Parasole

Parasole

Nazwa „parasol” wywodzi się od łacińskiego „para sole” i oznacza „ochronę przed słońcem.” W przeszłości tego typu dodatek stosowało się wyłącznie w słoneczne dni. Obecnie najczęściej sięgamy po parasol chcąc ochronić się przed deszczem. 

 

Parasole męskie

Średnica parasola męskiego wahać powinna się od około 70 do około 100 centymetrów. Najbardziej uniwersalne i eleganckie będą modele w stonowanych, ponadczasowych barwach takich, jak czerń, granat czy grafit. Eleganckie parasole męskie podzielić można na manuale, półautomatyczne oraz automatyczne. Pierwsze z nich to takie, których czaszę rozkłada się i składa przy pomocy specjalnego suwaka, znajdującego się na trzonie. Drugie otwierane są z pomocą przycisku, a składane ręcznie, przez ściągnięcie czaszy. Trzecie otwiera się i zamyka przy użyciu umieszczonych na rączce przycisków.

Parasolki

Poszczególne parasolki różnić mogą się od siebie także materiałem wykonania. Najtańsze z nich mają metalowe i aluminiowe stelaże. Znacznie bardziej trwałe są stelaże wykonane z włókna szklanego, które jest zarówno wytrzymałe, jak i elastyczne. Najwięcej zapłacimy za parasolkę z jego elastycznej wersji. Stelaż parasola składa się z żeber, pomiędzy którymi rozpięte są trójkątne kawałki materiału czaszy. Im jest ich więcej, tym stelaż jest bardziej trwały i odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Ilość żeber waha się przeważnie od 8 do 16. Niektóre modele parasolek mają stelaże podwójne, które chronią przed wygięciem na skutek działa podmuchów wiatru. Poza liczbą żeber, ważny jest również kąt ich wygięcia, od którego zależy kształt czaszy. Parasole z szeroką, płaską czaszą ochronią nas przed deszczem. Nie najlepiej poradzą one sobie natomiast z podmuchami wiatru. Większy komfort zagwarantują parasolki z półokrągłą czaszą.

Parasolki damskie

W sklepach internetowych spotkać można się z parasolami damskimi jednokolorowymi lub wzorzystymi – w kratę, grochy lub kwiaty. Bardzo efektownie prezentować będą się także przezroczyste parasole damskie, które pasować będą zarówno do codziennego, jak i eleganckiego stroju.

Parasolki dla dzieci

Parasolki dla dzieci powinny mieć czaszę o średnicy około 60 – 65 centymetrów. Długość rączki wynosi tu zwykle między 60 a 70 centymetrów. Parasole dziecięce najczęściej są wzorzyste. Zwykle pokrywają je motywy zwierzęce lub postaci z popularnych bajek. Mogą one także posiadać wystające oczy, uszy lub czółki, co nadaje im niezwykle oryginalnego wyglądu.

Powered by
Beyond
New Connect
PayU
SGB
Mastercard