Jakie słuchawki z mikrofonem?

Słuchawki z mikrofonem to urządzenie, które doceni każdy miłośnik komunikatorów głosowych oraz gier sieciowych. Dzięki nim jesteśmy w stanie w pełni komfortowo kontaktować się z naszymi bliskimi czy pozostałymi graczami. Jak wybrać idealny sprzęt tego typu? Oto wszystko, co warto wiedzieć o słuchawkach z mikrofonem.

Słuchawki z mikrofonem – jak wybrać?

Ze względu na budowę, słuchawki do komputera z mikrofonem podzielić można na trzy typy. Pierwsze z nich to otwarte. W tym przypadku, ze względu na brak pełnej izolacji od otoczenia, dają one wrażenie bardzo naturalnego dźwięku. Nie sprawdzą się jednak w głośnym otoczeniu. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku słuchawek zamkniętych. Ich główną zaletą jest dobra izolacja od płynących z otoczenia dźwięków. Modele półotwarte łączą w sobie cechy słuchawek otwartych oraz zamkniętych. Gwarantują zbalansowaną jakość dźwięku i delikatnie izolując od dźwięków otoczenia.

Taki sprzęt elektroniczny podzielić można również pod kątem zastosowanego połączenia z komputerem czy konsolą. W tym przypadku do wyboru mamy słuchawki przewodowe oraz bezprzewodowe. Słuchawki przewodowe mogą posiadać złącze USB lub mini jack 3.5 mm. Pierwsze z nich oferują lepszą jakość dźwięku. Mają one własny układ audio znajdujący się we wtyczce albo przewodzie, a co za tym idzie – mogą być stosowane bez karty dźwiękowej. Modele wyposażone we wtyczki mini jack 3,5 mm są dostępne w dwóch wersjach – z jednym wtykiem 4-polowym pozwalającym na przesyłanie dźwięku stereo oraz sygnału z mikrofonu i z dwoma osobnymi wtykami 3-polowymi. Słuchawki z mikrofonem bezprzewodowe oferować mogą dwie technologie przesyłu dźwięku. Są nimi fale radiowe oraz Bluetooth. Pierwsze z nich cechują się największym zasięgiem, który może wynosić nawet 100 metrów. W drugich osiąga on do 10 metrów. Różnica jest tu także związana z jakością dźwięku. Słuchawki radiowe przesyłają sygnał analogowo, a co za tym idzie – możemy mieć do czynienia z zakłóceniami w transmisji. Te działające w oparciu o Bluetooth bazują na transmisji cyfrowej, oferując lepszą jakość przesyłanego sygnału.

Jakie słuchawki z mikrofonem do PC?

Pierwsza z propozycji to słuchawki z mikrofonem do komputera Condor. Oferują one płynną regulację głośności i są wyposażone w wysokiej jakości mikrofon. Pałąk nagłowny został wyłożony na całej powierzchni miękką pianką, co zwiększa komfort korzystania z urządzenia. Słuchawki posiadają obustronną regulację głośności, dzięki czemu idealnie dopasowują się do kształtu głowy. Na uwagę zasługują tu także duże poduszki douszne wydzielone tłumiącym płynące z zewnątrz hałasy materiałem skóropodobnym.

Równie ciekawie prezentują się słuchawki Media-Tech COBRA PRO EXTREME MT3584. Efektownego wyglądu nadaje im iluminacja świetlna oraz pozłacane wtyczki. Urządzenie jest wyposażone w miękkie, dopasowane poduszki douszne, amortyzowany pałąk oraz wysokiej jakości mikrofon. Posiada ono mocny kabel w oplocie o długości 2 metrów.

Jakie słuchawki z mikrofonem do PS4?

Przykładem słuchawek z mikrofonem do PS4 jest model Gamdias Eros V2 USB. Są one wyposażone w potężne przetworniki klasy gamingowej o średnicy 50 milimetrów każdy. Gwarantują doskonałą jakość brzmienia i świetną akustykę w systemie Virtual 7.1 Surround. Wygodne nauszniki nie męczą uszu i skutecznie izolują od płynących z otoczenia dźwięków.

Drugie ciekawe słuchawki z mikrofonem do gier to HyperX Cloud Alpha o przełomowej, dwukomorowej konstrukcji, która gwarantuje dużą wyrazistość dźwięku i ograniczenie zniekształceń do minimum. Podwójne komory umożliwiają oddzielenie basy od tonów średnich i wysokich, umożliwiając optymalne dostrojenie i bardziej zrównoważone brzmienie.

Słuchawki z mikrofonem to urządzenie, bez którego nie obędzie się żaden gracz czy miłośnik komunikatorów głosowych. Warto na ich zakup przeznaczyć nieco więcej czasu, by być w 100% zadowolonym z dokonanego wyboru.

Zobacz również