznokci oraz staranne wykonanie manicure. Należy również pamiętać o zabezpieczeniu brzegu paznokcia przy nakładaniu lakieru – w przeciwnym razie hybrydy nie utrzymają się zbyt długo. A jaki wzór wybrać? Paznokcie hybrydowe krótkie czy przedłużane, matowe czy z połyskiem, gładkie czy zdobione – to już kwestia gustu. Starannie przygotowane, każde zaprezentują się pięknie.


Pokaż więcej