Wszystkie kategorie
Moja Arena

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okularów przeciwsłonecznych?

Opublikowano: sie 13,2018 16:38

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okularów przeciwsłonecznych?

Wraz z nadejściem sezonu wiosenno-letniego jednym z kluczowych dodatków do stylizacji stają się okulary przeciwsłoneczne. W sprzedaży dostępnych jest wiele modeli, różniących się od siebie kolorem, kształtem czy wzorem, co nasuwa wątpliwość: jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać? Oprócz stylu, w jakim są zaprojektowane, kluczowym kryterium powinien być także kształt twarzy. O czym więc w trakcie ich zakupu należy pamiętać?

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne?

Dobierając okulary przeciwsłoneczne damskie czy też męskie musimy kierować się nie tylko ich wyglądem, ale także tym, jaki wyraz nadają naszej twarzy. Oczywiście powinny one być dopasowane do stroju czy posiadanej galanterii i dodatków. Przede wszystkim jednak nie mogą zniekształcić naszej twarzy, dlatego przed właściwym doborem okularów przeciwsłonecznych konieczne będzie prawidłowe określenie jej kształtu.

Jakie okulary przeciwsłoneczne do okrągłej twarzy?

Osoby z okrągłą twarzą powinny mieć na uwadze, że odpowiedni model okularów potrafi optycznie ją wyszczuplić. Nie wydarzy się tak, jeśli postawimy na okrągłe oprawki, który uwydatnią kształt twarzy. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem będzie zakup klasycznego- prostokątnego modelu, zwężanego ku dołowi i utrzymanego w ciemnym kolorze. Inne modne okulary przeciwsłoneczne, które warto polecić osobom z okrągłą twarzą, to modele z ostrymi kątami – np. kocie.

Jakie okulary przeciwsłoneczne do pociągłej twarzy?

Okulary przeciwsłoneczne na twarzy pociągłej mają na celu optyczne skrócenie twarzy, dlatego warto, aby odznaczały się stylem oversize. Polecane modele powinny być jednak dopasowane do twarzy i delikatnie zakrzywione po bokach. Osoby z pociągłą twarzą nie powinny bać się sięgać po bogato zdobione oprawki, których wysokość szkieł powinna być możliwie największa. Doskonałym wyborem będą więc okulary przeciwsłoneczne pilotki.

Jakie okulary przeciwsłoneczne do kwadratowej twarzy?

Osoby z kwadratową twarzą, których rysy są mocno wyraziste, powinny postawić na owalne lub okrągłe modele np. okulary przeciwsłoneczne lenonki lub aviatorki. Tylko taki kształt oprawek pomoże w złagodzeniu rys, a tym samym nadaniu twarzy delikatnego wyrazu.

Jakie okulary przeciwsłoneczne do owalnej twarzy?

Twarz owalna określana jest mianem najbardziej proporcjonalnej, stąd nietrudno domyślić się, że pasuje do niej znaczna część wszystkich modeli. Najlepszym rozwiązaniem są jednak okulary przeciwsłoneczne o prostokątnych oprawkach z lekko zaokrąglonym dołem, gdyż podkreślą one skutecznie regularności twarzy.

Jak mierzyć okulary przeciwsłoneczne?

Szukając odpowiedniego modelu okularów pod względem rozmiaru, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów tj. szerokość soczewki, szerokość mostka, wysokość soczewki i długość zausznika. Najprostszą metodą na sprawdzenie rozmiaru jest porównanie pomiarów na starej parze okularów, jeśli są one nadrukowane na oprawkach. Innym rozwiązaniem jest samodzielne zmierzenie swoich oprawek lub skorzystanie z metody przyłożenia rogu karty kredytowej na środek nosa – miejsce, którego dotyka jej drugi róg wyznacza rozmiar okularów: S, M lub L.

Czy okulary przeciwsłoneczne powinny zakrywać brwi?

Niektóre osoby w ogóle nie zastanawiają się na tym, czy okulary przeciwsłoneczne powinny zakrywać brwi. Moda w tej kwestii od dawna dyktuje warunek, aby absolutnie takiego efektu unikać. Po pierwsze ze względu na estetykę, gdyż zakryte brwi nie wyglądają atrakcyjnie. Innym, praktycznym wytłumaczeniem jest fakt, iż wiele kobiet maluje tę część twarzy np. za pomocą kredki, co może prowadzić do powstania zabrudzeń na skórze i oprawkach.

Jak widać, wybór okularów przeciwsłonecznych jest naprawdę szeroki, w związku z czym sklepy mienią się wieloma kolorami i różnorodnymi kształtami. Jeśli jednak zależy nam na podkreśleniu naszych atutów i rysów twarzy, warto w ich zakupie kierować się wymienionymi wyżej wskazówkami.


Pokaż więcej