Kategorie

Konto

Koszyk

Wentylator podłogowy – niezbędny podczas upałów

Opublikowano: lip 20,2022 14:23

arena_0720_blogWENTYLATORY (1).jpg

Kiedy żar leje się z nieba, a w domu panuje upał nie do zniesienia, z pomocą przychodzi nam wentylator podłogowy. Przyniesie ukojenie i sprawi, że nawet praca w biurze będzie przyjemniejsza. Podpowiadamy, jaki model wybrać, aby w pełni cieszyć się jego estetyką i funkcjonalnością.

Spis treści

Wentylator podłogowy – na co zwrócić uwagę przed jego zakupem?

Po pierwsze, dobry wentylator podłogowy powinien służyć nam przez kilka sezonów. Warto więc sprawdzić, z jakich materiałów jest wykonany. Zwróćmy uwagę także na dźwięki emitowane przez urządzenie – są one podane w decybelach. Im niższe, tym ciszej będzie pracował wentylator. Ważne kwestie to również moc i wydajność. Wysokie parametry przekładają się na większe zużycie energii, ale także na szybsze ochładzanie. Warto zauważyć, że zarówno wentylatorów i grzejników elektrycznych można używać w chłodniejszych porach roku. Jesienią i zimą, wentylatory stojące podłogowe przewietrzą i nawilżą nasze wnętrza. A na co jeszcze należy zwrócić uwagę kupując wentylator wiatrak podłogowy?


WENTYLATOR KOLUMNOWY STOJĄCY PODŁOGOWY WIATRAK PILOT BLACK TOWER-75
WENTYLATOR KOLUMNOWY STOJĄCY PODŁOGOWY WIATRAK 80W SATIN TOWER-80
WENTYLATOR KOLUMNOWY STOJĄCY PODŁOGOWY WIATRAK 90W BLACK TOWER-120
Wentylator PODŁOGOWY 40cm stojący wiatrak 80W 90st ST-5
WENTYLATOR KOLUMNOWY STOJĄCY PODŁOGOWY  70W CZARNY PM0627
-15%
179,00 zł
153,00 zł
  • 12 osób kupiło
WENTYLATOR KOLUMNOWY STOJĄCY PODŁOGOWY WIATRAK 80W PEARL TOWER-80
WENTYLATOR KOLUMNOWY STOJĄCY PODŁOGOWY WIATRAK 90W PM0626
WENTYLATOR KOLUMNOWY STOJĄCY PODŁOGOWY WIATRAK 80W PM0740
GRZEJNIK NA PODCZERWIEŃ CRONOS PANEL PROMIENNIK 600W WiFi PILOT
Wentylator kolumnowy COLUMBIA VAC WKC10

Funkcjonalność

Wentylator podłogowy stojący może mieć wiele rozbudowanych funkcji. Kilka prędkości, dostosowanie trybu obrotowego czy ustawienie czasu działania – to tylko niektóre z nich. Dodatkowym ułatwieniem jest posiadanie urządzenia, jakim jest wentylator podłogowy z pilotem. Możemy wówczas sterować wiatrakiem, bez potrzeby podchodzenia do niego. Idealną opcją dla alergików będzie natomiast wentylator podłogowy z nawilżaczem.

Styl i rozmiar

Dzięki temu, że do wyboru mamy tak wiele modeli, wentylator możemy dopasować do aranżacji naszego domu. Wentylator podłogowy czarny będzie pasował do mieszkań urządzonych w stylu industrialnym. Wentylator podłogowy metalowy najczęściej montuje się we wnętrzach skandynawskich. Natomiast chromowany wentylator podłogowy retro oferuje marka AEG. Jeśli chodzi o rozmiar, to pod uwagę bierzemy średnicę łopatek wiatraka. Najpopularniejszy jest wentylator podłogowy 45 cm lub nieco szerszy wentylator podłogowy 50 cm. Z kolei wentylator podłogowy 60 cm będzie jeszcze lepszy do większych pomieszczeń. W biurach, warsztatach i fabrykach sprawdzi się wiatrak określany jako wentylator podłogowy duży.

Marka

Dużą popularnością na rynku cieszy się wentylator podłogowy Volteno. Modele tego producenta charakteryzują się kilkoma trybami pracy, prostotą obsługi oraz ruchomą głowicą, która równomiernie rozprowadza chłodne powietrze. Cechują się także dużą wydajnością oraz ciszą pracy. Równie dobrze podczas upałów sprawdza się wentylator podłogowy Lazer z 3-stopniową regulacją prędkości. Jest metalowy, więc będzie pasował do nieco innych elementów wyposażenia niż plastikowe i białe wentylatory. Wiele pozytywnych opinii zbiera także wentylator podłogowy AEG. Jest stabilny i funkcjonalny. Posiada małą rączkę, która ułatwia jego przenoszenie.

Jak złożyć wentylator podłogowy?

Wentylatory zazwyczaj nie wymagają skomplikowanego skręcania. Czasem jednak może zdarzyć się, że będziemy musieli poświęcić kilka chwil, żeby cieszyć się chłodnym powiewem. Montaż wentylatora podłogowego nie jest trudny. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją. Pamiętajmy, że klasyczny wentylator składa się z: drążka, śmigła, podstawy, dwóch osłon do śmigła, głównego układu z silnikiem, śrub, nakrętek oraz osłony miejsca styku drążka i podstawy. Wcześniej warto sprawdzić, czy w opakowaniu znajdują się wszystkie te części.

Teraz kwestia najważniejsza, czyli jak złożyć wentylator podłogowy. Na początku weźmy do ręki instrukcję. Jeśli gdzieś zagubiły nam się wytyczne od producenta, to nic straconego! Wystarczy przysiąść do komputera, wpisać w wyszukiwarkę hasło wentylator podłogowy instrukcja i gotowe! Najpierw przykręćmy drążek do podstawy z wykorzystaniem śrub. Nałóżmy na drążek nakrętkę mocowania drążka do podstawy. Teraz zakładamy na drążek główny układ wentylatora, kolejno osłonę tylną śmigła i śmigło z nakrętkami zabezpieczającymi. Na koniec montujemy osłonę przednią – i możemy cieszyć się chłodnym powietrzem.